Kantar World Panel ziņo, ka novērots iPhone pārdošanas apjoma kritums Eiropā par aptuveni 1.6% pēdējo trīs mēnešu laikā. Vienlaikus tiek uzskatīts, ka eiropieši sākuši uzticēties Xiaomi un Huawei kvalitātei, kas licis nedaudz piemirst par salīdzinoši dārgajiem iPhone.

Pat vecā Eiropa (Itālija, Vācija, Spānija) sākusi pirkt Xiaomi un Huawei viedtālruņus. Tiek uzskatīts, ka Huawei P20 sērija ir ļoti veiksmīga, tāpat Samsung Galaxy S9 septembrī kļuvis par visvairāk pārdoto viedtālruni Eiropā.

Te nāktos norādīt, ka Huawei un arī Xiaomi flagmaņu cenas neko daudz neatpaliek no pagājušā gada Apple viedtālruņu modeļiem. Huawei jaunākais veikums Mate 20 Pro pie operatoriem maksā 999 eiro. Šogad Apple izziņoja vairākus jaunus iPhone modeļus, kas viedtālruņu cenu latiņu pacēla vēl augstāk.

Reklāma

36
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Madara_SauleKristaps SkutelisxGuntars KKaspars B. Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kaspars B.
Viesis
Kaspars B.

kaut kad jau tie visi mobilo telefonu ražotāji savā alkatībā “aizrīsies” :) Lai gan mūsdienu patēriņa kulta sabiedrībā tuvākos gadus vēl nav ko satraukties :)

digitalk
Viesis
digitalk

drīzāk aizrīsies no izejvielu trūkuma, tur jau kādu laiku viss nemierīgi.

ProxyFromDeep
Viesis
ProxyFromDeep

varbūt tieši tādēļ ir cenu kāpums ?

digitalk
Viesis
digitalk

manuprāt, tā ir viena no nelielām ražotāja problēmām, bet tie sīkumi summējas.

Guntars K
Viesis
Guntars K

Ķīnā blakus iPhona līnijai ražo tik pat labus aparātus tikai 4x lētāk. Īsti neizprotu sērgu skriet pēc overpraisota ķīnieša. Saprastu, ja tas būtu Vertu.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nu nav viss arī tik vienkārši. Tie 4x lētākie ķīnieši parasti nav pat ne tuvu salīdzināmi ar iPhone. Jo telefons mūsdienās vairs nav tikai pliks dzelzis. Kaut gan arī dzelžu ziņā gandrīz visos aspektos iPhone būs labāks par 4x lētākiem ķīniešiem.

Guntars K
Viesis
Guntars K

Oskara cienīgs teiciens – “labāks”. A man garāks. Kur mans Oskars? :D
Labāk uzskaiti, kas ir tas “labākais” tajā iPhonā, ko šodien nevarētu izdarīt ar 200€ vērtu ķīnieti, pieauguša, nobrieduša cilvēka līmenī. Jo, ja sāksi ar visādiem feiliem par benčiem čurāt, tad vari pat nesākt.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Easy: App Store, iTunes Store, ražotāja tehniskais/informatīvais atbalsts, aksesuāru/servisu/pakalpojumu/aplikāciju/biznesa iespēju ekosistēma, stabilitāte, ērtība, savietojamība ar citām (Apple) ierīcēm, savietojamība ar citām ierīcēm. Un tas viss vēl nemaz neskarot dizaina, kvalitātes, dzelžu nianses.

Guntars K
Viesis
Guntars K

Muldēšana un nekas vairāk. No 13 uzskaitītām lietām vispār neko nesaskatu, ka būtu kas labāks vai nepieciešams ikdienas lietotājam, nevis apsērgotam gīkam. Dzelži ir labāki par ko? Par līdzīgu flagmani? Dizains? Tas būtu kāds idiotu izķeršanas mēģinājums? Dizains identisks ar 100 un 1 līdzīgo. Laikam arī kvalitatīvs lētais nav turēts rokās, ja šo par 4x kvalitatīvāku nosauc.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

OK, sapratu. Tevi telefonā interesē tikai pliks dzelzis. No tāda skatu punkta raugoties, protams, meklē to fīču un specenes apkopojumu, kas ir maksimāli lēts un dzīvo cepuri kuldams. Bet, lūdzu, liec aiz auss, ka tā nav universālā pieeja, ko piekopj visi cilvēki.

