web analytics

Pirmais Volkswagen e-Crafter dodas Latvijas ielās

Jaunākie raksti

Biznesa nepārtrauktības plāns: Kas jāzina uzņēmējiem?

Jau vairāk nekā gadu pasaule dzīvo līdz šim nepieredzētos apstākļos, un Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi arī uzņēmējdarbību. 2020. gadā...

Ar ko īpaša ir videospēle “Valheim” un kāpēc tā kļuvusi tik populāra?

Es neteiktu, ka esmu kvēlākā videospēļu fane un ka šādi visbiežāk pavadu savu brīvo laiku. Tomēr reiz pa reizei...

OnePlus un Hasselblad uzsāk ilgtermiņa sadarbību, lai izstrādātu nākamās paaudzes flagmaņu viedtālruņu kameras

Globālais tehnoloģiju zīmols OnePlus šodien oficiāli paziņojis par trīs gadu sadarbību ar leģendāro kameru ražotāju Hasselblad, lai kopīgi izstrādātu...

“Ford F-150” jau pēc dažiem tūkstošiem kilometru ir problēmas ar rūsu auto apakšā

Rūsa nav patīkama lieta, to nevēlamies ieraudzīt nevienai mašīnai, taču tā ar laiku neizbēgami parādīsies, ja dzīvojat teritorijās, kurās...

Kompānijai “Tesla” ir sava sociālā platforma

Ja vēlies uzzināt visu par un ap "Tesla", bez Īlona Maska regulārajiem tvītiem tagad ir pieejama jauna sociālā platforma...

Ar mērķi demonstrēt elektroauto potenciālu komerciālam pielietojumam un padarīt piegāžu procesu pilsētas robežās efektīvāku un videi draudzīgāku, Volkswagen komerctransports nodod sūtījumu pārvadātāja DPD lietošanā pirmo Volkswagen e-Crafter modeli un turpmāko trīs mēnešu laikā tas tiks testēts visā Baltijā – sākumā Latvijā, tad Lietuvā un Igaunijā. Eksperimenta gaitā viens no lielākajiem piegādes servisiem varēs “uz savas ādas” izbaudīt priekšrocības, ko sniedz elektriskais transports, un pārliecināties, ka elektromobiļa izmantošana piegādes vajadzībām šodien jau ir realitāte.

Katrā no Baltijas valstīm to piegādēm izmantos viena mēneša garumā, un 18. februārī automobilis nodots DPD Latvija gādīgajās rokās.

Volkswagen e-Crafter ir pirmais pilnībā ar elektrību darbināms, bezemisiju komercauto, ko piedāvā ražotājs, turklāt spēkrats ir īpaši specializēts preču un arī pasažieru pārvadājumu nozarei. Furgona maksimālais ātrums ir 90 km/h, bet tāldarbība – līdz pat 173 km ar vienu uzlādi. Modelis nokomplektēts ar 100 kW jeb 136 ZS elektromotoru, kas enerģiju gūst no akumulatora bloka, kurš izbūvēts zem auto grīdas. Izmantojot ātro uzlādi, automobiļa enerģijas krājumus līdz pat 80 % iespējams atjaunot 45 minūšu laikā. Savukārt, ja tiek izmantota standarta uzlāde – ar 7,2 kW elektrisko jaudu – akumulators līdz 100 % tiks uzlādēts 5,5 stundās.

“Būtiski, ka e-Crafter tika radīts ņemot vērā iepriekš veikta pētījuma rezultātus – tika rūpīgi novēroti dažādu piegādes servisu šoferu paradumi,  secinot, ka vairums vadītāju  ik dienu mēro no 70 līdz 100 km. Auto radīts tieši šādām distancēm, kas parasti ietver arī vairākkārtēju apstāšanos, līdz ar to e-Crafter būs ērts sabiedrotais ikvienām preču piegādes servisam pilsētā,” skaidro Volkswagen komerctransporta zīmola vadītājs Baltijas valstīs Māris Zoltners. “Taču visi zinām teicienu – labāk vienreiz redzēt, nekā simtiem reižu dzirdēt, – tādēļ sadarbībā ar DPD Baltijā esam uzsākuši šo eksperimentu, ļaujot piegādātājiem pašiem pārliecināties par šī transportlīdzekļa ērtumu un piemērotību ikdienas darbam. Jau tagad novērojam plašu uzņēmēju interesi par elektrisko komerctransportu, tas apliecina, ka ar laiku elektrotransports kļūs par autoparka neatņemamu sastāvdaļu ikvienam uzņēmumam, kam rūp ietekme uz apkārtējo vidi,” piebilst zīmola vadītājs.

 “Līdz ar straujo e-komercijas attīstību pēdējos gados ir būtiski pieaudzis kurjerpiegāžu skaits. Attiecīgi piegāžu procesa efektivitāte un resursu taupīšana ieņem arvien svarīgāku lomu mūsu uzņēmuma ikdienā,” uzsver DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants. “Īpašu uzmanību veltām ogļskābās gāzes emisiju daudzuma samazināšanai, tāpēc strādājam pie dažādiem inovatīviem risinājumiem, lai piegādes padarītu videi draudzīgākas. Esam pateicīgi Volkswagen par sniegto iespēju izmēģināt jauno e-Crafter automobili darbībā un pārliecināties gan par tā atbilstību piegāžu vajadzībām, gan priekšrocībām pilsētvidē,” atzīmē DPD Latvija vadītājs.

Volkswagen komerctransports turpinās informēt par eksperimenta rezultātiem un testētāju atsauksmēm.

e-Crafter pasaules pirmizrādi piedzīvoja pērn rudenī. Pateicoties tā energoefektivitātei, automobilis vēl pirms nonākšanas tirgū tika izcelts kā potenciālais “European Transport Award for Sustainability 2018” balvas ieguvējs preču piegādes transportlīdzekļu kategorijā.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN

Apsveicami, vienīgi uzlādes ports varēja būt priekšā kā pie baltajiem cilvēkiem.

V

Paga, blumboxam e-krafteris bija jau mēnesi atpakaļ !!!???

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: