Paldies lasītājam Atim, ka ieteica ielūkoties Galaxy Note9 iestatījumos, citādāk šodien visdrīzāk nebūtu pamanījis, ka šim telefonam arī Latvijā beidzot ir pieejams ilgi gaidītais Android 9 (Pie) atjauninājums. Es gan ik pēc dažām dienām manuāli biju paraustījis Samsung atjauninājumu serverus, jo jaunākā Android versija kopā ar atvieglināto Samsung One UI saskarni jau tika piedāvāta citviet Eiropā.

Aptuveni pusotru gigabaitu lielais atjauninājums pēcpusdienā diezgan ilgi ceļoja uz telefonu, bet pēc tam pats atjaunināšanas process bija visnotaļ ātrs un bez problēmām. Lietotāja saskarnes vizuālās izmaiņas būs pamanāmas uzreiz, krietni pārstrādāts ir paziņojumu centrs, kā arī savādāk izskatās arī lietotņu pārslēdzējs un iestatījumu sadaļa. Burtu izmēri, šķiet, kļuvuši lielāki un viss izskatās kaut kā plašāk. Pilnīgi nācās doties uz iestatījumiem un samazināt burtus. Samsung jau iepriekš ir norādījis, ka jaunās One UI saskarnes ideja ir padarīt vienkāršāku lielu ierīču lietošanu ar vienu roku un to redz, piemēram, telefona, ziņojumu un pulksteņa lietotnēs, kur svarīgākie vadības elementi ir pārnesti uz ekrāna apakšu. Ar plašāku izmaiņu sarakstu var iepazīties šajā lapā.

Lasītājs Atis sūdzējās, ka viņam pēc atjauninājuma pārstāja darboties Luminor lietotne, taču es pagaidām pats īsti neuzķēru vēl nevienu lietotni, kas man būtu pārstājusi darboties. Iespējams, vēl neesmu pamanījis un tā kaut kur telefonā slēpjas. Padod ziņu vai esi uzstādījis jauno Android versiju un kādi ir pirmie iespaidi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

29 komentāri

 1. Samsung S9+ ari šodien tika pie “pīrāga”. Lietotnes visas strādā, ari bankas. Pamatīgi izmaiņas ķērušas foto daļu. Vadība, uzstādījumi un ikonas citās vietās un ar citādāku izskatu. Klāt vēl tāda fīča kā “Scene optimizer”. Kā darbojas vēl nav bijis laika pētīt.

 2. Opā :o paldies par jaunumiem, biju jau piemirsis paraustīt iestatījumos aiz Samsung servera “kabeļa”.

 3. Jā, ar to Luminor DNB – viņa strādā , ja neiestata ātro piekļuvi, bet tiklīdz tā iestatīta, tā tikai pakārās un līdz datu izdzēšanai nekā neatveras.
  Man personīgi ļoti patīk tumšā tēma – nakts režīms, pagaidām ļoti smuki izskatās visās vietās, kur esmu ložņājis, ja nu vienīgi klaviatūras uznirstošajos logos burtiem varētu būt cita krāsa.

 4. dīvaini, ka samsungs jārausta aiz vada, nevis tas pats atvelk jauninājumu un vai nu prasa kad instalēt vai izdara to pats stundās, kurās lietotājs ir iepriekš atļavis instalēt jauninājumus.

 5. Arī vakar uzliku jauno andrīti uz S9. Galvenais prieks ir par kameras uzlabojumiem- viens no piemēriem, ka var ieslēgt zibspuldzi palēninātajā režīmā (pirms tam nevarēja). Un vispār ir OK. Pagaidām visas lietotas darbojas.

 6. Huh, ir lietas, kas ir sačakarētas. Piemēram, Always On ekrānā tagad ir ļoti ačgārnas ikonas par paziņojumiem. Ja agrāk tās bija baltā krāsā un izteiksmīgas, tagad krāsainas un pa gabalu slikti saskatāmas.

  • Man gan šīs izmaiņas patīk. Pēc krāsām, tikai uzmetot skatu, jau var noteikt, kas pienācis – epasts, WhatsApp ziņojums vai kalendāra atgādinājums. Un mazāka izmēra pulkstenis AOD ekrānā, arī man simpatizē vairāk. :)

  • Labs jautājums. Izskatās, ka ne pārāk. Nospiežam Bixby pogu, ieraugām Bixby ekrānu. Meklē trīs punktiņu pogu labajā pusē (iestatījumus) un tur iekš Settings zemāk ir sadaļa Bixby Key. Pavisam to izslēgt šajā vietā nevar, bet vismaz var ieslēgt, lai Bixby atveras tikai 2x piespiežot šo pogu. Būs vēlāk jāpameklē kā to vispār izravēt.

