Reklāma

Kolorādo plāno sodīt iekšdedzes dzinēju auto īpašniekus, kas traucē elektroauto

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

ASV ir pasakainu iespēju un prātam neaptverama stulbuma pārpilna valsts. Otro apliecina ne tikai ļoti savdabīgas personas ievēlēšana par prezidentu, bet arī pēdējā laikā arvien vairāk novērojamās stulbības pret videi draudzīgāku auto vadītājiem. Piemēram, ar nosaukumu “rolling coal” apzīmē praksi, kad dīzeļdžipus modificē tā, lai tie aiz sevis atstātu melnu dūmu mutuļus. Par to var atrauties sodus, tomēr prātā ne pārāk gaiši indivīdi šādi mēdz nokūpināt hibrīdu vai elektroauto vadītājus.

https://youtu.be/s8oBx28PDN0

Otrs stulbums, kas aizsācies ASV, ir elektroauto uzlādes punktu bloķēšana ar auto, kurus uz priekšu dzen benzīna vai dīzeļdegvielas dzinēji. Šī aktivitāte pat ir iemantojusi nosaukumu “ICE-ing”, kas ir akronīms no vārdiem “Internal Combustion Engine”. Rīcība stulba, jo nerada absolūti nekādu labumu.

Izskatās, Kolorādo štatā šādas darbības ir apnikušas un Pārstāvju palātā tiek izskatīts likumprojekts, kas reglamentēs elektroauto stāvvietu izmantošanu. Šajās stāvvietās nedrīkstēs atrasties auto ar iekšdedzes dzinējiem un elektroauto tajās nevarēs uzturēties ilgāk par laiku, kas nepieciešama auto uzlādei. Sods par pārkāpumu būs nepilni 200 ASV dolāri.

Ja šis likums stāsies spēkā, elektroauto īpašnieki varēs uzelpot, jo uzlādes stacijas būs optimālāk izmantotas un tās lieki neaizņems ne citi līdzīgi domājošie, ne… nedomājošie.

Būtu labi par šo sākt domāt arī Latvijā, jo jau tagad esmu dzirdējis stāstus par to, ka ierindas cilvēki nepamana, ka savus ne-elektroauto atstāj elektroauto paredzētās stāvvietās. Ko tu par to domā?

Reklāma

22 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
22 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Nesaprotu
03.05.2019 19:43

Autor, kas Tu tāds esi, lai pasaules varenākās valsts prezidentu nosauktu par oranžo mērkaķi? Tu pat 1/1000 daļu savā dzīvē neesi sasniedzis, ko tas cilvēks. Un nē – es nefanoju par trampu, bet apsaukāt gan nav pieklājīgi

digitalk
29.04.2019 08:48

> oranžā mērkaķa

tas, ka tu katru rītu tādu redzi spogulī, nenozīmē, ka ASV viss ir tik bēdīgi.

Krotow
29.04.2019 19:57
Reply to  digitalk

Jā, kas to būtu teicis. Tiesa, drīz varēsi teikt “baltā mērkaķa” :P

KKTK
28.04.2019 18:00

Ā, tramps. Es sapratu, ka oranžais mērkaķis ir domāts šķēle ar savu tautas partiju.

darklight
28.04.2019 20:50

Jādomā, ka Kristaps mēdz skatīties Streipa raidījumus. Jo katrā no tiem vārdu salikumu “oranžais mērkaķis” var dzirdēt vairākas reizes.

Agris
28.04.2019 22:40

Taisnība gan nav ne vienam, ne otram – viens domā, ka nopelnīt naudu ir kāds cilvēka sasniegums, otrs domā, ka izceļoties ar savu stulbumu ir gudrāks .
Bet nu kas cilvēkam darās paurī, ja speciāli stājas uzlāžu parkingā vai laiž atgāzes dūmus virsū :O
Double facepalm

Aigars
29.04.2019 08:21

amīšu benzīngalvas tiešām saspiedušās. viņi savu principu pēc ne to tik spētu izdomāt izdarīt. kur tik degradētiem cilvēkiem tomēr jābūt, bet tā tomēr ir sava pretreakcija – kamēr visi runā par vides ietekmi, šie piešauj vairāk degvielas un uzber gāzi – ja tas tiešā veidā varētu ietekmēt viņu ikdienu – dīzeļgalvām tas nav pieņemami. viņi teiks ka tas viss ir izdomāts.

