Lai arī Google pirms pieciem gadiem visnotaļ braši ar Android Wear platformu centās aizsākt savu viedpulksteņu ēru, 2019. gada noslēgumā to var uzskatīt par pilnīgu un galīgu izgāšanos. Sākotnējie Google partneri ir gājuši savu ceļu un turpina piedāvāt viedpulksteņus ar savām operētājsistēmām un dzelžu partneris Qualcomm šajos gados tā arī nav spējis piedāvāt konkurētspējīgu viedpulksteņu procesoru. Šī gada sākumā Google par smiekla 40 miljoniem dolāru iegādājās viedpulksteņu ražotāju Fossil un šodien Google ķetnās pazūd Fitbit, kas darbojas jau 12 gadus un ir labi pazīstams kā jēdzīgu un ne pārāk dārgu fitnesa aproču ražotājs.

Tā ir diezgan skumja ziņa, jo ir pavisam skaidrs, ka Fitbit tiek pārdots nevis tāpēc, ka tam būtu kaut kāda inovatīva tehnoloģija azotē, bet drīzāk pretēji – jo tirgus to ir nospiedis uz ceļiem un tā ir labāka izvēle par to otro – izlaist garu.

Manuprāt, Google problēma, kā daudzās citās jomās, kur šis milzis mēģinājis darboties, ir absolūts stratēģijas un tās realizācijas trūkums. Kā redzam pēc Apple un arī kaut kādā mērā Samsung piemēra, tu vari radīt veiksmīgu viedpulksteni tikai tad, ja pilnībā izstrādā gan programmatūru, gan dzelžus. Ja Google nav sanācis piespiest Qualcomm attīstīt viedpulksteņu procesorus, tad tos bija jāražo pašiem. Ar pliku programmatūru te nebūs līdzēts.

Mēļo, ka darījums novērtēts 2.1 miljarda dolāru apmērā un gan Google, gan Fitbit solās neizmantot Fitbit produktu lietotāju datus reklāmas nolūkiem. Mēs, protams, Google no sirds ticam, jo tā nekad nav ar datiem darījusi nejēdzīgas lietas.

Ja lieto Fitbit ierīci, tad pagaidām satraukumam nav liela pamata, jo darījums tiks noslēgts tikai nākamgad un Google aprīs Fitbit inženierus un jauno produktu iestrādnes. Google sola turpmāk piedāvāt Made by Google ierīces.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandrs Okuņevs

Kurš nu būtu domājis, ka Pebble nonāks Google rokās. Laikam tomēr pavisam nedaudz, bet tomēr laba ziņa.

Alex

Kristap, Google no Fossil iegādājās tikai dažas tehnoloğijas par 40m. Nevis visu kompāniju