Viena jūdze ir aptuveni 1.61 kilometrs.

Tesla akumulatoru izstrādes un izpētes partneris izziņojis jauna tipa akumulatoru, kas spēj darbināt automašīnu, lai tā bez akumulatora nomaiņas spētu nobraukt vismaz 1.6 miljonus kilometru. Tesla vadītājs Īlons Masks jau paziņojis, ka autonomo taksometru viens no priekšnosacījumiem ir to mehāniskā izturība, lai šāda servisa uzturēšana atmaksātos.

Tesla Model 3 automašīna būvēta tā, lai tā spētu nobraukt 1.6 miljonus kilometru, bet akumulatoru darbība tiek lēsta aptuveni divas līdz trīs reizes īsāka par plānoto automašīnas mūžu. Jaunie akumulatori (bez to nomaiņas) dzīvotu un darbotos visu automašīnas kalpošanas periodu.

Jaunā akumulatora pamatā vēl arvien ir Li-Ion tehnoloģija ar jaunu katodu un uzlabotu elektrolītu. Jaunie akumulatori pat ekstremālā 40 grādu temperatūrā spēja nodrošinās 4000 ciklu darbību. Ja temperatūra tiek kontrolēta, akumulatori bez problēmām nodzīvoja 6000 uzlādes ciklus.

Reklāma

12
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Reinis RozitisFuktuksKKTKdigitalkKrotow Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
KKTK
Viesis
KKTK

Kopš kura brīza 40 grādi ir ekstremāla temperatūra elektroiekārtām?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Baterijām tā ir ļoti nevēlama temperatūra.

Krotow
Viesis
Krotow

Te gan piekritīšu. Litija baterijām mūžs temperatūrās virs +40C grādiem ļoti strauji saīsinās. Un aukstumā (zem +10C grādiem) zūd ietilpība. Tiesa ar aukstumu ir mazāk problēmu, jo baterija braucot pati sasilst.

KKTK
Viesis
KKTK

Par to jau ir stāsts. Tā mēs līdz Marsam netiksim, ja elektronikā kurai līdz 90 grādiem būtu jābūt OK, pēkšņi tiek pievienota kaut kāda sūdīga bateriju tehnoloģija, pie tam tās tiek ražotas mega fabrikās miljoniem. #atkritumu #nācija

Krotow
Viesis
Krotow

Nav lasīts ka Marsam domātajos aparātos lietotu litija baterijas. Par izmēģinājuma trusīšu privātajām pļāpulāpstām projektētājiem galva nesāpēs.

digitalk
Member
digitalk

KKTK šai jautājumā viss vienā maisā sabāzts. problēmas ekstrapolācija uz kosmosa tehnoloģijām (Marsu) galīgi garām, tāpat kā pirmajā komentārā enerģijas avota (bateriju) ekspluatācijas apstākļu pielīdzināšana elektroiekārtām. nepievērs uzmanību ;)

KKTK
Viesis
KKTK

Manus komentárus te jálasa ar sarkasma_opciju=on. Bet katrá sarkasmá ir arí daļa taisnības ;)

Krotow
Viesis
Krotow

Ja tās megabaterijas būs savietojamas ar esošajiem Tesla modeļiem, tās var kļūt par kārotu objektu visiem tiem Tesla īpašniekiem, kuru auto beidzies garantijas laiks. Būs interesanti skatīties Rich Rebuilds :)

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Nu lūk, var jau teikt, ka Īlons varbūt pūš miglu, bet paziņojumi/preses relīzes vismaz ir interesantas (jautras)/saistošas. .. ne tā kā VW “160 000 kilometru nobraukuma garantiju. ” vai “akumulators vietas taupīšanas nolūkos efektīvi novietots automobiļa grīdā …

digitalk
Member
digitalk

nelabvēļi jau visu laiku vārās un ģenerē miglu, bet viņš par spīti prognozēm no nulles uzbūvējis komerciāli strādājošu kosmosa kompāniju un autobizness arī kā nemirst, tā nemirst…

Fuktuks
Viesis
Fuktuks

Jā, bet finansiālie rādītāji nav spīdoši! Viss turās uz investoriem, kas tic miglas solījumime un turpina pumpēt iekšā naudu, ar cerību, ka kaut kad, kad migla izklīdīs, viss būs čiki bumbās!

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Nu tā gluži nav, ir reāli strādājoši produkti, kas ir faktiski visas solītās lietas (twītus) sevī ir ietvēruši (jāskatās kā ar nākošajiem – Roadsters 0-100 zem 3 sec, Semi – 800km, Spacex Starship utt).

Labi, var piekasīties ražošanas procesiem (kvalitātei / termiņiem), bet ne solījumu, paziņojumu nepildīšanai/pārspīlēšanai.

“Viss turās uz investoriem” vairāk attiecināms ir, piemēram, uz Uber – kas strādā tikai ar zaudējumiem, tikko atlaida tur 400+ darbiniekus un, kā daži izsakās, (iz)dzīvo tikai uz cerību, ka kādā brīdī varēs likvidēt visus cilvēkšoferus, līdz ar to niša pagaidām jānotur pa visu cenu ..