ProtonMail turpmāk tiks bloķēts Krievijas teritorijā, tā pastāstījis ProtonMail vadītājs. Krievijas Federālais drošības dienests, saīsinājumā FDD (krievu: Федеральная служба безопасности Российской Федерации, ФСБ России) jau paspējis apsūdzēt ProtonMail un dažus citus e-pasta servisa nodrošinātājus iespējamā terorisma veicināšanā.

Tiek apgalvots, ka ar ProtonMail starpniecību janvārī Krievijas varasiestādes saņēmušas vairākus spridzināšanas draudus.

Kopumā nobloķētas 26 interneta adreses, to skaitā ir arī adreses, kas saistāmas ar Tor anonīmo tīmekļa servisu. Interneta adrešu bloķēšanai tiek izmantots tā sauktais BGP blackholing, kas izmet jebkādus pieprasījumus mēslainē.

Pirmās ProtonMail problēmas tika novērotas jau pagājušās nedēļas svētdienā, kad aptuveni 15 000 cilvēku Maskavā piedalījās protestā pret interneta un saziņas iespēju cenzēšanu.

Demonstrācija Maskavā un mazākas protesta akcijas citur Krievijā tika noorganizētas pēc tam, kad Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome februārī atbalstīja likumprojektu, kurā ierosināts izveidot centru, kas “nodrošinātu un kontrolētu interneta datplūsmas maršrutēšanu”, un uzlikt par pienākumu interneta pakalpojumu sniedzējiem īstenot “tehniskus pasākumus, lai izturētu draudus”.

Likumprojekts arī paredz regulāri testēt, vai Krievijas internets var funkcionēt izolētā veidā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Androuny

Vismaz Counterstrike nevajadzēs spēlēt ar tiem pajoliņiem