Aptuveni jau piecus gadus vērojama tendence sarukt datoru un klēpjdatoru tirgum, bet izskatās, ka 2019. gads ir iezīmējis spēlēm paredzēto datoru, klēpjdatoru un monitoru pārdošanas apjomu kāpumu. Un šis nav nekāds brīnums, jo budžeta klases klēpjdators ar Nvidia GTX 1050 videokarti maksā zem 700 eiro.

Visai loģiski, ka lielāko kāpumu redzam spēlēm paredzēto klēpjdatoru tirgū, kas audzis par 12.5%. Galddatoru pārdošanas apjomu kāpums ir 3.3%, bet tas vēl arvien ir kāpums, nevis kārtējais kritums.

Reklāma

Tiek lēsts, ka turpmākos pāris gadus vismaz spēlēm paredzēto klēpjdatoru tirgus turpinās izaugsmi, jo šobrīd norit visai agresīva cīņa starp Intel un AMD procesoriem, kā arī tiek piedāvātas jaunas un uzlabotas videokartes gan no AMD, gan Nvidia apcirkņiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andron MacBeton

Tas ir paradox.
Jo sūdīgāki paliek tie plastmasas gabali, jo vairāk pērk.
Tiešām tā statistika un pareģojumi ir ticami? Tātad par 12% notrulinājušies divkājainie?

Einis

Man domāt, ka tas ir drīzāk tā, ka tagad tie vidēji lētie spēj pavilkt diezgan labas divus gadus vecas spēles. Ne visi skrien līdzi jaunākajām spēlēm un pērk jaunu kompi, jo redz vienai spēlei nevarēja uzlikt Ultra kvalitāti, bet nācās likt Normal.
Tāpat es nopirku pirms gada Asus ROG pa 1100 (tagad kas zin… varbūt jau 700 maksā). Bet ne jau pirku, jo man vajag jaunāko spēli uzspēlēt. Es gribu komfortabli spēlēt 3 gadīgas spēles. Un nedomāju, ka es tāds vienīgais.

Mārtiņš

Bet vai nav nedroši tik dārgu un jaudīgu portatīvo tiešām izmantot kā portatīvo un staipīt apkārt? Stacionārie tomēr vēl arvien ir ekonomiski izdevīgāki un izturīgāki (it īpaši tāpēc, ka netiek pārvietoti :) ) .

Einis

Un vai divus vai 3 stacionāros pirkt ir ekonomiski izdevīgi? :)

Mārtiņš

Nu ja tiešām gribas spēlēt spēles 3 dažādās vietās… Bet ja skatās ilgtermiņā, 3 stacionāros datorus modernizēt (kas parasti nozīmē nomainīt videokarti un daudz retāk – nomainīt sistēmplati un procesoru) var izrādīties lētāk nekā pirkt jaunu spēļu portatīvo datoru. Pa 1000 jau var nopirkt 3 jaunas diezgan jaudīgas videokartes.

Kristaps Skutelis

Kuras tu uzskati par “diezgan jaudīgām” videokartēm, kas maksā ap 300 eur? GeForce RTX 2080 Ti joprojām maksā >1000 eiro.

digitalk

diezgan jaudīga būtu tāda, uz kuras jau var padzenāt 90% šaujamgabalu bez lielas raustīšanās. es teiktu sākot no GTX 1660/Ti.

Krotow

Man te 10-gadīgam i5 750 ar 8 GB RAM briest esošā R9 280 nomaiņa uz RTX 2060 Super. Kājas durvīs ielikšana, kur pārējais jaunais dators tiks piepirkts pēc jaunā gada. Redzēsim, cik ātri šāda kombinācija kustēsies :)

Pie reizes liels liels fui AMD, kuri Linux lietotājus ar ne pašām jaunākajām videokartēm atkal atstājuši jaņos. R9 2xx/3xx Linux draiveru atbalsts beidzas ar Ubuntu 16 / Mint 15. 5.x kernelis un oficiālie Vulkan draiveri šīm kartēm vairs nespīd. Nu labi, pagaidām var izlocīties ar AMDGPU un Grub hakošanu, bet tas nav labs variants un ne parastiem mirstīgajiem bez shell-a zināšanām.

Au Sainis

i5 750 var aizstāt ar piemēram Intel Xeon X3470 kas ir i7 880 analogs un maksā apm . 15 naudas Ali . Bios nav jāmaina .

TechReside

Toties AMD ryzen ir bang for buck. Iesaku amd pročus.

CRT

Tieši tā, vecie crt minitori bija daudz labāki

KKTK

Vai gadījumā cilvēki nepērk tos”spēļu” laptopus tikai tāpēc, ka zina, ka kādreiz varēs nomainīt SSD un RAM uz lielāku, un šiem laptopiem nebūs problēmas ar dzesēšanu.
Uuun patīk atkal staipīt apkārt klučus. #free #workout :D

digitalk

par normālu pieslēgvietu skaitu gan tu fleitē. biznesa klasei ar tām nav problēmu un bieži ir ekstras, kuras parastam portatīvajam neredzēsi.

Krotow

Cik manīts, biznesam liels klucis neinteresē, tur reti kad lieto kaut ko lielāku par 15″. Galvenais lai viegls un ilgāk baterija tur. Ābolu atkarīgie pat dzīvo ar 13″.