Kādas ailītes būtu jāaizpilda projektējot šī gada flagmani? Garš AMOLED ekrāns – ir. Jaudīgākais processors – ir. Trīs kameru sistēma aizmugurē – ir. Bezvadu uzlāde – ir. Ūdens un putekļu aizsardzība – kaut kāda atblāzma ir. Tas viss atrodams jaunajā Xiaomi Mi 9, turklāt par cenu, kas nenodara pārāk gauži maciņam. Tieši cena ir tā, kas Xiaomi veikumus padara ļoti iekārojamus. Pie mums, kā vienmēr, tālrunis ir atceļojis dārgāks kā citviet. Citos tirgos tālrunis pieejams par aptuveni 450 eiro, kas to jau ievieto vidējā klasē, bet Latvijā Mi 9 pieejams par aptuveni 530 eiro, kas vienalga padara to par vienu no lētākajiem flagmaņiem. Cenas balansēšana starp flagmaņu un vidējo klasi tālrunim ļauj konkurēt ar OnePlus flagmaņu slepkavotājiem, bet patīkamā cena prasa arī apgriezt stūrus, kur iespējams ietaupīt, tādēļ likt blakus tālruni Samsung un Huawei flagmaņiem ne vienmēr būtu korekti.
Lai vai kā, Mi 9 ir lielisks tālrunis, kura cenas un ieguvuma attiecība ir izcila. Pagājušajā vasarā iepazīšanās ar Xiaomi Mi 8 atstāja lielisku iespaidu un jau tagad varu pateikt, ka Mi 9 ir šī veiksmes stāsta turpinājums tikai ar dažiem būtiskiem trūkumiem. Nedomāju, ka uzlabojumi ir tik vērā ņemami, lai Mi 8 lietotāji steigtos Mi 9 apskāvienos, bet citu ražotāju un vecāku flagmaņu lietotāji būs ļoti pārsteigti, ko iespējams iegūt par 530 eiro.
Tehniskā specifikācija
- Ekrāns: Super Amoled, 6.39 collas, 1080 x 2340, ap 403 ppi, ap 85.2% ekrāna, korpusa attiecība, HDR10, DCI-P3, Corning Gorilla Glass 6 aizsargstikls
- Operētājsistēma: Uz Android 9.0 Pie bāzētais Oreo MIUI 10.2 interfeiss
- Procesors: Qualcomm Snapdragon 855 (7 nm), astoņi kodoli (1×2.84 GHz Kryo 485 & 3×2.42 GHz Kryo 485 & 4×1.8 GHz Kryo 485), Adreno 640 video apakšsistēma
- Ram: 6*/8 GB
- Atmiņa: 64/128* GB
- Savienojumi: 2G/3G/4G, WI-FI 802.11 a/b/g/n/ac, WI-FI Direct, DLNA, hotspot, Bluetooth 5.0 (A2DP, LE, aptX HD), NFC, USB Type-C
- GPS: duāls A-GPS uztvērējs, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
- Papildus: pirkstu nospiedumu lasītājs zem ekrāna, žiroskops, kompass, divas SIM kartes
- Izmēri un svars: 157.5 x 74.7 x 7.6 mm, 173 g
- Kameras: aizmugurē: 48 MP, f/1.8, 27mm (platleņķa), 1/2″, 0.8µm, lāzera auto fokuss/PDAF
16 MP, f/2.2, 13mm (ultra platleņķa), 1/3.0″, 1.0µm, lāzera auto fokuss/PDAF
12 MP, f/2.2, 54mm (tuvinājuma), 1/3.6″, 1.0µm, lāzera auto fokuss/PDAF, 2x optiskā tālummaiņa, HDR, divu LED zibspuldze, video -2160p@30/60fps, 1080p@30/120/240fps, 1080p@960fps. Priekšā 20 MP, f/2.0, 0.9µm, HDR, video 1080p@30 - Akumulators: nenomaināms Li-Po 3300 mAh, ātrā vada uzlāde – 27W (Quick Charge 4+), ātrā bezvada uzlāde – 20W
- Cena: ap 530 eiro oficiālajā Xiaomi veikalā Latvijā
*testa ierīcei
Skaistums, kas neprasa upurus
