Turpinot digitālo pakalpojumu attīstību, Swedbank pievienojusies Eiropas zibmaksājumu sistēmai. Tas nozīmē, ka papildus tūlītējiem maksājumiem savas bankas ietvaros Swedbank klienti visā Baltijā var saņemt zibmaksājumus arī no citām bankām Eiropā, kas piedāvā šādu funkcionalitāti, kā arī sūtīt zibmaksājumus jaunajā lietotnē “Swedbank 2019”.

Zibmaksājumus saņemt var neatkarīgi no to sūtīšanas veida, savukārt veikt zibmaksājumu uz citu banku tagad var Swedbank jaunajā mobilajā lietotnē “Swedbank 2019”, kas strādā paralēli esošajai pamata Swedbank lietotnei un ir tās jaunās versijas izmēģinājuma vide. Jaunajā lietotnē “Swedbank 2019” zibmaksājumi ir pieejami līdz ar citiem jauninājumiem, tostarp jau plaši izmantotajiem mobilajiem bezkontakta maksājumiem.

Zibmaksājumi “Swedbank 2019” lietotnē ir pieejami gan Android, gan iOS ierīču lietotājiem. Šobrīd tos iespējams veikt privātpersonām uz vietējām bankām. Nākotnē šī iespēja tiks integrēta arī esošās lietotnes jaunajā gala versijā un vēlāk arī internetbankā.

Jāatzīmē, ka lielākai daļai Swedbank klientu jau līdz šim bija ļoti ātri, pēc būtības zibenīgi norēķini, jo aptuveni 85% maksājumu notiek Swedbank ietvaros un tiek veikti nekavējoties.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
31 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kaspars B.

Darbojās jau vismaz kādu pusotru nedēļu.. vismaz virzienā uz Swedbank.

Kristaps Skutelis

Mhm, viņi kaut kā lēnītēm šo izlaida. Tagad darbojas abos virzienos ar “saderīgajām” bankām (kas arī ir šajā sistēmā).

Kaspars B.

Latvijā gan nav daudz.. Latvijas banka, Citadele un SEBs. Bet tas, ka Swedbank pievienojās ir liels solis (kā zināms daudziem uzņēmumiem pamatkonts ir Swed). Vēl pieslēgtos Luminor`s un principā pietiek.

Harijs

Cik zinu, tad Luminor kaut kad Twitterī teica, ka viņi neplānojot pieslēgties.

Kaspars B.

Tā viņu problēma, pa lielam. :) Tiesa klients būs tikai zaudētājs. Man gan tur ir vēl saglabājies konts, bet ikdienai tomēr izmantoju Citadeli. Dēļ zibmaksājuma es, personīgi, apsvērtu bankas maiņu.

x

ak, šī vēlme akli tulkot no angļu valodas….ātrmaksājumi taču nebūtu gana precīzs apzīmējums?

Kristaps Skutelis

Manuprāt, zibmaksājumi skan labāk. Kas vainas zibsnim? Zibens zibšņi taču jau tapuši apdziedāti Indriķa hronikās pirms simtu simtiem gadu :D

Kaspars B.

starp “ātr” un “zib” tomēr ir atšķirība.. zibmaksājums tieši dēļ tā, ka maksājums notiek momentāni (faktiski sekundes/dažu laikā), nevis vienkārši ātri. Ātri būtu 5min/stunda… u.tml.,

Critical Thinker

kādā veidā ‘zib’ ir akls tulkojums no instant??? tas ir apdomāts termins, nevis kaut kāds akls tulkojums. ‘zibenīgs’ ir skaists vārds. un precīzāks par ‘ātrs’

x

vienam patīk zibmaksājums, otram – ātrmaksājums un vēl kādam – straujmaksājums.
zib- izcelsme ir tulkojums no flash, atceramies zibatmiņas kas kādam saistās ar ātrumu, citam – ar elektriskā lādiņa dzirksteļošanu (kas atmiņu sakarā nav laba asociācija).

Indriķa hronikas pieminēt varētu, ja eiro sauktu par…hei, ir taču sens, skaists vārds maksāšanas līdzekļa apzīmēšanai – ozeriņi, te nu jums bija hronikas) nez, kā hroniku ietekmē varētu nosaukt serveri?

Astro

ESM
:-) Vienkārši un saprotami.