Guntars K
Viesis
Guntars K

Kā reiz jauc. Man ir universāla pieeja. Es skatos, lai ar telefonu varu ērti darboties tevis uzskaitītajās nozīmīgakajās pozīcijās, neskaitot tās, kuras tikai apsērgotajiem vajadzīgas. Līdz ko telefonam pietrūkst benču pret ikdienas lietotnēm un noslogojumu, tā pāreju uz jaudīgāku. Tāds standarta vidusceļš. iPhonā nav nekā universāla. Ir iemārketēts, ieraktīts atsevišķas grupas zemapziņā tas, kā nav. Tavs nisauktais AppStore…ar ko tad viņš ir 4x labāks par googles? iTunes? Priekš kam? Ar ko 4x labāks par līdzīgiem? Ko ar līdzīgiem nevar izdarīt? Mētāt šurp turp dažāda formatējuma failus? Vai tomēr tieši ar iOS nevar un vajadzīgs ir trešā ražotāja softs? Par servisu… Read more »

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tavos tekstos tik ļoti cauri sitas naids pret Apple, ka neesmu drošs vai vēlos tērēt savu laiku, lai tev izklāstītu manu viedokli par šo tēmu. Jo kāda jēga, tāpat neesi gatavs pat mēģināt izprast kāpēc pasaule darbojas tā kā tā darbojas.

Guntars K
Viesis
Guntars K

Naida nav. Runāju no pieredzes. Bet tev izskatās, ka ir smukas rozā brilles. Un iestāstīt tādam, ka telefons ir pliks dzelzis, kuram visu izsaka APPi diez vai izdosies. Ņem vērā, ka APPi tiek dublēti abām sistēmām. Tātad paliek tikai dzelzis. Palabošu tevi – iPhonisti nav vairākums, lai viņus nosauktu par pasauli. Kā visiem zināms daļa pasaules darbojas pretēji loģikai un veselajam saprātam un tu piedāvā kopā, ja pasaule lec ugunskurā, lekt līdzi. Jābūt ļoti pamatotai argumentācijai kāpēc dzelzis ražots uz vienas līnijas ar pamatā identisku dzelzi ir 4x labāks, un kāpēc dēļ tā visiem jālec aitu barā. Un nevajag tikai… Read more »

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Es tev atkārtoju vēlreiz – telefons mūsdienās nav tikai pliks dzelzis un daļai cilvēku ir svarīgs viss pārējais, kas tam nāk līdzi vai ir nopērkams. Ar to es domāju saturu, servisus, aksesuārus utt. Un nevienā momentā neiesaistos tajā “4x diskusijā”, jo es neesmu finanšu eksperts, lai varētu pateikt kādai starpībai ir jābūt OK. Tas, ko es gribu pateikt, ka telefonus mūsdienās nevar salīdzināt tikai kā pliku dzelzi pret pliku dzelzi. Vertu, ja tas vēl būtu kaut cik dzīvs, vispār ir ļoti interesants gadījums. Es ideāli saprotu kā par šāda tipa produktu var maksāt tos padsmit vai desmitus tūkstošus eiro. Bet… Read more »