Ja Mi 8 varēja raksturot kā nostrādātu, bet pārāk līdzīgu āboļtelefonam, tad Mi 9 paturējis priekšteča dizaina valodu, tikai šoreiz tas sanācis daudz elegantāks. Mi 9 dizainu izstrādājusi tā pati dizaineru komanda, kas smukulīti Xiaomi Mi 6. Tālrunis ir pārdomāts līdz pēdējam sīkumam. Priekšas un aizmugures stikli nemanāmi saplūst ar 7000 sērijas alumīnija rāmi, kura virskārta ir pulēta. Aizmugure kļuvusi noapaļotāka un ir ļoti ergonomiska. Patīkams akcents ir hologrāfiskais riņķītis ap augšējo aizmugures kameru. Mainoties apgaismojumam, tas maina krāsas. Jauks, smalks akcents. Par mīnusu var uzskatīt pārāk no korpusa izbīdītās aizmugures kameras. Izbīdījums ir tik liels, ka to nespēj nosegt pat līdzi dotais silikona maciņš. Xiaomi gan sola, ka kameras pārklātas ar safīra stiklu. Zinot, ka safīram ar stiklu ir maz kā kopīga, var nojaust, ka tas ir tikai mārketinga triks. Iekļautais vāciņš noder tikai kā pagaidu risinājums, lai gan jāuzteic, ka Xiaomi vispār iekļauj komplektācijā aizsargmaciņu stikla aizmugurei.
Labajā sānā izvietotie skaļuma un bloķēšanas taustiņi ir ērti sasniedzami. Kreisajā rāmja malā zem SIM karšu atvilktnes izvietots Google Assistant taustiņš, kuram iespējams nomainīt Xiaomi piedāvātas funkcijas. Lai gan izvēlētais asistents ir labākais no variantiem, šī taustiņa lietderība ir ļoti apšaubāma. Lietojot tālruni horizontāli (ar iegrauzumu kreisajā pusē), taustiņš ir tieši tur, kur atstutēt kreiso īkšķi, tādēļ bieži, skatoties YouTube, netīšām aktivizēju asistentu – kaitinoši.
Sekojot mūsdienu tendencēm, tālrunis saņēmis varavīksnīgi raibu apdari lavandas violetajā un okeāna zilajā krāsu variantā. Esmu priecīgs, ka mana testa ierīce ir klavieru melna. Ne miņas no varavīksnes, kas šobrīd izplatīta pat lētākos tālruņos. Par melnu šo krāsu nevar nosaukt, drīzāk spogulīgi pelēku. Krāsa atgādina tumšu dzīvsudrabu, kāds bija atrodams vecajos termometros. Kā vienmēr jārēķinās, ka pirkstu nospiedumi un citas šmuces gan aizmugure, gan priekša krās kā traka.
SIM karšu atvilktne apjosta ar šauru silikona josliņu. Tas visticamāk darīts, lai pasargātu tālruni no mitruma. Līdzīgi kā OnePlus arī Xiaomi negrasās nevienam maksāt, lai Mi 9 tiktu pie IP aizsardzības sertifikāta. Tas ļauj saglabāt zemāku cenu, bet garantija nesedz ūdens izraisītu skādi, tādēļ peldēt ar Mi 9 nevajadzētu.
Kopumā Xiaomi Mi 9 izdevies elegants, pārdomāts. Vienīgie mīnusi ir pārāk izbīdītais kameru modulis un asistenta taustiņa novietojums.
Lielisks ekrāns
Gada sākumā prezentējot Mi 9, Xiaomi CEO Lei Jun (neprasiet, kā to pareizi izrunā) teica, ka Mi 8 lietotāji par vienu no nepatīkamākajām dizaina iezīmēm norādījuši lielo izgrauzumu ekrānā. Šogad izgrauzums reducēts uz nelielu noapaļotas “V” formas grauzumiņu. Tas arī nozīmē, ka šoreiz nav izmantota infrasarkanā kamera sejas atpazīšanai.
