Google papildinājusi Maps arī ar spidometra rādījumu, kad tiek izmantota navigācija. Spidometru Google Maps lietotāji pieprasīja jau sen, jo šāda iespēja ir Waze sociālās navigācijas lietotnē. Google Maps gan vēl arvien velkas nopakaļ Waze, jo Maps nebrīdina par ātruma pārsniegšanu.

Jaunā spidometra iespēja jau nonākusi pie lietotājiem Latvijā, bet tiek brīdināts, ka Android Auto nemāk sadarboties ar jauno spidometru.

Pirms nedēļas Google papildināja Google Maps ar fotoradaru izvietojumu un brīdinājumiem. Nedaudz izbrīna fakts, ka Google ar Maps palīdzību nav ātrāk izsūkusi visas Waze iespējas. Maps lietotnē, visticamāk, drīzumā sāksim redzēt reklāmas.

Pēdējos gados Google apaudzējusi Maps ar dažādiem papildu pakalpojumiem – ja šobrīd bāru un restorānu ieteikumi paļaujas uz lietotāju atsauksmēm, tad nākotnē restorāni varētu maksāt par savu izcelšanu gan pamata Maps karšu skatā, gan arī veiktajos meklējumos Google Maps lietotnē. Restorāni varētu iegūt arī iespēju atgādināt par sevi balss navigācijas laikā, piemēram, Google Maps tev pateiks priekšā ceļu, kur paziņojumā ietverts vietas nosaukums – “Turn right right at the Dunkin Donuts”.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
20 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andy Dobrovolsky

Interesanti, kam tajās lietotnēs ir nepieciešama šī funkcija? Ok, ja Tu pedāļo ar riteni, varbūt pa retam ir interese, uz cik tad es varu izspiest.. Bet priekškam tas ir vajadzīgs iekš auto?

wils

Tāpēc, ka visi auto spidometri melo – cits vairāk, cits mazāk, bet neesmu vēl redzējis bez kļūdas variantu.
Tas pats ar odometru – pēc gūgles esmu nobraucis precīzi 100km, odometrs rāda 103..107 km.

Iesaku pašam paeksperimentēt – pamēģini uz šosejas turēt 90km/h pēc spidometra un salīdzini ar GPS rādījumiem.

Jēkabs Balodis

Kas ir tas, kas liek domāt, ka GPS ir precīzāks par auto mērinstrumentiem?

wils

Ar GPS es te domāju Satelītu navigāciju (Geolokāciju) – Galileo gadījumā mērījumu precizitāte ir 1m robežās.

Skābene

Empīriskā pieredze! GPS ir precīzāks par spidometru, pārbaudīts gan uz fotoradariem, gan pretimbraucošajiem CP škodiljakiem. Parasti spidometrs rāda vairāk, nekā patiesībā. Un bieži vien tie, kas brauc pa Jūrmalas šosejas kreiso joslu uz “90”, un uzskata ka nevienam viņus nav jāapdzen, ja viņi brauc ar MAx atļauto, patiesībā brauc ar 83-85km/h .Citi, kas vadās pēc GPS, pamatoti besās, ka viens lunahods spītīgi velkas pa priekšu uz 80, kur var braukt uz 90 un nelaiž garām.

Astro

Īstenībā nevienam nav tiesību ārpus pilsētas bez īpaša iemesla atrasties otrajā un kur nu vēl 3. joslā! LV tā saucamie “šoferi” ir tik bezkaunīgi un tizli, ka riebj. :-) Nerunāsim par Eiropu, pat Āzijas valstīs tauta brauc pa ceļa malu. Bet neviens takš nesoda, vai ne? Viss ir superīgi! Tiek kultivēts – pierādi sevi trasē!?! Nonsens…

wils

Odometra kļūdas gadījumā, jauna auto garantija beidzas ātrāk, nekā patiesais nobraukums.

Dzintars Liepiņš

Kas ir tas, kas liek domāt par auto mērinstrumentu precizitāti?
Tev auto ir ar titāna vai urāna riteņiem, gumijas riepu vietā? Vai gumija nedilst? Un vai gumijas riteņiem ir vienāds aploces garums visā ekspluatācijas laikā? Jeb jums ir lāzera radars atsevišķi priekš jūsu spidometra?

davix

Kādēļ lai ticētu, ka Waze vai Google maps spidometrs (kas ir aprēķins, nevis mērījums) uzrādītu precīzāku rādījumu, nekā automašīnas mehāniskais un elektroniskais spidometrs, kas tomēr strādā pēc manām domām balstoties uz mērījumiem, nevis vienkārši aprēķiniem. Protams sava novirze var būt dēļ auto svara, riepām utt., bet ļoti stipri apšaubu, piemēram manā gadījumā 6-7 km/h atšķirību salīdzinot auto elektronisko spidometru ar Waze.

wils

Es neapgalvoju, ka “vienmēr satelīta navigācija ir precīzāka”.
Kā zināms, satelīta navigāciju var ietekmēt dažādi šķēršļi, koki, ēkas, mākoņi utt.
Bet, šobrīd mūsu platuma grādos var stabili redzēt vismaz 4 navigācijas sistēmu satelītus, kas kopumā dod krietni precīzākuatrašanās vietas noteikšanu.

