Pirmdienas vakarā mūsu platuma grādos parādījās jaunais iOS 13.2 atjauninājums, un jau pēc tā instalēšanas otrdienas rītā pats personīgi piedzīvoju problēmas ar pieslēgšanos mobilajiem datiem, kas nu jau izplatījušās pa visu Latviju. Šobrīd es ieteiktu neuzstādīt šo atjauninājumu.

Situācija ir šāda, ka iPhone telefons uzrādīs, ka viss ir kārtībā un tas ir pieslēdzies LTE internetam, taču realitātē internets nav pieejams. Jāpiemin, ka ieejot kādā aplikācijā, LTE ikona vienkārši pazūd, it kā pēc laika parādoties atpakaļ, taču joprojām bez mobilā interneta pieejas. Izejot no aplikācijām un atgriežoties pie sākuma ekrāna, tā atkal parādīsies.

Izmeklējot dažādas pamācības un ieteikumus, ko darīt mobilo datu pazušanas gadījumā, netika rasts risinājums. Izskatās, ka šī ir globāla problēma, jo par līdzīgu situāciju varam lasīt sūdzības arī no citu valstu un operatoru klientiem. Varam pat lasīt, ka iOS 13.2 atjauninājums ir spējis sabojāt HomePod skaļruņus. Ar katru gadu Apple programmatūras kvalitāte tikai samazinās.

Kā jau citi acīgākie latvieši Twitter aprindās, arī pats trešdienas rītā piezvanīju uz LMT tehnisko palīdzības dienestu, kur saņēmu paskaidrojumu, ka problēma ir zināma. Serviss ieteica pārslēgties uz 3G internetu, un tas tiešām strādā, tā kā iesaku to izdarīt katram iPhone lietotājam ar iOS 13.2. līdz problēma tiks atrisināta.

LMT ir informēti par problēmu un jau nodevuši ziņu tālāk Apple komandai, ko apstiprina kompānijas LMT Twitter ziņa. Ja esi līdzīgas problēmas pamanījis Tele2 vai Bites tīklā, nokomentē, lai saprotam, cik nozīmīga ir šī problēma.

Papildināts (01.11.2019): Izskatās, ka LMT kaut ko ir salabojuši savā pusē un varam slēgties atpakaļ uz 4G tīklu. Ziņojiet vai viss darbojas kā nākas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
50 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Starter

Nekādu problēmu savā iPhone 11 Pro Max ar sakariem Tele2 neievēroju

Starter

jap, ar iOS 13.2

Einis

Pie*rāž visus tos atjauninājumus. Tikai aizņem vietu un kaut kādus gļukus piemet klāt. Tas pats arī spēlēm. Teiksim ir viena spēle, ko telefonā spēlēju. Agrāk loadings bija 2-3 sec. Tagad 10 sec blisininies kā rimbulītis griežas.

Klāvs

iPhone X , iOS 13.2 – nekādu problēmu.

Klāvs

P.S Bite!

Artis

iPhone X, iPhone SE, iPhone Xr iOS 13.2 – nekādu problēmu.
LMT

Jānis

Paldies par ziņu! Sagadījās tā, ka tieši 1dien izpakoju savu iPhone 11 un sāku lietot. Uzliku arī jaunāko iOS versiju, kas tajā brīdī bija 13.2. Nākošā dienā saskāros ar problēmām izmantot mobilos datus. Interesantākais ir tas, ka aizbraucot uz darbu Rīgas centrā viss strādā bez problēmām. Bet iebraucit Purvciemā LTE tīkls pārstàj darboties. Izskatās, ka viss atkarīgs, kurš LMT tornis tiek izmantots.

Jānis

Pārslēdzoties uz 3G strādā

Andžs Bartkevičs

Tele2 un iPhone 11, jā problēmas ar tīklu ir.

Elvis

Izskatās ka kādam ir arī tele2 tīklā problēmas.

Artis

IPhone X un Bite, izskatās ka pagaidām viss korekti ar datiem un strādā un ir uzlikts 13.2

Andris Lismanis

Vai kādam nav radušās problēmas ar 11to Iphone kamerām?
Manējam 11tajam ir konkrēti atspulgi parādījušies!