Tālrunis ir tikai par trim mm garāks par priekšteci Mi8, taču, palielinot ekrāna un korpusa attiecību, līdzīga korpusa izmērā izdevies iemānīt 6.4 collu ekrānu. Zodiņš ir maķenīt biezāks par sāniem, bet arī tas reducēts, ja salīdzina ar Mi 8. Līdzīgi kā Huawei un Honor tālruņos arī šoreiz ekrāna stūri ir pārāk apaļi un ne vienmēr tie labi saprotas ar interfeisu.
Samsung veidotais AMOLED panelis ir lielisks. Redzamība āra apstākļos ir lieliska. Ar krāsām un kontrastu viss kārtībā. Citiem flagmaņiem izšķirtspēja ir lielāka, bet Xiaomi izmantotā ir pieteikama (ja vien nelietojat VR brilles), turklāt ir draudzīgāka akumulatoram un nodrošina labāku veiktspēju. Ja spējat izburties cauri visiem iestatījumiem, var tikt pie ekrāna aktivizēšanas ar dubultpiesitienu un gaidstāves ekrāna (Always On Display MIUI tulkojumā). Pēdējam pieejami 16 interaktīvi varianti, kas ikdienu padara mazliet jautrāku. Gaidstāves ekrāns būtu jāaktivizē teju obligāti, jo LED paziņojumu diode ir tikai balta un reizēm aizmirst brīdināt par ienākošajiem notikumiem. Ja ikdienā ar ekrāna spilgtumu viss ir kārtībā, tad gaidstāves ekrāns reizēm ir par tumšu un ne vienmēr viss būs gana saskatāms. Diemžēl, arī ekrāna jutība reizēm ir pārspīlēta, mēdz gadīties, ka tālrunis kabatā reģistrē pieskārienus.
Viens no labākajiem zemekrāna pirkstu nospiedumu lasītājiem
Šoreiz nākas runāt vienīgi par pirkstu nospiedumu lasītāju, jo sejas atpazīšana tālrunim vienkārši nav. OK, ir, bet ne visiem reģioniem tā ir pieejama. Tas ir dīvaini, ka Xiaomi tā dara. Sejas atpazīšana pieejama, piemēram, Indijas reģionam, bet tad jārēķinās, ka interfeiss būs papildināts ar kaitinošām reklāmām un papildus liekprogrammatūru, kuras MIUI tāpat jau netrūkst.
Zem ekrāna novietots optiskais pirkstu nospiedumu lasītājs. Šoreiz izmantots labākais optiskais lasītājs, ar kādu esmu spēlējies. Tie, kas jau saskārušies ar šo tehnoloģiju zina tās plusus un mīnusus. Tehnoloģija ir futūristiska un ļauj tālruņa dizainu atvieglot no fiziska sensora. Diemžēl, lasītājs nav tik ātrs kā klasiskie kapacitīvie lasītāji. Konkrētais strādā pieņemami ātri un uzticami, vēl tikai nedaudz uzlabojot šo tehnoloģiju, tā būtu tik pat ērta un uzticama kā vecie, labie korpusos izvietotie lasītāji. Šoreiz Xiaomi pastrādājuši ļoti labi.
Papildināts: Biju palaidis garām atjauninājumu, kas aktivizē sejas atbloķēšanu, bet beidzot šī funkcija ir pieejama. Sejas atpazīšanu vajag uztvert kā ātru, bet nedrošu atbloķēšanas metodi. Ja AI atbalstītā sejas atpazīšana strādā tāpat kā kameru AI režīms, kas pietuvinātu džinseņu celi noturēja par kaķi, par drošu šo risinājumu uztvert nedrīkst. Ja rūpējaties par drošību, lietojiet pirkstu nospiedumu lasītāju, Mi 9 ar to ticis gana labi galā.
