ASUS ROG Strix Fusion Wireless geimeru austiņu apskats

2

Kas īsti ir ROG Strix Fusion Wireless austiņas? Dīvaini, bet ar ROG Strix Fusion Wireless austiņām ASUS ir gājis nedaudz sev neierastu ceļu – austiņas paredzētas datorspēļu entuziastiem, bet tām nav uzstādītas RGB gaismiņas. No vienas puses šāds solis paildzinās bezvadu austiņu darbības laiku, bet no otras – es pat iedomāties nevarēju, ka kaut kas no ROG Strix Fusion austiņu sērijas kādreiz atnāks bez dullajiem RGB LED gaismiņu efektiem.

ROG Strix Fusion Wireless austiņas paredzētas skarbajam datorspēļu vienpatim, kuru interesē tikai funkcionalitāte, atstājot visādas vizuālās ēverģēlības strīmeriem un citiem ekshibicionistiem.

Reklāma

ROG Strix Fusion austiņu sērija tagad būs pilnvērtīgi aprīkota – katrs var izvēlēties ROG Strix Fusion austiņas atbilstoši savām vajadzībām.

ROG Strix Fusion 300 modelis nodrošina 3.5 mm standarta austiņu spraudni un USB 2.0, ROG Strix Fusion 500 ir tikai USB, ROG Strix Fusion 700 ir USB 2.0 un Bluetooth savienojums, bet šodien apskatāmajām ROG Strix Fusion Wireless austiņā ir 2.4 GHz savienojums, izmantojot datorā vai PlayStation 4 ievietojamu USB spraudni.

Tehniskā specifikācija

  • Saderība: PC, PlayStation 4
  • Savienojums: 2.4 GHz
  • Skaļruņi: 50 mm, neodīma magnēts
  • Pretestība: 32 Ohm
  • Frekvences: 20 ~ 20000 Hz
  • Mikrofons: uni-directional, 50 ~ 10000 Hz, jutība -39 dB ± 3 dB
  • Vads: USB 2.0 metri (tikai uzlādei)
  • Svars: 380 grami
  • Aksesuāri komplektā: papildus austiņu uzlikas
  • Cena: aptuveni 180 eiro

Izskats un uzbūve

ROG Strix Fusion Wireless austiņas vizuāli minimāli atšķiras no pārējām ROG Strix Fusion sērijas austiņām. Faktiski visām četrām sērijas austiņām dizains būtu dēvējams par vienādu. Tā kā pamatā ROG Strix Fusion austiņu sērija paredzēta lietošanai telpās pie datora, tad diži lielas iebildes pret ROG Strix Fusion sērijas austiņu izmēriem man nav, bet es pats dotu priekšroku izmēros mazākām, ērtāk pārnēsājamām austiņām. ROG Strix Fusion 700 ir vienīgās no sērijas, kuras būtu dēvējamas par piemērotām iznešanai saules gaismā, jo tām ir Bluetooth savienojums.

ROG Strix Fusion Wireless noteikti ir konservatīvākās austiņas no visas sērijas, jo tām nav RGB LED izgaismojuma. Atļaušos norādīt, ka arī pārējās ROG Strix Fusion sērijas austiņas ir visai pieticīgi aprīkotas ar RGB LED gaismiņām – LED izvietoti drīzāk uz lietotāja pakauša pusi, lai gaismu atspīdumi netraucētu spēlēt. RGB LED gaismiņu degšanu pat īsti neredzēsi spogulī, ja turēsi austiņas uz galvas. ROG Strix Fusion Wireless ir tikai viena poga austiņu ieslēgšanai, skaļuma regulēšanai un lēkāšanai pa dziesmām izmantojama skārienvirsma.

ROG Strix Fusion Wireless arī citādi vizuāli ir pieticīgas, pamatā izmantota melna un pelēka matēta plastmasa, kamēr citas ROG Strix Fusion ir nedaudz greznākas ar ar glancētu plastmasu dažviet. Šur tur pavīd kāds maiju indiāņu raksts, bet niecīgās spīdīgās austiņu ārējās virsmas glīti kontrastē ar pārējo dizainu. Kreisās austiņas ārpusē ir skārienvadības virsma skaļumam un pārlēkšanai uz nākamo vai iepriekšējo dziesmu.