Trel

Tie ir jau kopš telefona izpakošanas un nepazudīs

Ābols

Pro max ultra wide izskatās, ka fokuss nestrādā, jo bildes ar to sanāk nedaudz miglainas

John Addamms

Iphone X un 13.2 ar Tele2 viss kārtībā

StingrMebel

Update uzliku pa nakti un šodien nekādas neērtîbas nebija. Viss kā parasti. Mans Bite ar iPhone SE.

iPhone 6s

Uzliku iOS 13.2 savam uzticamajam 6s, kurš man jau 4 gadus – problēmu ar internetu nav.
Viss kā parasti – strādā raiti un stabili.

iPhone 6s

P.S. BITE

Jānis

iPhone 11 pro max ar ios 13.2 viss strādā (Tele2 tīklā)

Eriks Heibergs

Tiko kā uzinstalēju apdeitu 13.2 parādijās mobilā interneta problēmas. Man ir iPhone11 Pro Max. Lietoju telefonu ar divām sim kartēm, LMT E- sim un otru operatoru Tele2 ar nano sim. Ekpermentēju gan ar vienu gan otru operatoru. Problēma pastāv ar abām sim kartēm. Domāju ka ieslēdzo uz brīdi lidojuma režīmu varētu tīku restartēt un problēma uz īsu brīdi pazūd un varētu lietot internetu, bet nekas nemainās. Tikai restartējot telefonu uz īsu brīdi internets ir un tad atkal pazūd. Par 3G pārslēgšanos pirms tam jau iedomājos, bet nezināju ka tas varētu kaut ko mainīt, bet paldies par info par to, pamēģināšu!… Read more »

Arnis Blumbergs

iPhone 11 Max,Tele2,iOS 13.2,ne aizvakar,ne vakar ne šodien nekādu problēmu.

Elvis

un citas problēmas arī nav manītas? Gadās ka katram operatoram savs gļuks

Jānis

Iphone XS, bite, 13.2. Viss ideāli strādāja visas dienas un arī šodien. Ka tika tā nav tikai LMT problēma.

Elvis

LMT teica ka problēma ir iphone 11 un pro un max. Tā ka varētu būt ka pārējās ierīces netika skartas ar 13.2 problēmu

Atvars

Lai ar ko kāds neteiktu, LMT nemaz izrādās nav 4G tīkls. LTE visi pielīdzina 4G, bet tas nav 4G, vairāk tāds 3G+, un aizvēsturisks, no 2009.gada.
Iespējams Apple jaunajā iOS 13.2 izdomāja vairāk nesuportēt šo veco un maz izmantoto LTE standartu, vot i izpeldēja LMT un Tele2 laža ar veciem dzelžiem…

Elvis

Un kurš operators Latvijā tad izmanto jaunāko tehnaloģiju?4g vai 4g+

Krotow

Visi – savos Rīgas birojos :)

trel

Kāds ir pamatojums tavam izteikumam?
“Mūsu klientiem pieejama arī vismodernākā interneta tehnoloģija – LTE Advanced jeb 4G+, kas piedāvā divkārt lielāku interneta ātrumu nekā 4G. Ja 4G piedāvā teorētisko lejupielādes ātrumu līdz 150 Mb/s, tad 4G+ ļauj teorētiski sasniegt līdz 300 Mb/s.”
https://www.lmt.lv/lv/4g-interneta-iespejas

Krotow

4G standarts atbalsta līdz 1 Gbit ātrumu. LTE – tikai līdz 150 Mbit. LTE Advanced – 2x lielāku ātrumu par LTE (līdz 300 Mbit). T.i. LTE nav tīrs 4G, bet gan pusfabrikāts, kas mobilajam operatoram ļauj izmantot daļu no jau uzstādītās 3G sakaru aparatūras lielākam sakaru ātrumam. Kaut kā tā https://www.digitaltrends.com/mobile/4g-vs-lte/

Nosaukt LTE par īstu 4G gan ir ar strukturētu ūdeni apšpricēta mārketoloģija. Vispār interesanti, vai līdzekļu tīkla attīstībai taupīšanas dēļ 5G arī uzbrūvēs “Lite” versiju, kuru mēģinās iestumt klientiem kā “labāku par 5G”? :D Ne jau tikai pie mums.

Kristaps Skutelis

Esi, lūdzu, konkrētāks. Kas vainas aparatūrai?

Alex

Es Tev ieteiktu šādu tēmu, kurā notiek aktuālas sarunas, kaut kā pārvirzīt” uz pirmo lapu…Piem. kādā malā lai parādas vai tamlīdzīgi. Varbūt vēl kādam citam ir kāda ideja, kā būtu pārskatāms aktuāls termats.

