Paldies lasītājam Atim, ka ieteica ielūkoties Galaxy Note9 iestatījumos, citādāk šodien visdrīzāk nebūtu pamanījis, ka šim telefonam arī Latvijā beidzot ir pieejams ilgi gaidītais Android 9 (Pie) atjauninājums. Es gan ik pēc dažām dienām manuāli biju paraustījis Samsung atjauninājumu serverus, jo jaunākā Android versija kopā ar atvieglināto Samsung One UI saskarni jau tika piedāvāta citviet Eiropā.

Aptuveni pusotru gigabaitu lielais atjauninājums pēcpusdienā diezgan ilgi ceļoja uz telefonu, bet pēc tam pats atjaunināšanas process bija visnotaļ ātrs un bez problēmām. Lietotāja saskarnes vizuālās izmaiņas būs pamanāmas uzreiz, krietni pārstrādāts ir paziņojumu centrs, kā arī savādāk izskatās arī lietotņu pārslēdzējs un iestatījumu sadaļa. Burtu izmēri, šķiet, kļuvuši lielāki un viss izskatās kaut kā plašāk. Pilnīgi nācās doties uz iestatījumiem un samazināt burtus. Samsung jau iepriekš ir norādījis, ka jaunās One UI saskarnes ideja ir padarīt vienkāršāku lielu ierīču lietošanu ar vienu roku un to redz, piemēram, telefona, ziņojumu un pulksteņa lietotnēs, kur svarīgākie vadības elementi ir pārnesti uz ekrāna apakšu. Ar plašāku izmaiņu sarakstu var iepazīties šajā lapā.

Lasītājs Atis sūdzējās, ka viņam pēc atjauninājuma pārstāja darboties Luminor lietotne, taču es pagaidām pats īsti neuzķēru vēl nevienu lietotni, kas man būtu pārstājusi darboties. Iespējams, vēl neesmu pamanījis un tā kaut kur telefonā slēpjas. Padod ziņu vai esi uzstādījis jauno Android versiju un kādi ir pirmie iespaidi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

29
Leave a Reply

avatar
18 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
Kaspars BaradachKristaps SkutelisLauris Lauskis-=-NR71 Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Maris
Guest
Maris

Galaxy S9 arī šodien Latvijā tika pie android 9

Osvalds
Guest
Osvalds

Samsung S9+ ari šodien tika pie “pīrāga”. Lietotnes visas strādā, ari bankas. Pamatīgi izmaiņas ķērušas foto daļu. Vadība, uzstādījumi un ikonas citās vietās un ar citādāku izskatu. Klāt vēl tāda fīča kā “Scene optimizer”. Kā darbojas vēl nav bijis laika pētīt.

es
Guest
es

xz1 compact pirms divām nedēļām saņēma android 9

Jānis Andersons
Guest
Jānis Andersons

Opā :o paldies par jaunumiem, biju jau piemirsis paraustīt iestatījumos aiz Samsung servera “kabeļa”.

Atis Gavens
Guest
Atis Gavens

Jā, ar to Luminor DNB – viņa strādā , ja neiestata ātro piekļuvi, bet tiklīdz tā iestatīta, tā tikai pakārās un līdz datu izdzēšanai nekā neatveras.
Man personīgi ļoti patīk tumšā tēma – nakts režīms, pagaidām ļoti smuki izskatās visās vietās, kur esmu ložņājis, ja nu vienīgi klaviatūras uznirstošajos logos burtiem varētu būt cita krāsa.

x
Guest
x

dīvaini, ka samsungs jārausta aiz vada, nevis tas pats atvelk jauninājumu un vai nu prasa kad instalēt vai izdara to pats stundās, kurās lietotājs ir iepriekš atļavis instalēt jauninājumus.

Kaspars
Guest
Kaspars

Arī vakar uzliku jauno andrīti uz S9. Galvenais prieks ir par kameras uzlabojumiem- viens no piemēriem, ka var ieslēgt zibspuldzi palēninātajā režīmā (pirms tam nevarēja). Un vispār ir OK. Pagaidām visas lietotas darbojas.