Manuprāt, ROG Strix Fusion Wireless austiņu uzbūve ir daudz pārāka par šoreiz izvēlētajiem materiāliem. Šādā cenā ASUS varēja tomēr piedāvāt kvalitatīvāku plastmasu.

ROG Strix Fusion Wireless komplektā iekļautas vēl vienas austiņu uzlikas, kā arī divus metrus garš USB vads, kas paredzēts tikai un vienīgi austiņu uzlādei. Nekādi dati vai skaņa pa USB vadu netiek padota uz ROG Strix Fusion Wireless.

Savienojums

ROG Strix Fusion Wireless izmanto 2.4 GHz bezvadu savienojumu, tev atliks Windows datorā ievietot miniatūru USB spraudni, dators uzreiz atpazīs austiņas un būs gatavs darbam. Tas pats notiek ar PlayStation 4, bet ar Mac datoriem ROG Strix Fusion Wireless nedraudzējas.

Tīmeklī atrodamas sūdzības, ka USB spraudnis ir tik maziņš, ka to ir ļoti grūti izdabūt ārā no PlayStatio 4 pieslēgvietas.

Neliela sūdzība par ROG Strix Fusion Wireless savienojuma izvēli man tomēr būtu. Ja ievietosi ROG Strix Fusion Wireless USB spraudni datorā, tad dators sūtīs skaņu uz austiņām arī laikā, kad austiņas ir izslēgtas. Tātad, ja vēlēsies skaņu palaist no datora uz kādu citu skaņas avotu, nāksies raut no USB ārā ROG Strix Fusion Wireless spraudni.

2.4 GHz bezvadu savienojums ir gana energoefektīvs, ROG Strix Fusion Wireless ar vienu uzlādi darbojas aptuveni 15 stundas, uzlāde aizņem aptuveni divas stundas. ROG Strix Fusion 700 austiņas ar Bluetooth savienojumu darbojas aptuveni 17 stundas, bet ar ieslēgtām RGB gaismiņām – aptuveni 8 stundas. Arī 2.4 GHz bezvadu savienojums ir uzticamāks par Bluetooth, tas strādās arī 20 metru attālumā. Ar ROG Strix Fusion Wireless var bez raizēm klīst pa trīsistabu dzīvokli un klausītiem mūziku. 2.4 GHz bezvadu signāls ies cauri arī vienai mūra vai divām ne pārāk biezām rīģipša sienām.

2.4 GHz bezvadu savienojums nozīmē arī to, ka ROG Strix Fusion Wireless savienot ar viedtālruni vai televizoru nevarēsi. Austiņas diemžēl neatbalsta arī Xbox un Mac datoru lietotāji var aizmirst par ROG Strix Fusion Wireless.

Skaņa

ROG Strix Fusion Wireless austiņas nav saņēmušas ne tikai RGB LED diodes, bet tām secen gājusi arī virtuālā 7.1 skaņa. Un neviens neko nav zaudējis, jo cenu zīme arī ir gandrīz paciešamos augstumos.

Iespējams, nedaudz var just, ka ROG Strix Fusion Wireless nav ražotāja topa modelis, tās nav tapušas sadarbībā ar Bongiovi Acoustics (Bongiovi Acoustics gan atbild tieši par austiņu 7.1 virtuālo skaņu, bet ROG Strix Fusion 700 modelis kaut kā skanēja nedaudz patīkamāk, bet tam arī ir augstvērtīgs DAC un augstākas kvalitātes skaņas atbalsts). To pašu skanējumu (7.1 virtuālā skaņa) uzrādīs arī ROG Strix Fusion 500 modelis.

Grūti vārdos ietērpt skanējumu, tomēr vismaz man šķiet, ka ROG Strix Fusion Wireless ir skanējuma ziņā nedaudz apdalīts geimeru austiņu modelis, kad to salīdzina ar citiem iepriekš redzētajiem ROG Strix Fusion sērijas austiņu modeļiem. Rodas sajūta, ka citas sērijas austiņas ar identiskiem parametriem skanēja kādu nieku patīkamāk.

