Sekojot nozares tendencēm, LMT eksporta īpatsvars nākotnē varētu pieaugt līdz pat 30% uzņēmuma apgrozījuma. Tas iespējams, pateicoties 5G ienākšanai un LMT inovāciju projektiem, kurus februāra beigās LMT kopā ar partneriem prezentēs arī pasaulē vadošajā mobilo tehnoloģiju notikumā Mobile World Congress (MWC) Barselonā.

“Līdz ar mobilā interneta straujo izplatību un 5G tehnoloģiju ienākšanu telekomunikāciju nozare piedzīvo nozīmīgas pārmaiņas. Šis ir brīdis, kuru, gudri izmantojot, Latvija var attīstīt kompetenci un gūt papildu ienākumus mobilo tehnoloģiju jomā no eksporta tirgiem. Visi vajadzīgie priekšnoteikumi mums jau ir – gan viens no pasaulē efektīvākajiem tīkliem, gan zinoši speciālisti, kas ik dienas rada inovatīvas idejas un, sadarbojoties ar partneriem, atrod veidus to realizācijai,” norādīja LMT prezidents Juris Binde.

Lai uzrunātu potenciālos klientus ārvalstīs un paplašinātu eksporta tirgus, LMT jau otro gadu piedalīsies pasaulē vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē MWC Barselonā. Tajā LMT iepazīstinās ar tehnoloģiju inovācijām četros virzienos: produkti citiem operatoriem – zvanu centrāles risinājums mobilajā tīklā un viedtelevīzija; digitālo ceļu un savienoto auto tehnoloģijas; lietu interneta sensori un vārtejas; glābšanas droni ar datorredzi un bezpilota
lidaparātu satiksmes pārvaldības risinājums. Jau ziņots, ka LMT šogad nominēts starptautiskajai telekomunikāciju balvai Global Mobile Awards 2019 (GLOMO Awards) divās kategorijās – “Eiropas 5G celmlauzis” un “Labākā mobilo tehnoloģiju inovācija” par LMT viedtelevīziju.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad, lai iekarotu MWC apmeklētāju uzmanību, LMT stends veidots kā laikmetīgās mākslas objekts. Tās autori ir starptautisku atzinību guvušie Latvijas mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis. Par stenda galveno materiālu izvēlēta Latvijas dabas bagātība – kūdra, kas izcels Latviju kā ilgtspējīgu un inovācijām auglīgu vidi.

MWC ir viens no pasaules vērienīgākajiem notikumiem mobilo tehnoloģiju jomā, kas šogad no 25. līdz 28. februārim norisināsies jau 32. reizi. Tas ik gadu pulcē vairāk nekā 110 000 apmeklētāju, dalībnieku un lektoru. Izstādē ierīču ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un izstrādātāji prezentē savus jaunākos sasniegumus medijiem, potenciālajiem sadarbības partneriem un citiem interesentiem. MWC prezentētās tehnoloģijas un produkti nosaka gada aktuālās tendences, tāpēc dalībiekiem un viesiem šis ir ļoti nozīmīgs pasākums, kurā piedalās pasaules ietekmīgākie mobilo tehnoloģiju uzņēmumi.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LANx Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
x
Guest
x

johaidī, tā taču ir prīmā ideja…tagad tikai dodiet kūdras telefonus – izpirks pa tīro, nespēsiet piegādāt!

LAN
Guest
LAN

Nē, ganjau ka spēs piegādāt, jo šis jau vairāk kā tirgus izpētes pasākums, taču ja dotos uz Agritechnica vai tepat uz Rāmavu, tad gan varētu būt problēmas ar pieprasījuma apmierināšanu.