Kristaps Skutelis

Jā, laba doma – pacēlu uz augšu pie izceltajiem rakstiem.

Elvis

Paldies. Tagad ir uzreiz redzams ka tēma ir aktuāla. Un ja beidzot būs kāds risinājums, tad to vajadzētu atsevišķi izcelt. Es jau sāku domāt pie kura operatora pāriet, ja tuvākajā laikā nekas neuzlabosies. Nekad neesmu bijis Bite, Tele2 klients. Varbūt laiks pamēģināt?

NR71

Man ar` tādas aizdomas, jo arī uz Android LMT 4G bremzē un vizinoties pa Latviju šur tur pazūd vispār, ieslēdzot EDGE tīklu. :/

Krotow

Pēc Latvijas mobilo operatoru interneta ātrumu statistikas salīdzinājuma nevienam pat nav teorētiski atbalstīts 1 Gbit/s lejupielādes ātrums. Reāli visi ļurinās kkur ap 45…75 Mbit. Bite kaut kur spējot uzvilkt līdz 300 Mbit (un tas vēl ir liels jautājums), taču kopumā visā valstī Bites internets nav ātrākais. Atkarīgs no vietas, kur dzīvo :) Par vecākas paaudzes aparatūru LMT un Tele2 piekrītu. Tie abi Latvijā darbojas ilgāk par Biti un jau bija paspējuši salikt tās paaudzes aparatūru, kas bija aktuāla mastu būvēšanas laikā. Šobrīd mainīt esošās bāzes stacijas nekurienes vidū tikai tāpēc, lai turienes 2 klientiem nodrošinātu pilnu LTE ātrumu, sanāk par… Read more »

Elvis

Neko labāku neizdomāju, kā aiziet atpakal uz ios 13.1.3 , kamēr salabos visu. Tur vismaz man viss strādāja. Apple kā vienmēr visu sasteidza , šoreiz steidzās ar jaunajiem Air podiem , kuri bija izziņoti ka būs pieejami 30 dat.,bet darbosies tikai ar 13.2! Youtube pilns ar apskatiem un sajūsmu saucieniem par austiņām , bet neviens neraud ka mobilais tīkls gļuko. Ar katru reizi ar vien sliktāk, arī Catalina kaut kā klusu parādījās un lielu sajūsmu nerada .

KKTK

A par ko tur priecāties tajā Catalina, kad nejauši padzēsa daļu epastu. Un kāds teica, ka arī audio izeja sāk ieķerties skaņa :D :D

Dāvids Speriskas

Huawei viss čotka

trel

LMT ziņo, ka problēma ir atrisināta, bet nesaka, kas tieši bija problēma un kā atrisināja. Varbūt Kristapam ir gali LMT un var noskaidrot?

Elvis

Kurā vietā ir tā lmt ziņa ka problēma ir atrisināta?

trel

Man uzrakstīja LMT privāti.

Jānis

Pagaidām izskatās, ka ir atrisinājies! Sanāk LMT konfigurāciju vaina!

Eriks Heibergs

Bet dīvaini kā LMT var savest kārtībā ka man arī uz Tele2 internets negāja paralēli lietojot E-sim LMT divu sim karšu režīmā. Domāju ka Apple to var izlabot ar iOS atjauninājumu un ka tā ir iOS problēma. Tad var būt tam ir kaut kāds sakars ar E-Sim un LMT to vienīgais pašreiz atblasta mobilajos tel. Jā un man šķiet ka šodien mobilie dati ir viss ok. Neko vairs nesaprotu :D

Alex

Vakar uzliku versiju 13.2 savam iphone 11, ir okei, lte strādā bez problēmām (lmt piesl.).

Zeinis

Man ir iphone xr ar 13.2 un nekādu problēmu nav bijušas

Gatis

Jā man bija pirmdien tāds brīnums, pat kaut kas līdzīgs it kā kāds būtu ieslēdzis lidmašīnas režīmu. Bet šķiet, ka tagad viss strādā. Man pēc pirmajiem ios 13 uzmetumiem pēc zvana pabeigšanas uzkārās tel. Un kad parādījās 13 kaut kā baigi rija enerģiju tagad ir normāli.

Andis

Mans 5se tele2 pēc update pats no sevis sācis restartēties, 2-3 reizes dienā.