Google jaunais attēlu algoritms samazina JPEG attēlu izmērus par 35%

10

Google vēlas vēl vairāk uzlabot mājaslapu ielādes ātrumus ar izmantoto attēlu samazināšanas algoritmu uzlabošanu. Viens no iepriekšējiem mēģinājumiem bija 2014. gadā ar WebP formātu, kas spēja samazināt attēlu izmērus vēl par 10%, salīdzinot ar JPEG un citiem formātiem.

Pirms gada Google izlaida izziņoja jaunu fotogrāfiju un attēlu kompresijas algoritmu, kas esot 26% spējīgāks par pārējiem šobrīd izmantotajiem algoritmiem. Google jau šobrīd izmantojot jauno Brotli algoritmu saderīgos tīmekļa pārlūkos un pašu uzturētajos resursos, piemēram, Google Play Store lietotņu veikalā. Google uzsver, ka Brotli ne tikai samazinās internetā pārsūtāmo datu apjomu, bet kompresijas algoritms arī būšot daudz maigāks pret nepieciešamajām procesoru jaudām un attiecīgi arī enerģijas tēriņiem.

Šobrīd Google izstrādājusi vēl spējīgāku algoritmu Guetzli, kas par 35% pārspēj JPEG, nezaudējot attēla kvalitāti. Google ir izmantojusi ideju, kas ņemta no Zopfli algoritma – tas samazina PNG attēlus, bet tas nerada nepieciešamību ieviest jaunu attēlu formātu. Guetzli izmanto aptuvenas krāsa, tās nenosakot precīzi. Guetzli ir arī mīnuss – attēlu izveide aizņem ilgāku laiku. Google vēlas, lai tīmekļa satura veidotāji arvien biežāk izmantotu Guetzli formātu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Avotsengadget.com
Pastāsti citiem:
 • Uldis M.

  Aptuvenas krāsas? interesanti! Tehnikas pasaulē kur viss ir skaidri definēts parādās kaut kas aptuvens… Nu labi, priekš kaut kādām ikonām un GUI podziņām aptuvenas krāsas arī der, bet bildēm, logučiem, tur jau gan nāksies joprojām izmantot PNG…

  • x

   aha, aptuvenas krāsas pogām vienas lapas ietvaros būs makten labs jaunievedums!

   • digitalk

    a) tu neredzēsi atšķirību
    b) vienlaidus krāsas laukums būs vienāds

  • digitalk

   bildēm kā reizi nenāksies. kamēr vairums pasaules iedzīvotāju nespēs perfekti atšķirt krāsas, tikmēr visi lossy kompresijas standarti mierīgi dzīvos tālāk.

 • x

  kamēr vietējie tehportāli stāsta par bezlima ātro inetu, tikām gugle meklē, kā samazināt bilžu izmērus. re kā.

  • Kristaps Skutelis

   Jā, šādā ziņā mēs Latvijā pagaidām esam priviliģētā stāvoklī salīdzinot ar visu plašo pasauli.

 • KKTK

  Ehh, telefoni karsīs vairāk :/ Kompjiem jau po.

  • Mārtiņš Ungurs

   Tas jau servera pusē

 • Krotow

  Brotli, Zopfli, Guetzli – izklausās pēc alķīmiķu buramvārdiem, brūvējot peļu astu zupu.

 • http://www.digitalette.com Digital

  Šobrīd esot nenormāli lēna kompresija, cerams nākamajās versijās uzlabos