Guntars K
Viesis
Guntars K

Nu labi, labi… viss ok, tad nosauc to aksesuāru un saturu, kurš iPhonam ir tik unikāls un neatkārtojams neviena cita izpildījumā.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nu skaties, tu nopērc kaut kādu noname čainu. Gribi maciņu, stikliņu vai kādu citu aksesuāru. Aizej uz veikalu, a tur nav. Aizej uz citu – arī nav. Nākas atkal sūtīt no čainas. Daļā gadījumu telefons tik kreiss, ka nav absolūti nekādu aksesuāru. Nopērc iPhone vai kādu dārgā gala Samsung ierīci un teju katrā gadžetu bodē būs viss nepieciešamais un vēl vairāk. Tā ir tikai viena no daudzajām niansēm, kas daļai pircēju ir aktuāla. Ja runājam par saturu, tad tagad jau situācija paliek krietni līdzīgāka. Gan uz iOS, gan Android ir pieejams Netflix (u.c. tamlīdzīgi servisi) un saturam tiec klāt neatkarīgi… Read more »

Guntars K
Viesis
Guntars K

Aksesuāri nav tā lieta, kura ir nepieciešamības prece, lai varētu normāli ikdienā lietot mobīlo, ka jau tūlīt jāskrien pēc aksesuāriem un nevar pat 1 mēnesi uzgaidīt. Un šeit pat nav runa tikai par čaina, bet jebkuru brendu, kurš ir kaut vai 3x lētāks. Man pēdējais čaina atnāca ar maciņu, 2 aizsargplēvītēm, ātro lādētāju, ātro bezvadu ladētāju un visām nepieciešamajām kabeļu pārejām. Lūdzu. Man nekas nav nekur jāiet meklēt pa veikaliem, jo viss nepieciešamais ir jau iekļauts komplektā. Un iPhonam tā nav? :) Kaut kāda daļa čainas jau sen ir savu kvalitāti pacēlusi brendu līmenī. Un es šeit negribētu pieminēt Xiaomi.… Read more »

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Ha ha, nu tāpēc čaina arī liek kastītē maciņu, jo pēc to to vairs neviens nekur nevarēs nopirkt :D

Pasauc šobrīd vērā ņemamos čainas pārstāvjus bez Xiaomi, kurus mēs varam droši pirkt un viss ar mums būs labi.

Tāpat man ļoti patīk tas kā tu man gribi iestāstīt kā es it kā domāju to, ko nedomāju. Turpini, lūdzu, man tas patiešām patīk :) :)

Madara_Saule
Viesis
Madara_Saule

Apple, toties liek savā komplektā 5W lādētāju… Nu vai nav kauns?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Jā, tas man nepatīk. Neesmu gan lasījis kā Apple to skaidro. Proti, kāda jēga nedot iespēju cilvēkiem izmantot savas ierīces pilnu potenciālu out of the box.

Guntars K
Viesis
Guntars K

Vai tiešam kaut kas nav iPhonam ideāls? :D
Ja jau uzskati viņu kā etalonu un elka vietā, tad arī paskaidro, nevis muļķības bārsti. Jo tas, ko tu uzskaitīji ir aprobežota cilvēka uzskats.
Un tad vēl nevar pārdzīvot, ka ķīnietim var būt arī līdzi nevienam nevajadzīgs maciņš un izdomā gājienu ar stulbu joku.
Vispār pirms Kursora tevi bija interesantāk lasīt.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Vispār tavus komentārus būtu interesantāk lasīt, ja runātu par tēmu un mēģinātu kaut mazulietiņ iedziļināties jautājumā. Es, protams, saprotu, ka ir viegli būt ar klapēm uz acīm un neredzēt pasauli apkārt, bet šeit tomēr nav kaut kādi Delfi, kur komentāros miskaste. Tāpēc aicinu turpmāk vai nu runāt saturīgi par tēmu, vai arī zust miglā. Tik vienkārši.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nekas nav ne balts, ne melns. Parasti produktiem un principā visam šajā dzīvē ir kaut kādas pozitīvās puses un ir arī trūkumi. Protams, tas attiecas arī uz Apple. Ir tikai normāli, ka dažādi cilvēki dažādi pievērš uzmanību dažādām niansēm. Es cenšos saprast citu cilvēku (un uzņēmumu) domu lidojumu un darbību motīvus – tas ļauj arī labāk izprast pasauli man apkārt.

