Google Maps no Waze pārņēmis vienu no iecienītākajām lietotnes iespējām – brīdinājumus par fotoradariem. Paziņots, ka Google Maps pie radaru paziņojumiem tiks visā pasaulē, bet iespēja pie lietotājiem nonāks viļņveidīgi.

Pie radaru brīdinājumiem jau šobrīd tikušas sekojošas valstis: Austrālija, Brazīlija, Bulgārija, Kanāda, Čehija, Somija, Grieķija, Ungārija, Indija, Indonēzija, Izraēla, Itālija, Meksika, Nīderlande, Portugāle, Rumānija, Krievija, Saūda Arābija, Slovākija, Slovēnija, Dienvidāfrika, Spānija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste un ASV. Šis saraksts gan nav oficiāls, jo Google nekur nav uzskaitījusi jau radaru brīdinājumus saņēmušās valstis.

Nedaudz izbrīna fakts, ka Google ar Maps palīdzību nav ātrāk izsūkusi visas Waze iespējas. Maps lietotnē, visticamāk, drīzumā sāksim redzēt reklāmas.

Pēdējos gados Google apaudzējusi Maps ar dažādiem papildu pakalpojumiem – ja šobrīd bāru un restorānu ieteikumi paļaujas uz lietotāju atsauksmēm, tad nākotnē restorāni varētu maksāt par savu izcelšanu gan pamata Maps karšu skatā, gan arī veiktajos meklējumos Google Maps lietotnē. Restorāni varētu iegūt arī iespēju atgādināt par sevi balss navigācijas laikā, piemēram, Google Maps tev pateiks priekšā ceļu, kur paziņojumā ietverts vietas nosaukums – “Turn right right at the Dunkin Donuts”.

Papildināts (28.05.2019, 12:39)

Lasītājs Ervīns iesūtīja informāciju, ka arī Latvijā Google Maps mobilajā versijā jau tiek rādīti mūsu ātruma radari. Lai redzētu šo informāciju, vajag iestatīt maršruta plānošanu uz kādu citu punktu un tad ceļā parādīsies radaru ikonas. Vienkārši kartes skatā un arī no Google Maps tīmekļa versijas (piemēram, apskatot datorā) radaru informāciju neredz.

Ja radari vēl netiek parādīti tavā viedtālrunī, nāksies uzgaidīt pāris nedēļas. Ierasts, ka Google jaunās iespējas izlaiž viļņveidīgi – citiem ātrāk, citiem nedaudz vēlāk.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
assa

Ir kāds, kas lieto google LV, un zin, vai LV jau darbojas?

Intars Ābols

Darbojas jau pāris dienas.

Kristaps Skutelis

Kurā vietā? Tikko mēģināju no Google Maps tīmekļa versijas atrast kartē kādu radaru, bet tuvākie bija tikai Krievijā. Iemet, lūdzu, ekrānšāviņu kādam radaram Latvijā.

Artūrs

Telefonā ir redzams, kad izmanto maps aplikāciju. Pārlūkā nav

Aigi

es telefonā neredzu.

Artūrs

kad uzliek maršrutu, tad parādās radari, kas ir šajā maršrutā. parastā skatā nav redzams. 10.16.3 versija

Madara Freimane

Ir ir, man rāda radarus Google Maps :))

assa

Lietoju Google Maps app 10.17.0 (Nr. 1017003144) un speedkameras neredzu. Zoomeeju līdz max klāt vietas, kur tās atrodas: Krasta iela, Salu tilts, Dienvidu tilts, Brīvības iela uc….nekur nav.
Vai jāgaida jaunāka Maps versija

Jēkabs Tūns

Varbūt nezin

KKTK

Pilnīgi lieka informācija

Kristaps Skutelis

Tikai tāpēc, ka pie mums vēsturiski populārs ir Waze?

KKTK

Nē, vispār pilnīgi lieka informācija. Kā mainīsies tavs izvēlētais ceļš – pilnīgi nekā. Būtu labāk braucot brīdinājuši par neregulējamām gājēju pārejām, tad būtu vismaz kāds labums. Vienā navigācijā es to reiz redzēju – baigi noderēja braucot pa svešām pilsētām.

Budzis

Bet varbut tapec, ka ja neparkapj noteikumus, no radara nav jabaidas?

Artis 🍏

Šis komentārs ir pilnīgi lieka informācija. Aktualitātes par rīšanu un karsto drāti jāmeklē būs Cosmo. Pa lielam cilvēkam neko citu nevajag.

KKTK

“Pa lielam” cilvēkam vajag vienreiz dienā.

Jānis

Man liekas, ka vēl svarīgi būtu rādīt ātruma ierobežojumus!

Kurlander

Waze taču smuki rāda ātruma ierobežojumu konkrētajā ceļa posmā. Tātad, jālieto Google produkts Waze :)

Budzis

Maps ari rada atlauto atrumu

Jēkabs Tūns

Man ir 10. 26.2 versija