Kāpēc auto spidometrs nerāda patieso ātrumu? Vienu un to pašu auto var (vairumā gadījumu) aprīkot ar dažāda diametra biezuma vai plānām riepām, tāpēc šajā pašā internetā pieejami spidometra kļūdu kalkulatori. (Piemēram – https://www.tyresizecalculator.com/tyre-wheel-calculators/speedo-error-calculator )

Līdz ar to braucot pa “štrāsi” vai lielceļu, es vairāk uzticētos satelīta navigācijai, kā spidometram.

Skābene

Vai tu programmē mašīnas kompi katru reizi , kad maini ziemas/vasaras ripuļus ar dažāda izmēra diskiem?

Dzintars Liepiņš

Hmm. davix drīkst mēģināt apgūt pamatskolas ģeometriju un fiziku. Pirmkārt auto mehaniskais spidometrs ir pakļauts nodiluma kļūdām. Riepas nekad nav ideāla izmēra, līdz ar to aploces garums mainās, tātad mainās veikto apgriezienu skaits. Un kur te precizitāte? Riepas var būt dažādu izmēru, bet rādījums vienmēr būs vienāds? Kā var neredzēt acīmredzamas lietas? Kas ir skolā darīts? Lidmašīnītes laistas? Savukārt navigācijai pietiek ar 2 lielumiem – attālums un laiks un ātrums ir elementāri izrēķināms (5. klases viela)! Precīzāks viņam ir nodilušas riepas veiktais attālums nevis precīzi izrēķinātais – nu nu… Marš uz skolu – pamatskolas kursu pabeigt!

Dzintars Liepiņš

Par temperatūras ietekmi uz materiāla izplešanos vai saraušanos apskatīsim nākamajā pamatskolas kursā…

Reinis Rozitis

Lielākā daļa autoražotāju noklusēti ātruma rādijumam (spidometram) pieliek 3-5km/h – un tas faktiski izriet, piemēram, lai izpildītu ES ECE-R 39 direktīvu, kā arī mazāk problēmu autobraucējiem dažādu fotoradaru utt dēļ.

Reinis Rozitis

Ja ir vēlme konkrētāk palasīt, tad https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?qid=1559833696595&uri=CELEX:42010X0513(03)

Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomikas komisijas (ANO/EEK) Noteikumi Nr. 39. Vienoti noteikumi par transportlīdzekļu apstiprinājumu attiecībā uz spidometra ierīci un tās uzstādīšanu

“Parādītais ātrums nedrīkst būt mazāks par transportlīdzekļa patieso ātrumu. Pie 5.2.5. apakšpunktā norādītajiem testa ātrumiem jābūt šādai attiecībai starp parādīto ātrumu (V1) un patieso ātrumu (V2):

0 ≤ (V1 – V2) ≤ 0,1 V2 + 4 km/h.”

Kurlander

Cilvēk, mīļais… Tas ir vajadzīgs, lai zinātu kāds ir atļautais ātrums konkrētajā ceļa posmā! Tas, ka tu zini kādi ir ātruma ierobežojumi savā ikdienas maršrutā, nenozīmē, ka visi to zina. Iedomājies sevi nezināmā pilsētā, tu koncentrējies uz braukšanu… Un vairs īsti neatceries kāds bija ātruma ierobežojums pirms 100m. No problem… Apskaties Waze (vai tagad arī Google Maps) un viss ir skaidrs!

KKTK

Tagad katru reizi kad pārkāpsi MAX ātrumu, googlē pieskaitīsies skaitītājs. Kad policijā būs kāda lieta pret tavām “braukšanas prasēm”, tad google varēs dot vainu pastiprinošu vai vainu mīkstinošu argumentu.

assa

Es gribu 2 fīčas Google maps NE-Navigācijas logā:
1.lai varu iestādīt, ka ekrāns nedziest! Tagad nedziest tikai navigācijas režīmā, bet man vajag arī parastajā
2.lai rāda spidometru. Nesaprotu, kāpēc to rādīs tikai NAVi režīmā?

Uldons

Raksta autors vispār nesaprot, ko raksta.
SPIDOMETRS :D tas ir atļautais ātrums, nevis spidometrs.
Pārtulkojot no ārzemju resursiem iesaku izmantot smadzenes nevis tulkošanas rīkus

digitalk

pirms rakstīt komentārus arī ieteicams ieslēgt smadzenes, citādi sanāks kā tev ;D

If you liked when Google added the ability to view speed limits and the locations of speed cameras last week, then get ready for some more good news.
Google is now rolling out a feature that will show your current speed while navigating within Maps.