x
Viesis
x

>Proti, kāda jēga nedot iespēju cilvēkiem izmantot savas ierīces pilnu potenciālu out of the box. iemesls ir aplam vienkāršs – var pierunāt cilvēku vēlreiz izņemt naudu out of pocket par visu iespēju izmantošanu. doma ir ļoti laba – kā ar softa licencēm, maksā par bāzes versiju un specifiska fīčas (kas visiem nav nepieciešamas) piepērc klāt. protams, liela daļa cilvēku uzskata ka apple gadījumā par šo aifona bāzes versiju ir samaksājuši kā par pilno versiju – ej nu iestāsti, ka viņi ir nopirkuši tikai ieeju apple pasaulē. šeit būtu vietā cita pieeja – aifons maksā simbolisku $1 un tad maksājam mēneša… Read more »

Madara_Saule
Viesis
Madara_Saule

Apple ignorē jebkādus skaidrojumus.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tā nu gan nav. Vienkārši jāmeklē pašam, jālasa vai jāklausās intervijas ar top vadības cilvēkiem.

Madara_Saule
Viesis
Madara_Saule

dabūsi cepumu, ja kaut ko sagūglēsi. Neesmu jau vakar dzimuse.

Kaspars B.
Viesis
Kaspars B.

tāpēc arī lietoju huawei pa 250euro, nevis iphone pa 1000euro :D

Krotow
Viesis
Krotow

Apple ir dārgi, ekosistēma pilna ierobežojumu, pēdējo gadu aparatūras modeļi ļoti grūti remontējami – tur situācija ar katru jaunu modeļu paaudzi tikai pasliktinās. Un Apple dīleru centriem no augšas dota komanda tikai mainīt nestrādājošos dzelžus pret jauniem uz klienta rēķina. Oficiāli atjaunotie (refurbished) āboldzelži gļuko un ilgi nedzīvo (gumijas “zolīte”, kas aizverot aparātu piespiež čipu ar atvienojušamies lodējumiem mātesdēlim skaitās kvalitatīva atjaunošana, jā). Tāpēc nav ko brīnīties, ka tagad Apple dzelžus pērk tikai naudasmaisi, kuriem vienalga, cik nomet par kārtējo jaunāko … un fani, kuri vēl var atļauties sagrabināt līzingam. Patiesībā žēl, sākums unificētai dzelžu/OS ekosistēmai bija labs.

KKTK
Viesis
KKTK

Nepiekritīšu, ka MAC OS ir ierobežots. Trubās protams cic stāsts…

Krotow
Viesis
Krotow

Ierobežošana tiešām bija domāta vairāk attiecībā uz IOS. Par nespēju principā skatīties no malas ielādētas filmas copylefta limitu dēļ jau zinām, bet nupat svaigs piemērs no dzīves par citiem līkumiem. Draudzenes kolēģe caur iPhone nevar bildi no Mega mākoņa publicēt uzņēmuma lapā Facebook. Jo Mega aplikācija pa tiešo savus failus Facebook ielādēt neprot, taču Mega esošos foto iPhone galerija neredz pat tad, ja Mega galerijai pievieno kā bilžu avotu. Nācās izdarīties caur pumpēšanu no Mega uz kaut kādu trešo appu, no kura beidzot telefonā lejupielādēto foto izdevās iepostēt Facebook. Ko lai saka. Android un Windows Mobile foto var lejupielādēt no… Read more »

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

VLC.

Juris Kupcs
Viesis
Juris Kupcs

Man iPhone nekad nav patikuši.

Kristaps
Viesis
Kristaps

Apple – tā ir 21g.s. sērga!
Dzīvo uz veciem lauriem pārdodot sudus. Ar katru modeli paliek ar vien kakaināks, bet to jau nozombētajiem fanbojiem neiestāstīt (runaju par telefonierīcēm)

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tu pats saproti, ka tavs komentārs ir visnotaļ kakains vai paskaidrot sīkāk? :)

infnet
Viesis
infnet

Tas tikai priecē.