Veiktspējas pirmrindnieks
Xiaomi Mi 9 bija viens no pirmajiem tālruņiem, kas plašākas masas iepazīstināja ar Qualcomm Snapdragon 855 procesoru. Zinot, ka pie mums pieejamā Samsung S10 sērija aprīkota ar pašražotajiem Exynos procesoriem, šobrīd šis ir viens no retajiem Latvijā pieejamajiem tālruņiem, kas operē ar šo spēkstaciju. Nav pat jāveic sintētiskie veiktspējas testi, lai saprastu, ka tālrunis ir viens no šobrīd spējīgākajiem. Ekrāna izšķirtspēja tālruni bieži ievieto testos augstākā pozīcijā kā jau pieminēto Samsung flagmaņu sēriju. Ikdienā darbs ar aplikācijām ir plūstošs, nekādu aizķeršanos nevar novērot arī vienlaicīgi darbinot krietnu skaitu aplikāciju. 6 GB RAM ir pietiekoši, lai nodrošinātu veiklu darbību. 128 GB atmiņa ir pietiekama, bet jāatceras, ka papildināt to nevar.
Bet medusmucā kā vienmēr ir pa darvas karotei (Fun fact – šī metafora iespējams ir visvairāk izmantotā Kursors.lv apskatos). Visticamāk tas saistīts ar programmatūru, bet nekonsekventi strādā automātiskā satura pagriešana, to var atrisināt pāris reizes piespiežot pagriešanas taustiņu paziņojumu rīkjoslā, bet tā nevajadzētu būt. Arī 3.5 mm austiņu ligzdas neesamība ir vairāk trūkums kā ieguvums. Toties apakšā izvietotais skaļrunis ir gana skaļš, tā kvalitāte nav tā augstākā, bet darbu tas padara, lai gan gribētu flagmanī dzirdēt stereo skaļruņus, kuru Mi 9 nav. Alumīnija rāmja augša tikusi pie infrasarkanā raidītāja, kas ar Mi Remote aplikāciju spēj kontrolēt TV, kondicionierus un citas ar pulti darbināmas iekārtas.
Dīvaini, ka pagājušā gada Mi 8 saņēmis ietilpīgāku akumulatoru. 3300 mAh ietilpība būs pietiekama, lai izturētu visu dienu pie vidējas noslodzes, pie aktīvākas, vakaru var arī nesagaidīt. Xiaomi Mi 9 šo problēmu risina ar ļoti ātriem lādēšanas risinājumiem. Tālrunis atbalsta iespaidīgu 27W ātro vada uzlādi, bet komplektācijā atrodams 18W lādētājs. Tas nozīmē, ja gribat izmantot lādēšanas maksimumu, nāksies iegādāt atsevišķu Xiaomi lādēšanas komplektu. Tajā iekļauts arī bezvadu lādētājs, kurš spēj lādēt ar iespaidīgu ātrumu 1% minūtē. Labā ziņa, ka Xiaomi aksesuāri arī neprasa bagātību. Ak jā, šis laikam ir lētākais šobrīd pieejamais tālrunis ar bezvadu lādēšanas iespēju. Beidzot arī ir loģiski, ka tālruņa aizmuguri rotā spīdīgs stikls nevis kāds izturīgāks materiāls.
MIUI tipiskās kaites
No vēstures grūti izmukt. Jau MIUI 9 laikā interfeisa lielākā kaite bija rupjā izturēšanās pret ienākošajiem paziņojumiem. Negribīgi, bet Mi 8 to varēja piedot, jo paziņojumu ikonām vienkārši fiziski nebija vietas lielā izgrauzuma dēļ. Šeit ekrānā ir atstāta gana daudz vietas paziņojumu ikonām, bet tās pazūd neilgu mirkli pēc paziņojuma saņemšanas. Arī informatīvie punkti pie aplikācijām reizēm rādās, reizēm nē. Vienīgais veids, kā pamanīt paziņojumus ir regulāri novelkot līdz galam paziņojumu joslu. Šī ir problēma, par kuru jau labu laiku cepas lietotāji dažādos Xiaomi forumos. Diemžēl, Xiaomi spītīgi turpina ignorēt šo interfeisa nespēju arī MIUI 10 versijās.