Zordo
Guest
Zordo

Kā var atslēgt bixby pogu?

Zordo
Guest
Zordo

Jā. Viss darbojās. Tagad 2x nospiežot bixby pogu tiek palaists bixby un momentāli atslēdzas. Uz neilgu brīdi izlec melns ekrāns

spriditis
Guest
spriditis

9 androidam nedarbojas zvanu ierakstitājs,un novērošanas kameru aplikacijas.

Kaspars Baradach
Guest
Kaspars Baradach

Kādas nedarbojas? Man kā reiz pārītis ir virsū. Negribas pazaudēt…

tomass.priede
Guest
tomass.priede

aplikācijā (bxactions) iespējo full remapping un nebūs ne melni ekrāni ne bixbijs lūrēs

s
Guest
s

Gadsimta notikums, androidistiem updeits iznācis…
Staprcitu cik ilgi tādam samsungam ir pieejams jaunākais OS? Ir kaut kas uzlabojies, vai tā kā agrāk max divi gadi?

Jānis (@janis632)
Guest
Jānis (@janis632)

S9 arī kādas dienas atpakaļ noķēra 9 andrīti. Kaut kā pokemoniski izskatās viss. Gan ikonas gan šrifts. Ja S9 tas vēl +/-, tad uz note, kas pozicionējas kā biznesa aparāts, tas izskatas kaut kā neveikli.
Tracina ka pulkstenis ir pārvietojies un kreiso stūri un nav nekādi iestatāms citur.

Lauris Matīss
Guest
Lauris Matīss

Jā labs viss darbojas perfekti, man patīk.

Jānis Ivanovs
Guest
Jānis Ivanovs

Čau! Es jau savam S9+ UI atjauninājumu decembra beigās saņēmu un arī 9.0 android vienīgi žēl ka ss.com beidza strādāt,jo android versija par jaunu priekš viņu aplikācijas.

NR71
Guest
NR71

Uzstādīju savam Note 9, tiklīdz kļuva pieejams, jo regulāri bakstīju manuāli, meklējot update. Jauninājumi patīk. Vispirms beidzot atkal uzstādot modinātāju, redzu – cik atlicis līdz mošanās brīdim. Saskarne izskatās glītāka. Nakts režīms dod savu smeķi. Pieļauju, ka tajā pat akumulators nīkst lēnāk. AOD krāsainās notification piktogrammas ļauj veiklāk nojaust prioritārus ziņojumus. Epasta pārlūkā parādījušās divas vēstuļu kategorijas – šodienas, bez nosaukuma un otra ar nosaukumu – Agrāk. Tajā viss pasts, kas vecāks par šodienu. Daudz kur noapaļoti stūri, arī e-pastā. Navigācijas joslas trīs svītriņas arī patīk. Vairs, ar žestu uz augšu nav jāizsauc visa josla, bet katrai darbībai atliek svaipot… Read more »

-=-
Guest
-=-

Pieļauju, ka niššas produkts, bet lietotājiem būs aktuāli, iesakundivreiz padomāt par upgrade…
https://bitbucket.org/copluk/acr/issues/2418/

Lauris Lauskis
Guest
Lauris Lauskis

Kā patīk pulksteņa novietojums?

Kaspars Baradach
Guest
Kaspars Baradach

dikti krasains viss kļuva. pulkstenis pretējā pusē kaitina. ikonas kļuva nesmukākas))) daudzas programmas pārstāja darboties pilnekraka režīmā. sīkas un mazpazīstamas, laikam tāpēc. video noverošanas aplikācijas strādā, kaut te ir atskanējušas baumas par problēmām. nu nez. kkā jau pieradīs :D

Kaspars Baradach
Guest
Kaspars Baradach

Vēl kaitina ka vadibas pogas uz ekrāna tagad nepazūd vispār. Paliek šaura strīpa kura zog ekrānu