Latency (latentums; gaidīšanas laiks) ir tāda nejauka parādība, kas aprakstāma kā komandas izpildes aizture. Šāda aizture ir datoru ekrāniem, tastatūrām, pelēm, tīkla savienojumam, bet pārsvarā cilvēks to neizjūt. Bluetooth austiņu lietotāji zinās, ka filmās un spēlēs skaņa aizkavējas par dažām sekundes daļām, bet ar to pietiek, lai durvju aizciršana no sākuma būtu ekrānā un tikai pēc tam tā būtu dzirdama austiņās.

Google savam spēļu straumēšanas servisam Stadia sola aizkavēšanos starp pogas nospiešanu un komandas izpildi samazināt līdz negatīvai vērtībai. Google viceprezidents Madj Bakar uzskata, ka Stadia servisā spēlētās spēles spēs kļūt atsaucīgākas par galddatoru sniegtajiem komandu izpildes ātrumiem.

Tiek minēts, ka Stadia tiks izmantoti vairāki triki, lai pogas nospiešanas un attiecīgas komandas izpildes aizture tiktu samazināta līdz nullei. Stadia serveros spēles tiks apstrādātas ar ļoti augstu kadru skaitu sekundē, tādējādi Stadia serveros spēlei būs pagājuši jau vairāki kadri, kamēr lietotāja ekrānā nomainās viens kadrs.

Otrā pieeja būs dažādu nākotnes scenāriju minēšana ar algoritmu palīdzību, lai spēle tiktu norenderēta jau pirms lietotājs būs nospiedis pogu.

Stadia spēļu straumēšanas servisā šīs idejas varētu tikt ieviestas aptuveni divu gadu laikā. Tiek uzskatīts, ka spēles datu apstrāde mākonī jau tuvākajos gados pārspēs galddatorā renderētas spēles izskatu un atsaucību uz pogu nospiedieniem.

Daudzi avoti tīmeklī gan ir visai skeptiski par Stadia spēļu straumēšanas servisa nākotni un Google spējām tikt galā ar klāt nākušajām milisekundēm starp pogas nospiešanu, datu apstrādi Google serveros un attēla nosūtīšanu uz lietotāja ekrānu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Nórmāli, pokerim ar pupiem būs OK. Bet paredzēt šūterī, vai tu šausi vai nešausi vai ko darīsi un fonā norenderēt visus iespējamos scenārijus vēl pirms? Un lai ko sūtītu uz klienta ekrānu būs lēciens, vai aizture. Hmm

4iks

Ja Stadia līdzi nāktu kāds verķis ar atmiņu, iepriekš paredzētos scenārijus varētu ielādēt tajā, kamēr mākonī ar milzīgiem datora resursiem varētu apstrādāt tālākās darbības un savlaicīgi veikt datu apmaiņu ar klientu, tādējādi panākot minimālu aizturi. Mums jau tā pieder aizvien mazāk un mazāk, visur tikai abonamenti, bēt kā redzam, mēs virzamies uz to pusi.