    • Uz Pie darbojas, pārbaudīji? Es mēģināju likt iepriekš, bet man kaut kas nepatika šajā risinājumā un izdzēsu. Tiesa, neatceros, kas tieši nepatika. Vecums nenāk viens :|

    • Ar pie viss darbojas, setups vienkāršs, no play veikala ieliec app. Tiec telefonā pie developer options un ieslēdz usb debugging, pieslēdz telefonu kompim, atver telefonā bxactions folderi, palaid exe failu un full remap aktivizē. Viss, aizmirsti par bixbi. Vienkārši un ātri, nav protams iphone kur viss uz šķīvīša, bet power user šitas ir nieks

 7. Jā. Viss darbojās. Tagad 2x nospiežot bixby pogu tiek palaists bixby un momentāli atslēdzas. Uz neilgu brīdi izlec melns ekrāns

 8. Gadsimta notikums, androidistiem updeits iznācis…
  Staprcitu cik ilgi tādam samsungam ir pieejams jaunākais OS? Ir kaut kas uzlabojies, vai tā kā agrāk max divi gadi?

 9. S9 arī kādas dienas atpakaļ noķēra 9 andrīti. Kaut kā pokemoniski izskatās viss. Gan ikonas gan šrifts. Ja S9 tas vēl +/-, tad uz note, kas pozicionējas kā biznesa aparāts, tas izskatas kaut kā neveikli.
  Tracina ka pulkstenis ir pārvietojies un kreiso stūri un nav nekādi iestatāms citur.

 10. Čau! Es jau savam S9+ UI atjauninājumu decembra beigās saņēmu un arī 9.0 android vienīgi žēl ka ss.com beidza strādāt,jo android versija par jaunu priekš viņu aplikācijas.

 11. Uzstādīju savam Note 9, tiklīdz kļuva pieejams, jo regulāri bakstīju manuāli, meklējot update. Jauninājumi patīk. Vispirms beidzot atkal uzstādot modinātāju, redzu – cik atlicis līdz mošanās brīdim. Saskarne izskatās glītāka. Nakts režīms dod savu smeķi. Pieļauju, ka tajā pat akumulators nīkst lēnāk. AOD krāsainās notification piktogrammas ļauj veiklāk nojaust prioritārus ziņojumus. Epasta pārlūkā parādījušās divas vēstuļu kategorijas – šodienas, bez nosaukuma un otra ar nosaukumu – Agrāk. Tajā viss pasts, kas vecāks par šodienu. Daudz kur noapaļoti stūri, arī e-pastā. Navigācijas joslas trīs svītriņas arī patīk. Vairs, ar žestu uz augšu nav jāizsauc visa josla, bet katrai darbībai atliek svaipot uz augšu labajā, kreisajā pusē vai pa vidu. Pulkstenis augšējā joslā pārcelts no labās uz kreiso pusi. Manuprāt, ērtāk. One UI mērķi ļaut vieglāk bakstīt telefonā ar vienu roku, nesajūtu. Varbūt vēl nav pierasts. Tagad ir ātrās pieejas atbildes ziņojumiem ekrānā, neatverot pašu programmu. Var arī uzstādīt prioritārus ziņojumus, kas parādās mazākā ekrānā pa virsu. Kaut kas līdzīgi “logs logā” funkcijai. To var bīdīt pa ekrānu, izslēgt un arī atbildēt, ja pienākusi, piemēram WhatsApp ziņa, neatverot visu programmu. Kopumā uzlabojumi jūtami un mani tie iepriecina. ;)

 12. dikti krasains viss kļuva. pulkstenis pretējā pusē kaitina. ikonas kļuva nesmukākas))) daudzas programmas pārstāja darboties pilnekraka režīmā. sīkas un mazpazīstamas, laikam tāpēc. video noverošanas aplikācijas strādā, kaut te ir atskanējušas baumas par problēmām. nu nez. kkā jau pieradīs :D

  • Vēl kaitina ka vadibas pogas uz ekrāna tagad nepazūd vispār. Paliek šaura strīpa kura zog ekrānu

Ir ko teikt?