Interfeisa vizuālais noformējums ir gaumes lieta. Kārtības mīļiem varētu nepatikt, ka dažas ikonas ir apaļas, citas kantainas, bet vēl citas brīvā formā. Arī motīvi jāizvēlas no trim ielādētajiem, jo motīvu veikals Eiropā nav pieejams. Gar acīm ņirb dažādas animācijas, kas rada pārdomātības sajūtu. Manuprāt, MIUI 10 piedāvā vienu no vislabākajiem atvērto aplikāciju logiem, jo logā redzamas vismaz četras atvērtās aplikācijas. Interfeiss ir pilns ar niansētiem iestatījumiem, tas nozīmē, ka teorētiski visu iespējams pielāgot individuālām vajadzībām. Te gan jārēķinās ar pamatīgu iestatījumu izpēti. To daļēji apgrūtina tulkojums. Man nav iebildumu pret neiztulkotām niansēm angļu valodā, bet latviskotais tulkojums mēdz būt ļoti mulsinošs, bez papildus paskaidrojuma nav iespējams saprast, ko konkrētā izvēlne nozīmē. Piemēram, notifikāciju rīkjoslā ir taustiņš “Rotēšanas izslēgšana”, ko aktivizējot zilu, man nav ne jausmas, vai es ieslēdzu rotēšanas izslēgšanu? To grūti pārbaudīt, jo aselerometra darbība (iespējams programmatūras dēļ) nav konstanta. Regulārā atjauninājumu vēsture būtu uzskatāma par MIUI gaišo pusi, tiesa gan nereti gadās, ka izlabojot kādu kļūdu, tiek ieviestas kļūdas, kas pirms tam nav bijušas.
Saskarnes labā puse sastāv no dubulto aplikāciju pieejas un tumšās interfeisa tēmas, kas ļauj ietaupīt kādu kripatu no akumulatora. Tiesa gan tas nenozīmē, ka pēkšņi tumšā tēma tiks aktivizēta arī aplikācijās, kurās tas iespējams. Jau pagājušajā gadā slavēju Xiaomi par tā pielāgoto žestu vadību. Tā vēl aizvien ir viena no labākajām, kāda Android saskarņu jūrā atrodama. Patīkami, ka no sāniem pavelkot “atpakaļ” žestu ilgāk, iespējams nonākt iepriekš atvērtajā aplikācijā. Tas aizvieto vadības taustiņu dubulto, atvērto aplikāciju taustiņa darbību. Tiesa, šī ērtā funkcija netiek piedāvāta komplektā ar žestu vadību, bet jāiestata atsevišķi. Vienīgi, kad žesti nav ērti, ir lasot saturu horizontāli, tad gan ritināšana tiek sajaukta ar iziešanu, turklāt nekonsekventā automātiskā satura pagriešana, pat turot tālruni vertikāli, vēl kādu laiku rāda aplikācijas horizontāli.
Kameras, ar kurām var izvērsties
No pagājušā gada Mi sērija atšķiras, ka aizmugure ieguvusi vēl vienu kameru. Kāda ir maksa par šo izvirtību? Atteikšanās no optiskās stabilizācijas. Tātad Mi 9 trīskameru aizmugures sistēma sastāv no 48 MP f/1.8 standarta kameras, 12 MP f/2.2 telefoto kameras un 16 MP f/2.2 ultra platleņķa kameras.
Katrai no trim kamerām ir savs sensors, savi fiziskie parametri un maķenīt atšķirīgi pēcapstrādes procesi, tādēļ vienādos apstākļos bildes iznāk nedaudz citādākas. Xiaomi šoreiz uzlabojuši pēcapstrādes algoritmus, arī AI režīms vairs nav tik agresīvs kā agrāk un pat reizēm izrādās noderīgs. Tas arī iesaka, kad vajadzētu pārslēgties uz “Ļoti platā leņķa režīmu”.
DxO Mobile tālruni ar 107 punktiem ievieto sestajā vietā starp Samsung Galaxy S10+ un Apple iPhone XS Max. Lai kādos subjektīvos augstumos arī kameras nebūtu paceltas, ikdienā pārsvarā bildes būs patīkamas, bet ne ideālas.
