Google oficiāli paziņojusi, ka jaunā Android operētājsistēmas versija sauksies vienkārši Android 10, jo Google mobilā operētājsistēma kļuvusi 10 gadus veca. Nākamajā gadā gaidāma Android 11 operētājsistēmas nu jau bez kodētiem burtiem un ēdienu nosaukumiem.

Vienlaikus ar nosaukuma maiņu pārvērtības piedzīvojis Android logotips.

Android 10 publiskā beta versija pieejama jau šobrīd, tā atnesusi vairākus jaunumus, kas daļēji varētu uzlabot mūsu dzīvi, bet ir arī pāris jaunumi, kas ikgadējiem Android lietotājiem varētu šķist neērti.

Share

Manuprāt, svarīgākā jaunā Android 10 sadaļa ir Share jeb dalīšanās loga uzlabojumi. Share izskats būs ērtāks, saturs ielādēsies ātrāk, jo Android 10 jau fonā visu laiku gatavos izdalāmo saturu.

Live Caption

Google programmatūra spēs pārvērst filmā vai seriālā runāto par subtitriem. Nebūs jāmeklē pēc maģiskās SRT datnes. Runas pārvēršana lasāmā saturā notiks reālā laikā. Šo visu paveiks mākslīgais intelekts bez interneta palīdzības, rīks aizņems ap 80 MB.

Dark mode

Android 10 operētājsistēmā beidzot būs pieejama tumšā vizuālā tēma, lai nedaudz ietaupītu enerģiju ar OLED tipa ekrāniem, kā arī lai tumsā viedtālruņa ekrāns nesvilinātu acis ārā. Daudzi viedtālruņu ražotāji jau pārseguši Android Pie un vecākas Android versijas ar tumšas tēmas ādiņu.

Privātuma kontrole

Android 10 iestatījumu sadaļā būs jauna iespēja pielāgot savus privātuma un atrašanās vietas iestatījumus. Šobrīd Android operētājsistēma ļauj pilnībā atļaut vai pilnībā liegt lietotnēm pieeju atrašanās vietai. Android 10 papildinās iespēju klāstu ar iespēju, kas ļaus lietotnei tikt pie atrašanās vietas datiem tikai tad, kad lietotne būs atvērta un tiek lietota.

5G

Par 5G šobrīd dzirdam daudz, arī Android 10 būs jau iebūvēts atbalsts 5G tehnoloģijām, lai Android viedtālruņu ražotājiem nenāktos pašiem izstrādāt programmatūru.

Salokāmo viedtālruņu atbalsts

Lai arī ar salokāmajiem ekrāniem ražotājiem neveicas ideāli, tomēr Android 10 būs iekļauts to atbalsts. Ražotājiem vairs nenāksies iestāstīt Android 10 viedtālruņiem, kurš ekrāna apgabals kurā mirklī izmatojams.

Back tiek aizstāts ar žestu

Nelielas neērtības būs ilggadējiem Android lietotājiem, jo jaunākā operētājsistēmas versija atteiksies no Back ekrāna pogas. Tās vietā nāks pirksta slidināšanas žests. Šāda iespēja jau bija Pie operētājsistēmas versijā, bet pārsvarā ražotāji izvēlējās palikt pie vecās trīs pogu sistēmas. Nez, vai Google turpmāk ļaus šādi variēt.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Astrom!! Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
m!!
Viesis
m!!

Dumjsh video

Astro
Viesis
Astro

Token dumš.