Otrdien, 22. oktobrī Valsts policija (VP) beidzot prezentēja jau 2018. gadā izsludināto video sistēmu, kura spējīga izsekot dažādiem autovadītāju pārkāpumiem neapstādinot auto.

Netraferētais policijas auto ticis aprīkots ar vairākām kamēram, kuras sniedz iespēju redzēt 360 grādu leņķī, tādējādi sniedzot iespēju fiksēt dažāda veida ceļu satiksmes pārkāpumus. Tehniskā informācija par kamerām un to darbību netiek sniegta, taču tiek atklāts, ka tās nav stacionāri iebūvētas šajā auto, līdz ar to tās ir iespējams pārvietot uz jebkuru citu automašīnu.

Jau no 22. oktobra Rīgas ielās kursē speciāli aprīkotais pelēkas krāsas “Renault Trafic dci 145” modeļa mikroautobuss. Tas ticis izvēlēts tāpēc, ka ir augstāks salīdzinot ar vieglo automašīnu, sniedzot plašāku redzamības lauku. Jaunā video sistēma spēs reģistrēt tādus pārkāpumus kā telefona lietošanu braukšanas laikā, braukšanu pie sarkanās luksofora gaismas, neatļautu pārvietošanos pa sabiedriskā transporta joslu. Tāpat tā spēs atpazīt, ja automašinai ir beigusies tehniskā apskate, kā arī ja tā brauc bez gaismām u.c.

Pārkāpums tiks reģistrēts sistēmā, un līdzīgi kā ar fotoradariem tiks piegādāts speciāls protokols pārkāpuma izdarītājam. Tos būs iespējams konstatēt gan esot kustībā, gan stāvot uz vietas. Netiek izslēgta protokolu apstrīdēšana, kā jau tas ierasts ar fotoradariem. Minimālais soda apmērs būs 25 eiro par mobilā tālruņa lietošanu.

Kameru sistēmas izmaksas ir 49 999 eiro. Projekta ietvaros, kurš jāīsteno līdz 2020. gadam, plānots kopumā izveidot trīs šādas automašīnas, taču netiek minēts, kad varētu parādīties nākamais auto. Kā jau minēts iepriekš, tad lielākoties mikroautobuss tiks izmantots Rīgas satiksmē, kur koncentrējas vislielākais auto apjoms, taču netiek izslēgta patrulēšana arī citās Latvijas vietās.

Zinot par šādas sistēmas un kārtības ieviešanu, vai jūs mainīsiet savus braukšanas paradumus?

Reklāma

16
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
SS...LANvUpsHenrijs AvotiņšKrotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
vUps
Viesis
vUps

Šitas vismaz, iespējams, atpelnīsies.
Monitoram tas nosaukums ar tāds nopietns. 🤭

LAN
Viesis
LAN

Un dzēšgumijas zem kameras vēl nopietnākas. :D

Kristaps Ķēdis
Member
Kristaps Ķēdis

https://www.fiaregion1.com/club-news-29-european-countries-prohibit-the-use-of-mobile-phones-while-driving-reports-adac/ – papētīju, kādi sodi par mobilā tālruņa lietošanu ir citās Eiropas valstīs, Latvija ir vislētākā šajā ziņā. Protams, šie dati ir gadu atpakaļ, taču fakts kā tāds. Lai gan, padomājot – kas ir tie nieka €25 Eiro uz visu lielo bagātnieku fona? Vajadzētu vismaz trīskāršot.

digitalk
Member
digitalk

sodam jābūt samērojamam ar pārkāpuma smagumu, nevis tavām fantāzijām par sociālo taisnīgumu ;)

Krotow
Viesis
Krotow

Viens no soda mērķiem ir novērst nākotnē iespējamus pārkāpumus. Un šeit soda samērīgums ar indivīda reālajiem ienākumiem arī spēlē lielu lomu. Tāpēc zināmu korelāciju saistībā ar ienākumu un bezkaunības līmeni gan der piemērot. Piemēram Somijā likumos ir noteikts ar ienākumiem saistīts koeficients. Savulaik Nokia šefs par +20 km/h pilsētas 50 km/h zonā tā šķīrās no 116K EUR.

Opis
Viesis
Opis

Tā kā valdība uz visu skatās caur peļņas prizmu tad jāiesaka šiem vēl sadarboties ar Google vai Apple lai pie viena taisa kartes. :D

vUps
Viesis
vUps

Beidz, šie vēl izdomās, ka taču var izmantot Maps, Waze.. aplikācijas datus, lai sodītu par ātruma pārsniegšanu.

wils
Viesis
wils

Tur jau nevajag pat Waze, pietiek ar datiem, kā konkrētais telefons pārslēdzas starp torņiem. Protams, nianšu daudz, bet vidējo 10+ km posmā redz ideāli..

Einis
Viesis
Einis

Man viens paziņa ieteica, ka peļņas nolūkos vajadzētu arī iepirkt netrafarētās mašīnas, kas speciāli jauktu satiksmi. Mainītu joslas, provacētu uz noteikumu pārkāpumiem. Iedomājaties kāda tā būtu peļņas mašīna.

KKTK
Viesis
KKTK

Arī trafarētās policijas mašīnas jauc mūsu deb!@!ķu satiksmi braucot at atļauto ātrumu. Vai tad pats neesi pieredzējis rītus, kad visi pēkšņi brauc kā mīkstie penži, nevis +20-30km/h un tas viss dēļ policijas ekipāžas priekšā :D

sashaav
Viesis
sashaav

vajadzētu lai šādu busiņu + aprīkojumu var iegādāties katrs interesents. Vizināties pa Rīgu un pelnīt, teiksim, 15% no soda maksas ;)

wils
Viesis
wils

Ņemot vērā busiņa cenu (~24k eur) + uzstādītās aparatūras izmaksas (~50k eur) ne jau viduslānis to varēs atļauties.. pietiek “kaklakungu”..

vUps
Viesis
vUps

Un galvenais pierēķini dzēšgumijas iegādi :D

SS...
Viesis
SS...

50k par trim dzēšgumijām ? Vai nav bik par trak ?