Galvenā kamera, kuru visbiežāk nāksies izmantot, aprīkota ar Sony IMX586 sensoru. Ar šo sensoru iepazinos Honor View 20 apskatā. Tā lielākā priekšrocība ir 12 MP bildes, ko kamera rada, savienojot četrus pikseļus. Lai gan tas ļauj radīt detalizētu bildi, Xiaomi gadījumā reljefi ir maķenīt izplūdušāki kā View 20 bildēs. Mi 9 piedāvā arī 48 MP režīmu, bet, ja negrasāties izmantot lielformāta druku (Ziemassvētkos kā dāvanu izveidoju foto grāmatu, kur šāds režīms būtu lieti noderējis), iesaku bildes uzņemt 12 MP formātā. 48 MP režīmam nav pieejams HDR.
Ultra platleņķa kamera ir lielisks papildinājums. Vairs nav jāatkāpjas, lai ietvertu visu ainavu kadrā. Jārēķinās, ka detalizācija nav tik augsta kā pamata kamerai, arī krāsas šķiet par kripatu tumšākas, jo diafragma ielaiž mazāk gaismu sensorā. Programmatūra cenšas iztaisnot ēkas, lai labotu “zivs acs efektu”, reizēm tas sanāk labāk, reizēm sliktāk. Arī makro režīms tiek veidots, izmantojot ultra platleņķa lēcu.
Divkārtējā palielinājuma kamera savu darbu padara, bet būtu uzskatāma par vājāko posmu trīniekā. Šeit lieti noderētu optiskā stabilizācija, bet pagaidām Xaiomi nevienu tuvinājuma kameru ar šādu prieku nav apveltījusi. Šī kamera piedalās portreta režīma nodrošināšanā. Portreti tiek izkalkulēti precīzi un izpludinājums izskatās dabisks. Žēl, ka Xiaomi vēl aizvien izpludinātu fonu ļauj iegūt tikai kameras atpazītiem cilvēkiem. Priekšmetiem – kā kuru reizi gadās, vai arī būs jādarbojas Pro režīmā.
Mi 9 ticis arī pie nakts režīma, diemžēl, par līdzvērtīgu Huawei un Pixel veikumiem to nosaukt nevar, no otras puses, arī Samsung nakts režīms nedavelk līdz šiem veikumiem. Šim režīmam noteikti vēl nepieciešama attīstība. Kaut kā nepamet sajūta, ka Mi 8 ar optisko stabilizāciju un Dual Pixel auto fokusu pustumsā operēja par kripatu labāk. Nekad neesmu bijis liels filmētājs, tomēr video šķiet tīri pieklājīgi, vienīgais, kas nav līdz galam labi, ir skaņas ieraksts. Pašiņu kamera darbojas labi un pēc vislabākajām austrumnieku tradīcijām piedāvā visdažādākos izskaistinājumu paveidus. Kopumā jāteic, ka kameras nav izcilas, bet ir labākas, kā gaidīju. Jau fakts vien, ka ar tām gribas fotogrāfēt, nevis pēc iespējas ātrāk pabeigt apskatu (citu telefonu vājais kameru sniegums ir bijis iemesls, lai ātrāk uzrakstītu apskatu), rāda, ka ar tām viss ir kārtībā – nu vismaz par prasīto cenu.
Konkurence
Xiaomi Mi 9 cena globālajos tirgos balansē tieši uz robežas starp flagmaņu un vidējo klasi. Pie mums gan Mi 9 ierindojas flagmaņu klasē. Honor View 20 būtu tiešs konkurents, tam ir interesantāks priekšas dizains un krietni ietilpīgāks akumulators, arī cena paspējusi ieslīdēt vidējā klasē. Konkurenci sagādā arī pats Xiaomi ar futūristisko Mi Mix 3, kam par labu runā ekrāns bez izgrauzumiem, bet es vēl aizvien neesmu pārliecināts kā kustīgās daļas draudzēsies vasaras sezonā ar jūras smilšu graudiem.