Critical Thinker

es nesaprotu, līdz kam Tu vēlies aizvāvuļoties. Tava pretenzija bija galīgi nevietā par aklu tulkošanu.
jau sen bija vārds zibspuldze.(nezinu, vai no vācu vai angļu). zibsnis, zibens vai zibenīgs kā ātrs ir sens tēlains, plaši izmantots jēdziens. tas, ka tev tur kaut kas dzirksteļo, jau ir Tava problēma.

x

tātad tavs piedāvājums būtu vārdu ātrs aizstāt ar zib? zibvilciens, zibtīrīšana, ziblasīšana, zibsekss?

digitalk

nē, tas ir tavs piedāvājums, trollīt.

x

un tev arī ir kāds piedāvājums? zibkafija, zibzupa, zibloterija, zibmocis.

fantastiski, tagad latviešu valodā var izteikties āt…..zibenīgāk!

Kristaps Skutelis

Par zibseksu ļoti labi! :D

Critical Thinker

baigi asprātīgi. tagad liksi jebkuram vārdam, kas ienāk prātā ‘zib’ un būsi baigi asprātīgs?

Critical Thinker

man nav nekāda piedāvājuma. atšķirībā no tavas īdēšanas. ātrvilciens, kā bijis tā būs ātrvilciens, nezinu, kas par ātro tīrīšanu, ziblasīšana nav termins un nesaprotu, ko domā, kvikiju sauc kā gribi, ka tik Tev (un vēl svarīgāk — viņai ;P) labi. Tu uzvedies tā, it kā būtu izdots ‘dekrēts ‘ par vārda ātrs aizliegšanu

x

manuprāt, tu tagad gražojies kā bērns kam jāģērbjas uz dārziņu) zibvilciens skan labi.

“ziblasīšana nav termins” – pats saproti, ka tas nav arguments. tā jau termini rodas – vispirms to nav un tad tie ir. atgādinu, ka zibmaksājums arī pagaidām nav terminoloģijas datubāzē un var uzskatīt, ka to lieto frīku bariņš. ko nu.

Kristaps Skutelis

Viedpalīgi ir ok vai nav?

x

tā un tā. ja palīgs nav gudrs, tad tas ir ja ne traucētājs, tad balasts – tāpēc ko nu tur uzsvērt. vieds apzīmē ko citu nekā smart. jau sākotnēji ir tāda dzīvesgudra vecajā pieskaņa, bet te protams, atkarīgs no situācijas. seju atpazīšanas sistēmu kas treko cilvēku cauri pilsētai varētu dēvēt par viedpēddzini) bet bankas kredīta kalkulatora par viedpalīgu – nu nē taču. it depends. vieds varētu apzīmēt ar AI saistītās iestrādes. re, savulaik mēģināja guide aizstāt ar vedni (kurš nu būtu tas vedējs) – ne vella neaizgāja, un tur ir mazliet no polittehnoloģijām – kurš iesaistās sākotnējos posmos un kurš… Read more »

Kaspars B.

manuprāt par ļoti ok.

Aleksejs

Zibmaksājums ir LB oficiāli pieņemtais termins.
https://www.bank.lv/par-mums/uzdevumi/maksajumu-sistemas-uzdevumi/zibmaksajumi

digitalk

tas neliedz kritizēt un bieži vien pamatoti. šoreiz gan es pieslienos zibnometnei, atšķirībā no zibatmiņas gadījuma.

Aleksejs

Es par to, ka ne Kristaps vainīgs pie šī termina ;)

x

cigaretes oficiāli pārdod veikalā, bet neviens nešaubās kā tās izraisa nāvējošas slimības. bet veikalā pārdod, tātad var smēķēt! ko nu?)

Astro

Neizraisa, tikai palielinās varbūtība. Tāpat kā no čipsiem, cukura, kolas… Arī veikalā tirgo.

x

kad varbūtība pieaug līdz noteiktam, gana lielam skaitlim, sadzīvē to sauc par izraisa. nu, aptuveni auto avārija nav nāves iemesls, bet tuvinieki parasti arī nesaka – miris no avārijas rezultātā gūto traumu komplikācijām.

Astro

Pat definīcijā teikts – ātrs! Tātad tomēr vienk ātrais un nekas vairāk. Pie tam, pēc man pieejamās informācijas, zibens nevelkas vairākas minūtes. ;-)

Kaspars B.

maksājums notiek sekunžu, ne minūšu laikā.. tas tā.. papildinot.

x

An average duration of time for a stroke of lightning is about 30 microseconds……tas tā…papildinot.