Reklāma

Sony Xperia 1 saņem zemu DxOMark kameru novērtējumu

Jaunākie raksti

Sony Xperia 1 ir jaunākais ražotāja flagmanis, kas beidzot nonācis DxOMark ķetnās kameru spēju testiem. Sony Xperia 1 ir 21:9 CinemaWide 4K HDR OLED ekrāns, flagmaņa cienīgs procesors un solījums, ka viedtālrunis beidzot tiks pie labām kamerām.

Sony Xperia viedtālruņi kaut kur ap Sony Xperia Z3 laikiem strauji sāka zaudēt kameru kvalitātē visiem citiem ražotājiem, kuri nepaslinkoja un ar tiem pašiem Sony ražotajiem kameru moduļiem ieguva būtiski labākus attēlus.

DxOMark parādījuši, ka Sony ar Xperia 1 kameru tomēr nav spējis panākt pat pagājušā gada flagmaņus. Sony Xperia 1 DxOMark testos ir vienā līmenī ar Google Pixel (1. paaudzes modeli) un Apple iPhone 8, kas iznāca 2017. gada septembrī.

Sony ar Xperia 1 saņēmis trīs kameras – 12 megapikseļu galveno kameru ar f/1.6 objektīvu un optisko attēla stabilizāciju, 12 megapikseļu Ultra-wide kameru ar f/2.4 un 12 megapikseļu telefoto kameru ar f/2.4 objektīvu, optisko attēla stabilizāciju un fāzes nobīdes autofokusu. Xperia 1 spēj veikt video ierakstu 4K izšķirtspējā ar 30 kadriem sekundē.

DxOMark ierindojis Xperia 1 ļoti zemu – viedtālrunis ieņem 33. vietu topā ar 91 savāktu punktu. Šī gada flagmanim tā kā bija jātrāpa topa desmitniekā… Tikpat punktus saņēmis Xiaomi Pocophone F1, kas nu nekādi nav dēvējams par viedtālruni ar izcilu kameru.

Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Žēl ka tā, liku lielas cerības. Jāgaida nākamais.

Ar tādu attieksmi pret kameru kvalitāti, Sony jau sen vajadzēja būt vēstures mēslainē. T2 pareizi dara ka nepiedāvā, vismaz mājaslapā nepiedāvā.

Tiem, kas brēc un domā, ka Xperia 1 ir jūtami švakāka kamera, lūk brīnišķīgs un īss side-by-side salīdzinājums ar iPhone Xs Max absolūti identiskos apstākļos. Gan video stabilizācija, gan attēli visvisādos apstākļos:
https://www.youtube.com/watch?v=UQr9JVs4tYk

iPhone īsti vairs nav nekāds kameru etalons. Būtu jāsalīdzina ar Huawei un Samsung flagmaņiem. Gan jau internetos ir arī šādi video.

Protams! Tas tik tā, rakstā bija atsauce uz jūtami vecāku iPhone (jo jauno nevērtē tik zemu) kā arī Apple izmanto Sony sensorus(?).
Video gan liek domāt, cik liela saistība ir laboratorijas testiem ar to cik skaista un vizuāli baudāma ir bilde realitātē (ja mazāk punktu dabūjis aparāts uzņem jūtami smukākas bildes kā vairāk punktus dabūjušais)

Droši vien būtiski atšķiros no vidējā elektronikas patērētāja, jo man kameras kvalitāte ir praktiski vienaldzīga. Manuprāt, galvenais telefonā ir veiktspēja. Protams, kamera reizēm noder, it īpaši ceļojumos vai kāda svarīgāka notikuma iemūžināšanai, bet ikdienā nu absolūti nekas man nemainās no tā, vai kamera ir iPhone XS vai 7 gadus veca HTC budžetnieka līmenī.

Ko tu darbini uz telefona, ka pietiek tikai ar veiktspēju? Visi dārgā gala telefoni ir jaudīgi bez sava gala. Kameras atšķirības gan ir krietni jūtamākas, jo cilvēki ar telefonu bildē katru dienu no rīta līdz vakaram un visu uz ko paskatās. Un te ļoti labi jūt atšķirību starp dārgu un lētu telefonu.

Neko specifisku it kā nedarbinu, vienkārši primāri novērtēju ātru darbību visa ierīces mūža garumā, kā arī nemēdzu pirkt jaunu telefonu, kamēr vecais pilda savas funkcijas visnotaļ pieņemami. Sociālajos tīklos bildes nepublicēju un fotogrāfēt tāpat aiz garlaicības arī nemēdzu, tā ka vajadzības pēc augstas kvalitātes kameras tīri objektīvi nav.

Nupat izklausīšos pēc totāla Sony fanboya, bet reāla pieredze, ka es savu 2,5 gadus veco Huawei flagmani (kuru mēdzu tīrīt, neinstalēju lieku drazu) novietojot blakus 2 gadīgam Sony midrange telefonam ar švaku Mediatek Helio proci (kurš nekad nav tīrīts no drazas), sāku šaubīties, kura no abām ierīcēm ir tā veiktspējīgākā. (Huawei jūtami lago salīdzinot ar gludo Sony)
Reizēm optimizēta programmatūra izdara vairāk veiktspējas labā, kā plika specene uz ko spiež ķīnas ražotāji. Un to es saku kā Ķīnas lietotājs.

Nepatiess apgalvojums ka visi bildē, apskatījos savā galerijā, pēdējā bilde ko bildēju ir jūlija vidus un ne pēc savas iniciatīvas, palūdza nobildēt. Bet fotografēšana man kā hobijs, tam attiecīga iekārta. Mūsdienās jaunieši daudz bildē, bet 99% produkta ir draza kam nav nekādas garīgas vērtības. Tik aizņemta atmiņa.

Nē, apgalvojums ir patiess, bet pareizi arī pats saki, ka ar telefonu bildētajam nav lielas vērtības klasiskajā fotogrāfijas nozīmē. Ar telefonu bildē, lai piefiksētu notikumus, objektus un cilvēkus. Te 99.99% gadījumu nav nekādu pretenziju uz augsto mākslu un tas nemaz nav vajadzīgs. Bet fakts ir skaidrs – telefoniem vajag labas un ļoti labas kameras, lai var kvalitatīvi dažādos apstākļos piefiksēt apkārt notiekošo. Nopietnā fotogrāfija, lai paliek tavā pārziņā.

Varu Tevi apbēdināt, ne tikai kamera tajā telefonā ir slikta.
Tur teeju viss ir slikti, pat veicot balss zvanus un turot to pie auss, dažkārt sanāk izslēgt mikrafonu, vai kaut ko saspaidīt. Un vēl dažādi sīkumi, kad priekš telefona šādā cenā ir vnk nepiedodami!

Izmantoju Xperia 1 in nesūdzos. Kamera mani pilnībā apmierina! Krāsas ir dabiskas. Bilde kvalitatīva. Nezinu kas var nepatikt… Uzticams telefons, baterija tur labi, ekrāns fenomenāls. Video aplikācija Cinema Pro ir iespaidīga lai gan pat pusi funkciju neesmu izmantojis…

Reklāma
Reklāma
Reklāma