Nobeigumā
Xiaomi Mi 9 šī gada sākumā bija viens no pirmajiem, kas atklāja flagmaņu sezonu. Nu šis skaistulis ir atceļojis pie mums. Par skaistuli to dēvēju, jo tā dizains šoreiz nav kopējis “flagmaņu karali”, tā vietā piedāvājis niansētu, elegantu dizainu. Kā vienmēr īpaši konkurētspējīgu tālruni padara tā cena. Cenu politiku no Xiaomi varētu pamācīties arī buksējošās LG un Sony tālruņu divīzijas. Ko tad par prasītajiem aptuveni 530 eiro var iegūt? Glītu dizainu, lielisku ekrānu, jaudīgu veiktspēju, iespaidīgus lādēšanas risinājumus un tīkamas kameras. Tiesa ne viss ir zelts, kas spīd – viduvējā akumulatora ietilpība, spītīgās MIUI kaites, kuras Xiaomi izliekas neredzam, stereo skaļruņu un mitruma aizsardzības neesamība ir vai nu nepārdomātības, vai cenas samazināšanas rezultāts.
No vienas puses Mi 9 var pārmest, ka neko fundamentāli jaunu tas neievieš, Mi Mix 3 būtu dēvējams par krietni oriģinālāku tālruni. Jāatzīst, ka visi jaunievedumi ir drīzāk vēlme pievilkties pie pārējiem konkurentiem, ne inovāciju prezentēšana. No otras puses, Mix sērija būtu jāstata līdzās Samsung Note vai Huawei Mate sērijām, kas nereti prezentē oriģinālākus risinājumus. Ar to gribēju teikt, ka Mi sērija piedāvā sabalansētu piedāvājumu līdzīgi kā Samsung S vai Huawei P sērijas, tikai par krietni zemāku cenu. Papildus kamera, samazinātās apmales un nekādu kustīgu risinājumu padara Xiaomi Mi 9 par šī brīža labāko šīs firmas veikumu.
Man nepatika: |
---|
|
Pie Lattelecom dabūju par 450Eur. Nākot no stock android, varu piekrist, ka Miui ir vislielākais mīnuss telefonam, jāpagaida līdz būs pieejami custom rom. Kamera ir laba, plus telefons atbalsta Gcam portus, tai skaitā ar Pixel night mode.
Par pirkstu nospieduma lasītāju gan nepiekrītu, jo manā pieredzē pat mazākais puteklis uz pirksta neļauj vairs atpazīt pirksta nospiedumu. Turklāt var pievienot tikai 5 pirkstus kopā – nevar katru pirkstu pievienot 5x,lai dabūtu max efektivitāti.
Plus, uzkāpuši uz tā paša grābekļa kā Samsung ar neatslēdzamu asistenta pogu.
Pie miui varētu vēl pieminēt ka Mi 9 telefona ir speciāli izveidots melnais režīms (dark mode) kas būtiski ietekmē amoled dzīvību lai tas neizdegtu un palielina baterijas darbību. Kā arī tas ir šobrīd diezgan mūsdienīgi.
Vispār jau pieminēju pie programmatūras plusiem,bet paldies par tā akcentēšanu,tas tiešām ir jauks žests no Xiaomi
Akumulatora ietilpība varbūt arī ir mazāka, bet tajā pašā laikā, ja apskatās gsmarena “endurance rating”, tad darbības laiks no akumulatora ir labāks nekā Mi 8 un vienā līmenī ar pieminēto View 20.
Un, jā, pat normālos veikalos Mi 9 ir pieejams par cenu, kas ir tuvāk 450 EUR nekā 550 EUR:
– RD: 449
– LTC: 450
Gsmarena gan tā ir rakstīts, bet tā kā testēju abus telefonus, saku no savas pieredzes. Testējot abus mani lietošanas paradumi bija stipri līdzīgi, Honor uzrādīja daudz labāku rezultātu. Tas vienmēr atkarīgs no lietošanas utt
mi-shop.com NAV oficiālais Xiaomi veikals Latvijā. Viņi ir oficiālie Krievijā un tirgo vairākos reģionos, kur Xiaomi oficiāli nepārstāv. Un pirmais vērā ņemamais Xiaomi bija/ir Xiaomi Pocophone F1, kas viens no retajiem var taisīt 4k video @60fps.
Viņi saka, ka ir oficiālie izplatītāji.