Gandrīz neticami, bet Nvidia spēlēm paredzēto videokaršu pārdošanas apjomi samazinājušies, par 45% (pret iepriekšējā gada pēdējiem trīs mēnešiem) kritis arī apgrozījums, kas saistāms ar spēlēm paredzēto videokaršu pārdošanu.

Kopumā Nvidia izdevies strādāt veiksmīgāk par iepriekš izteiktajām aplēsēm. Kopējais Nvidia apgrozījums bijis 2.21 miljards dolāru gada pēdējo trīs mēnešu laikā, bet tas vēl arvien ir 24% samazinājums pret 2017. gada pēdējiem trim mēnešiem.

Nvidia nākas vainot Turing RTX 2070 un RTX 2080 videokartes, kuru pārdošanas apjomi būtiski atpalika no Nvidia plānotā. Uzskatāms, ka RTX 2070 un RTX 2080 videokaršu potenciālie pircēji vēl gaida, kad spēļu izstrādātāji plašāk pievērsīsies Real-time Ray Tracing spēļu izdošanai. Pagaidām ir visai ierobežots spēļu klāsts ar Ray Tracing.

Tiek arī pieļauts, ka pircēji gaidīja RTX 2060 izziņošanu, bet ar to Nvidia kavējās, jo vēlējās izpārdot GTX 1060 videokartes.

15 komentāri

      • Tur daudz kur pie vainas ir arī programmatūras taisītāji. Pirmkārt piespiež lietotājus obligāti pāriet uz jaunākām versijām un tad izrādās ka tās ar lēnākiem procesoriem un mazāku atmiņas apjomu vispār nedarbojas. Ja jau runa par videokartēm, tad lielā darvas karote spēļu izstrādātāju mucā ir bezdievīgas prasības video atmiņas apjomam pat darbinot spēles ar minimāliem grafikas parametriem. Pašam nācās pieredzēt Wolfenstein New Order un GTA5 PC versiju gļukus – palaižot spēli ar vidējiem grafikas uzstādījumiem viss ir ideāli, bet pēc 5 minūtēm Wolfenstein sāk bremzēt, bet GTA5 pazūd tekstūras. Minimālu grafikas parametru uzstādīšana nelīdz. Iemesls – video atmiņas (R280 ar 3 GB DDR5) par maz. Sanāca pie kolēģa tās pašas spēles spēlēt uz PS4, kam resursu ir krietni mazāk, taču tur viss notiek un nekas nepazūd. Nu vnk lopiņi izstrādātaji, nav ko citu piebilst.

  1. Es gan vairāk sliektos uz to, ka pagājušo gadu BTC cena bija kosmosā, kas RIG’u taisītājiem kartes bija vajadzīgas kā ūdens, līdz ar to cenas videokartēm gāja arī kosmosā vienlaicīgi. Tā teikt ir pieprasījums, ir piedāvājums, tiem kam pietrūka naudas ASIC’iem. Tur nav nekāda sakara ar pag.gada labiem karšu pārdošanas tirdzniecības rādītājiem kā tādiem. Nekāda sakara ar geimeriem vispār…reizēm pat geimers nevarēja nopirkt videokarti, jo bija viss izķerts stock’ā un jāgaida rindā uz karti, vai jāpērk par kosmosu. Manuprāt NVIDIA to vajadzētu atdzīt un nolaist cenas.

    • Pagājušajā gadā paziņam video renderēšanai Premiere meklējām GTX 1080 – to vispār nevarēja nopirkt. Visas kartes bija izpārdotas pusgadu uz priekšu. Tagad it kā no maineriem varētu kartes atpirkt pa lēto, bet… nu nez. Tie sivēni, kartes darbinot 24/7 mitruma režīmā, tās jau ir praktiski nokāvuši.

        • Gandrīz vai tā – visbiežāk konteineros ārpus dzīvojamām telpām lai ventilatori blakus gultai negaudo. Āra laika apstākļi dara savu. Ir redzēti video, kas no tādiem dzelžiem gada laikā paliek pāri. Izskatās nesmuki.

Ir ko teikt?