Mozilla beidzot padarījusi lietotājiem pieejamu Firefox Send datu pārsūtīšanas servisu. Firefox Send nodrošina šifrētu datu pārsūtīšanu un automātisku iznīcināšanu, varēsi pārsūtīt bez maksas un bez reģistrācijas 1 GB datu vai līdz 2.5 GB, bet tad gan būs jāizmanto Firefox lietotājvārds un parole. Lietotājvārdu prasīs arī tad, ja vēlēsies datus uzglabāt vairāk par vienu dienu.

Firefox Send tika radīts 2017. gadā, kā daļa no Test Pilot eksperimentu programmas. Firefox Send nenodrošina ilglaicīgu datu uzglabāšanu.

Firefox Send piedāvā dažādus iestatījumus, piemēram, laiku līdz datu dzēšanai no Firefox serveriem. Tāpat var iestatīt maksimālo lejupielāžu skaitu, pievienot datiem paroli.

Firefox Send ļauj vienlaikus ielādēt vairākas datnes, un pat nenāksies izmantot Firefox tīmekļa pārlūku, jo Firefox Send sadarbojas ar visiem modernajiem datoru un pat viedtālruņu tīmekļa pārlūkiem. Viedtālruņos nenāksies ielādēt vēl vienu lietotni, kas arī ir patīkama nianse mūsdienās.

7 komentāri

   • Jā, par protonmail – ja tavā valstī sūtītu spridzināšanas draudus un tu nespēj atrast sūtītāju, jautājums ir vai tu bloķēsi attiecīgo saitu?
    Un telegram, kur ir tieši problēma?
    Ja ir laiks, labprāt uzmetīšu aci linkiem.
    Jo es gluži nesaskatu neko nosodošu Krievijas darbībās. Varbūt labāk par wikileaks vēlies parunāt? No kuras valsts noplūda info par masu spiegošanu?

    • Šeit jau neviens neko “nenosoda” ..
     Krotow ņemot vērā iepriekšējo pieredzi par Krievijas reakciju un “risinājumiem” par līdzīgām tehnoloģijām (p2p kriptogrāfija) izteica pieņēmumu, ka šo Firefox pakalpojumu varētu sagaidīt līdzīgs liktenis.

     Tas, ka saskati kaut ko “nosodošu” tanī, jau ir Tevis paša interpretācija un nedaudz velk arī uz pašas Krievijas komunikāciju, kad viņiem jautā – “kapēc jūs taisat raķetes (filmiņas ar tām lidojot uz Kaliforniju), a bet amerikāņi jau arī.. Kapēc jūs iebrūkat tur un un tur? Mēs? Mēs tur neesam .. bet nu tie amerikāņi!”. utt utjprojām.

     Bet ja konkrēti par tehniskajām lietām, tad 2016 ~ gadā tika parakstītas šādas izmaiņas
     http://publication.pravo.gov.ru/Document/View/0001201608120037

     “Об утверждении Порядка представления организаторами распространения информации в информационно-телекоммуникационной сети “Интернет” в Федеральную службу безопасности Российской Федерации информации, необходимой для декодирования принимаемых, передаваемых, доставляемых и (или) обрабатываемых электронных сообщений пользователей информационно-телекоммуникационной сети “Интернет””

     .. kas nosaka kādā veidā FSB jebkuram var pajautāt šifra atslēgas,, un ja nē, tad sods vai Telegram scenārijs.

     Ja reiz piesauc Wikileaks, tad kā reiz arī saistīts komentārs: https://twitter.com/Snowden/status/751019610258964480

     Var gari un dikti par to runāt, bet īsumā šitie aizbildinājumi “ja tavā valstī sūtītu spridzināšanas draudus” ir, sakarā ar to, ka slinkums citā veidā kaut ko darīt, vienkārši drošībnieku jājamzirdziņs, ko reāli nekā pārbaudīt/apstrīdēt nevar (jānem vērā arī ka Krievijā nu jau ir saistoši likumi, kas paredz reālus (cietum)sodus par valdības un tās institūciju kritizēšanu + tagad arī interesantie projekti ar iedomātajiem ienaidniekiem par autonomu internetu utt) t.i. kaut kādas drošības labad tiek vienkārši “upurētas” visas citas brīvības, tiesības un privātums.

     Latvijā līdzīgas tendences ir piemēram nodokļu/finansu jautājumos – kur dēļ kaut kāda maza % iedomāta PVN u.c. shēmotāju dēļ tiek nevis organizēta “cīņa” ar konkrētiem “teroristiem” (kas ir sarežģīta utt aizbildinājumi), bet apgrūtināts pilnīgi katrs iedzīvotājs un ar to pašu arī pamatojot milzīgās uzraugošās/represīvās institūcijas eksistence un nepieciešamie resursi tās uzturēšanā.

     Protams, tas nav tikai Krievijā (lai gan tur jau labu laiku ir nonākts līdz absurdam) – amerikāņiem tāpat ir “Patriot act” (tāpat jebkurai Eiropas valstij ir analogi momenti likumdošanā) utt.

Ir ko teikt?