Reklāma

Izdevējs iesūdz tiesā AdBlock Plus par autortiesību pārkāpumiem

Jaunākie raksti

Riga TechGirls mentoru programmā pieteikušās vairāk nekā 1000 sieviešu

Darbs tehnoloģiju jomā arī sieviešu vidū ķļūst arvien pievilcīgāks, to var spriest pēc lielās aktivitātes jaunajā Riga TechGirls mentoru...

RTU zinātnieki izstrādā un licencē tehnoloģiju dabiskam termoiepakojumam

Lai aizvietotu dabai kaitīgo polistirolu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta zinātnieki attīsta dabisku termoiepakojuma...

Microsoft Surface Go 3 planšetdatora apskats (video)

Šovasar mēs iepazināmies ar Microsoft Surface Go 2, ko ražotājs dēvē par pašu mazāko (portablāko) Surface divi vienā tipa...

“MikroTik” plāno ziedot 20 miljonus eiro Bērnu slimnīcai

Nesen ziņojām, ka "MikroTik" (SIA Mikrotīkls) kļuvis par pirmo Latvijas privāto uzņēmumu, kam izdevies pārlekt miljarda eiro vērtībai. Tas...

“Baltcom” iegādājas “Microlines” un nostiprina pozīcijas Latvijas austrumu reģionā

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” ir paplašinājis savu darbību Latvijas austrumu reģionā, noslēdzot darījumu par telekomunikāciju uzņēmumu grupas “Microlines” iegādi. “Microlines”...

Bild un Die Welt izdevējs Aksels Springers (Axel Springer) iesūdzējis tiesā ļoti populārā reklāmu bloķēšanas rīka Adblock Plus izstrādātāju par autortiesību pārkāpumiem. Bild un Die Welt izdevējs uzskata, ka Adblock Plus apdraud digitālo žurnālismu, kā arī izmaina mājaslapu kodu.

Šeit būtu grūti nepiekrist Bild un Die Welt izdevējam – reklāmas ir būtiska ienākumu daļa digitālajā laikmetā. No otras puses – nav glīti lasītājus nobombardēt ar vājprātīgu reklāmu jūkli.

AdBlock Plus izstrādātājs Eyeo GmbH arī ir bāzēts Vācijā, kas šo cīņu tiesas zālē padarīs agresīvāku. Bild un Die Welt izdevējs jau vairāku gadu garumā veidojis akcijas pret reklāmu bloķēšanas rīkiem. Iepriekš bijušas vairākas tiesvedības, pēdējā noslēdzās 2018. gada aprīlī ar Eyeo GmbH (Adblock Plus) uzvaru. Bet tiesvedībās nebija runas par autortiesību pārkāpumiem.

Jau izskanējuši minējumi, ka jaunā tiesvedība netiks uzsākta, jo AdBlock Plus spraudņa darbība nekādā veidā neizmaina digitālo platformu kodu serveros.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
12.04.2019 23:15

– nav glīti lasītājus nobombardēt ar vājprātīgu reklāmu jūkli.

Un ar šo punktu tiesu var izbeigt. Ko lecās ja medijiem pašiem bikses pietaisītas. Reklāmu bloķētājus lieto ne jau tāpēc, ka lapās rāda reklāmas. Par samērīgiem banerīšiem neiespringtu, taču ja 70% lapas ir reklāma un vēl lec ārā popupi, to vienkārši nav iespējams izlasīt. Plus mobilajiem lietotājiem pārmērīgas bremzes un papildus maksa par trafiku.

Kursors.lv
Kristaps Skutelis(@krizdabz)
13.04.2019 07:40
Reply to  Krotow

Ja lasītājs par saturu nemaksā citā veidā, to var apkraut ar reklāmām no kāju pirktsgaliem līdz pat matu galiņiem. Pie noteikuma, ja publicē tādu saturu, kad lasītājam nav kur citur doties.

Nelabojams
13.04.2019 09:06

Tādu saturu var vienkārši nelasīt. Viens no iemesliem, kāpēc gandrīz nemaz telefonā nelietoju ne internetu, ne aplikācijas, ka satur reklāmas. Liekas, ka kaut kas varētu būt laba lieta (piem. GPS instrumentu paka) , taču, kad 3/4 lietošanas laika tev ir jānokaujas ar visu aizsedzošām reklāmām un par ad-free versiju jāmaksā, tu sāc domāt, vai tev tiešām tas ir vajadzīgs. Un praktiski vienmēr konstatē, ka nē. Bez jebkura satura var iztikt (piekrītu, dažreiz nebūs viegli), ja tas nav profesionāli vajadzīgs. Ko apmaksā darba devējs vai tavs paša bizness – tad vienkārši samaksā un viss.

Kursors.lv
Kristaps Skutelis(@krizdabz)
13.04.2019 09:51
Reply to  Nelabojams

Tieši tāpēc arī pieminēju satura unikalitāti. Lai arī tavā komentārā ir diezgan daudz prātīgu lietu, tomēr kopējā nostāja ir tāda diezgan greiza – ka par mediju saturu ir normāli nemaksāt. Par filmām un mūziku taču maksā. Kāpēc ar mediju saturu nedari tāpat?

Nelabojams
15.04.2019 08:28
Reply to  Nelabojams

Par filmām un mūziku nemaksāju. Mani skatīšanās paradumi (pāris filmas mēnesī) padara kaut kādu servisu abonēšanu par bezjēdzīgu. Ar klausīšanos ir tā – jūtos mazliet vainīgs sirdsapziņas priekšā, jo kaut vai to pašu spotifaju abonēt, nudien, nav dārgi. Taču – priekš ikdienas fona ir pilna jūtube ar to, kas mani interesē. Priekš nopietnākas klausīšanās ir diezgan grūti atrodamie flac torrentu lielveikalos (spotifajs šādu kvalitāti, cik zinu, nepiedāvā) un… vinils! Maza piebilde: esot kustībā, mūziku neklausos vispār. Telefonā pat nav nekas instalēts priekš tam.

bfj
12.04.2019 23:27

Rakstā kļūda, izdevējs ir Axel Springer

Kursors.lv
Kristaps Skutelis(@krizdabz)
13.04.2019 07:38
Reply to  bfj

Jā, preizi. Paldies, salabots.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: