Google uzsākusi vēl stingrāk rūpēties par Android operētājsistēmas versiju aktualizēšanu – Google Mobile Services pavadošajā dokumentācijā redzams, ka Google pieprasīs obligāti visiem ražotājiem 2020. gada viedtālruņu modeļos uzstādīt Android 10. Pretējā gadījumā viedtālruņi nesaņems pieeju Google lietotnēm un servisiem (gluži kā tas šobrīd ir ar Huawei Mate 30 sēriju).

Obligāta prasība par Android 10 būs viedtālruņiem, kas iznāks pēc 2020. gada 31. janvāra. Tādējādi viedtālruņu ražotājiem ir vismaz pusgads pēc Android 10 iznākšanas, lai savam jaunajam viedtālruņa modelim sagatavotu Android 10 un pārējo programmatūru.

Šāda Google ideja nav nekas nepareizs, jo pat lielajiem ražotājiem ir gadījies startēt jaunu gadu ar jauniem viedtālruņu modeļiem, kas tikuši pie aptuveni pusotru gadu senas Android versijas.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jēkabs BalodiswilsKrotow Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Krotow
Guest
Krotow

Šī prasība gan var nepatīkami pacelt budžeta un vidus līmeņa modeļu cenas. Skaidrojums: telefonu ražotāji lētākajos modeļos nereti lieto kameras u.c. papildus komponentes, kas palikušas pāri no iepriekšējās paaudzes telefoniem. Prasti sakot, iztukšo noliktavu. Šīm komponentēm draiveri parasti nav savietojami ar jaunāko Android OS versiju. Draiveru rakstīšana jaunajai OS maksā naudu (algas programmētājiem utt.). Ja komponenti pasūtīti kaut kur citur, var gadīties, ka to ražotājs jau sen pazudis krūmos, neatstājot aparatūras dokumentāciju (Ķīnas realitāte). Tad atliek telefonā lietot vecāku OS versiju – jo noliktava taču jāiztīra. Šī prasība liegs to darīt. Beigās no vienas puses dabūsim telefonus ar jaunākām komponentēm.… Read more »

Jēkabs Balodis
Guest
Jēkabs Balodis

Vai project treble šo kaut kādā mērā nemazina?

wils
Guest
wils

Ņemot vērā, ka sertifikācija aizņem mēnešus, tad tirgū jaunumi ar 9 andri parādīsies vēl līdz vasarai, kad jau gūglis gatavosies 11 anonsēt.