Otrdien, 22. oktobrī Valsts policija (VP) beidzot prezentēja jau 2018. gadā izsludināto video sistēmu, kura spējīga izsekot dažādiem autovadītāju pārkāpumiem neapstādinot auto.

Netraferētais policijas auto ticis aprīkots ar vairākām kamēram, kuras sniedz iespēju redzēt 360 grādu leņķī, tādējādi sniedzot iespēju fiksēt dažāda veida ceļu satiksmes pārkāpumus. Tehniskā informācija par kamerām un to darbību netiek sniegta, taču tiek atklāts, ka tās nav stacionāri iebūvētas šajā auto, līdz ar to tās ir iespējams pārvietot uz jebkuru citu automašīnu.

Reklāma

Jau no 22. oktobra Rīgas ielās kursē speciāli aprīkotais pelēkas krāsas “Renault Trafic dci 145” modeļa mikroautobuss. Tas ticis izvēlēts tāpēc, ka ir augstāks salīdzinot ar vieglo automašīnu, sniedzot plašāku redzamības lauku. Jaunā video sistēma spēs reģistrēt tādus pārkāpumus kā telefona lietošanu braukšanas laikā, braukšanu pie sarkanās luksofora gaismas, neatļautu pārvietošanos pa sabiedriskā transporta joslu. Tāpat tā spēs atpazīt, ja automašinai ir beigusies tehniskā apskate, kā arī ja tā brauc bez gaismām u.c.

Pārkāpums tiks reģistrēts sistēmā, un līdzīgi kā ar fotoradariem tiks piegādāts speciāls protokols pārkāpuma izdarītājam. Tos būs iespējams konstatēt gan esot kustībā, gan stāvot uz vietas. Netiek izslēgta protokolu apstrīdēšana, kā jau tas ierasts ar fotoradariem. Minimālais soda apmērs būs 25 eiro par mobilā tālruņa lietošanu.

Kameru sistēmas izmaksas ir 49 999 eiro. Projekta ietvaros, kurš jāīsteno līdz 2020. gadam, plānots kopumā izveidot trīs šādas automašīnas, taču netiek minēts, kad varētu parādīties nākamais auto. Kā jau minēts iepriekš, tad lielākoties mikroautobuss tiks izmantots Rīgas satiksmē, kur koncentrējas vislielākais auto apjoms, taču netiek izslēgta patrulēšana arī citās Latvijas vietās.

Zinot par šādas sistēmas un kārtības ieviešanu, vai jūs mainīsiet savus braukšanas paradumus?

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
vUps

Šitas vismaz, iespējams, atpelnīsies.
Monitoram tas nosaukums ar tāds nopietns. 🤭

LAN

Un dzēšgumijas zem kameras vēl nopietnākas. :D

Kristaps Ķēdis

https://www.fiaregion1.com/club-news-29-european-countries-prohibit-the-use-of-mobile-phones-while-driving-reports-adac/ – papētīju, kādi sodi par mobilā tālruņa lietošanu ir citās Eiropas valstīs, Latvija ir vislētākā šajā ziņā. Protams, šie dati ir gadu atpakaļ, taču fakts kā tāds. Lai gan, padomājot – kas ir tie nieka €25 Eiro uz visu lielo bagātnieku fona? Vajadzētu vismaz trīskāršot.

digitalk

sodam jābūt samērojamam ar pārkāpuma smagumu, nevis tavām fantāzijām par sociālo taisnīgumu ;)

Krotow

Viens no soda mērķiem ir novērst nākotnē iespējamus pārkāpumus. Un šeit soda samērīgums ar indivīda reālajiem ienākumiem arī spēlē lielu lomu. Tāpēc zināmu korelāciju saistībā ar ienākumu un bezkaunības līmeni gan der piemērot. Piemēram Somijā likumos ir noteikts ar ienākumiem saistīts koeficients. Savulaik Nokia šefs par +20 km/h pilsētas 50 km/h zonā tā šķīrās no 116K EUR.

Opis

Tā kā valdība uz visu skatās caur peļņas prizmu tad jāiesaka šiem vēl sadarboties ar Google vai Apple lai pie viena taisa kartes. :D

vUps

Beidz, šie vēl izdomās, ka taču var izmantot Maps, Waze.. aplikācijas datus, lai sodītu par ātruma pārsniegšanu.

wils

Tur jau nevajag pat Waze, pietiek ar datiem, kā konkrētais telefons pārslēdzas starp torņiem. Protams, nianšu daudz, bet vidējo 10+ km posmā redz ideāli..

Einis

Man viens paziņa ieteica, ka peļņas nolūkos vajadzētu arī iepirkt netrafarētās mašīnas, kas speciāli jauktu satiksmi. Mainītu joslas, provacētu uz noteikumu pārkāpumiem. Iedomājaties kāda tā būtu peļņas mašīna.

KKTK

Arī trafarētās policijas mašīnas jauc mūsu deb!@!ķu satiksmi braucot at atļauto ātrumu. Vai tad pats neesi pieredzējis rītus, kad visi pēkšņi brauc kā mīkstie penži, nevis +20-30km/h un tas viss dēļ policijas ekipāžas priekšā :D

sashaav

vajadzētu lai šādu busiņu + aprīkojumu var iegādāties katrs interesents. Vizināties pa Rīgu un pelnīt, teiksim, 15% no soda maksas ;)

wils

Ņemot vērā busiņa cenu (~24k eur) + uzstādītās aparatūras izmaksas (~50k eur) ne jau viduslānis to varēs atļauties.. pietiek “kaklakungu”..

vUps

Un galvenais pierēķini dzēšgumijas iegādi :D

SS...

50k par trim dzēšgumijām ? Vai nav bik par trak ?