Astro
29.04.2019 08:50

Lai arī sirdī un prātā piekrītu viedoklim par viņu prezidentu, nedomāju, ka ir korekti šādi apsaukāties tehnoloģiju blogā. Lai kāds viņš arī neliktos vairumam domājošu cilvēku (vismaz tiem, kas ētiku un morālas normas uzskata par vērtību), viņš tomēr ir likumīgi ievēlēts demokrātiskas valsts līderis. Negribētos, lai Kursors.lv paliek par politizētu ķengu vietu, kur personas, kas nepatīk, tiek apsaukātas dažādos vārdos.

Agris
29.04.2019 09:31

Ja jau esi tik varens, tad moš no sava privātā Twitter konta uzraksti oficiālajam Trampa kontam vēstuli, ka uzskati viņu par oranžo mērkaķi.
Tramps manās acīs ir 0, bet Tu tagad esi vēl zemāk.. Tad jau nelieto vairs Apple vai citus ASV radītus produktus, atsakies braukt uz ASV apmaksātajiem eventiem un vispār uz ASV utt., tā ir attieksme, ne jau blogā par kura eksistenci nemūžam neuzzinās neviens Amerikas iedzīvotājs klusi apsaukājies un ar to lepojies semučku grauzējiem savā pagalmā..

kursorslv
29.04.2019 09:34
Reply to  Agris

Nu, nolaidi tvaiku? Palika labāk? :) Tagad visi atpakaļ pie virpas!

kursorslv
29.04.2019 09:56

Stulbs vai tikai izliecies? :)

Andza
29.04.2019 13:11

Neesmu ne stulbs, nedz arī izliekos, vienkārši patīk melni dūmi, un vēl labāk, ja tie nonāk hipsteru un jauno tehnoloģiju atbalstītāju ar priusiem sejās, kā apliecinājums viņu pašpasludinātā progresa virziena bezjēdzīgumam ;)

Andris
29.04.2019 17:10
Reply to  Andza

Gan jau tev kādu dienu prātiņš apvīsies ap faktu, ka pasaule uz vitas nestāv.

Rudolfs
05.05.2019 21:56

Ja jau gribam vairāk kustēties uz pasauli, kur lietas sauc īstajos vārdos, tad “oranžais mērkaķis” tomēr būs precīzi. Negribu neko sliktu teikt par tiem, kurus šī realitāte personīgi aizskar, bet nu tomēr kritiski vajadzētu skatīties uz notikumiem pasaulē.

29.04.2019 14:37

Ir jau arī Rīgā kūpinātāji – pārsvarā 10+ gadus veci Volvo, kuriem, pēc skata spriežot, sagādā prieku starp luksoforiem “piebērt ogles” ar vienīgo mērķi radīt daudz melnu dūmu. Līdz elektroauto apbižošanai laikam vēl nav aizdomājušies, tiesa, gribas cerēt arī, ka latvieši nav tik ļoti “redneki” :)

Krotow
29.04.2019 19:34

“Dīzeļgalvu” ņemšanās štatos ir ne tik ļoti pretošanās likumam vai neloģiska iekšdedzes dzinēju aizstāvēšana, kā jauns šķiru cīņas veids. Parastie nodarbošanās veidi lauku reģionos urbanizācijas un jauno tehnoloģiju ienākšanas lauksaimniecībā dēļ sarūk tāpat kā citur pasaulē. Nodarbināt lielu skaitu cilvēku uz lauka un mežā vairs nav izdevīgi. Kā jau parasti, sākumā pieaug bezdarbs, tad daļa iedzīvotāju pārceļas strādāt uz pilsētām, vēl citi atrod un izdomā mūsdienīgus nodarbošanās veidus. Ar intelektu neapgrūtinātajiem, kuri nav spējīgi mācīties, sākas grūti laiki. Darīt vairs nav ko, bet blatot gribas. Parādās elektroauto, kuru braucēji ir pietiekami turīgi, jo mācījušies un tikuši pie labāk apmaksāta darba.… Read more »

Vimba
30.04.2019 08:10
Reply to  Krotow

1990 Audi ir DPF?
Ir zābaki, kam dzīves jēga ir uzrakstīt ”apgarotus” komentārus, bet paši redz nepilnīgu ainu un neizprot īsti par ko runā..

Andza
03.05.2019 19:43

vienīgais jautājums – kur lai dabū liellitrāžas amīšu dīzeli, Rīgā arī būtu labi sākt pakūpināt dažu labu elektroākstu

Skābene
05.05.2019 21:56
Reply to  Andza

Pietiks arī ar 1,9 vag dīzeli! Rumbulā tādi pa piektdienas vakariem kūp tā, ka bez gāzmaskas nav iespējams elpu ievilkt!

Reklāma