Ja ieskatās dziļāk parametros, atklājas, ka austiņās izmantoti ASUS Essence skaļruņi, kuriem pats ražotājs piedēvējis 20 Hz – 40 kHz, kaut arī ROG Strix Fusion Wireless tehniskajā specifikācijā norādīti ierastie 20 Hz – 20 kHz. ASUS Essence skaļruņus izmanto arī pārējās ROG Strix Fusion austiņas.

Visai prātīgam jābūt ar skārienvirsmu skaļuma regulēšanai. Visticamāk, pirmajā nedēļā tu sev bungādiņas būsi uzspridzinājis vismaz pāris reizes, jo skāriens, šķiet, visai nelineāri palielina skaņu – lēnām, lēnām, lēnām, un tad līdz maksimālajam skaļumam ir tikai pussekunde.

Nobeigumā

ROG Strix Fusion Wireless austiņas noslēdz visu četru ROG Strix Fusion sērijas austiņu apskatu. Manuprāt, šīs ir specifiskākās no četrotnes, jo 2.4 GHz savienojums tomēr uzliek savus pienākumus. Faktiski ROG Strix Fusion Wireless ir vismazāk universālas, tās izmantojamas kopā ar Windows datoru vai PlayStation 4 (Mac, Xbox, viedtālruņi, Switch u.c. šoreiz paliek apdalīti). Ja zini, ka austiņas izmantosi tikai mājās, tad ROG Strix Fusion Wireless ir ļoti laba izvēle, jo 2.4 GHz savienojums būtu uzskatāms par visstabilāko no bezvadu savienojumiem. Dīvaina šķiet izvēle neļaut austiņas izmantot kopā ar USB vadu skaņas pārraidei, USB paredzēts tikai un vienīgi ROG Strix Fusion Wireless uzlādei.

Latvijas tirgū ROG Strix Fusion Wireless noteikti piekāpsies lētākiem konkurentu piedāvājumiem, pircēji meklēs kaut ko universālāku, piemēram, Bluetooth savienojumu, lai austiņas būtu izmantojamas arī kopā ar viedtālruni uz ielas. Līdz 100 eiro veiklos atrodamas labum labās Bluetooth austiņas, daudzas no tām arī nāk kopā ar mikrofonu.

Atkāpšanās no RGB LED izmantošanas ROG Strix Fusion Wireless man ir drusku nesaprotama. Tomēr ROG Strix Fusion Wireless ir gana dārgas, lai pircējs saņemtu iespēju parotaļāties arī ar gaismiņām.

Pēc pārējo ROG Strix Fusion sērijas austiņu apskatiem nedaudz pietrūka iespējas paspēlēties ar kādu programmatūru, ROG Strix Fusion Wireless ir pliks plug-and-play austiņu modelis. Vienkāršāk, ātrāk, bet noteikti ne interesantāk.

Patīkami, ka ROG Strix Fusion Wireless tiešām spēj nodrošināt aptuveni 15 stundu darbību ar vienu uzlādi. Šoreiz akumulatoram nav jāķēmojas ar RGB LED izgaismojumu.

Skanējuma izvērtējums, protams, ir katra paša ziņā. No tik masīvām austiņām būtu gribējies sagaidīt pamatīgākus basus. Jā, zinu, cilvēce ir pilnībā samaitājusi savu dzirdi, tiecoties pēc pamatīgāka basa. Dažviet tīmeklī izskan sūdzības, ka ROG Strix Fusion austiņu sērijai skaļrunīši pārāk tālu atstāv no lietotāja ausīm, spēļu laikā nav iespējams precīzi noteikt pretinieka atrašanās vietu pēc skaņas.

Kopumā – visai dalītas jūtas. Par prasīto cenu gribētos iegūt ko vairāk, kādu plašāku saderību, kādu LED gaismiņu. Jārēķinās, ka datorspēļu aksesuāru ražotāji ļoti paļaujas uz geimeru trakumu, tāpēc cenas ir sakāpinātas. Neatbalstu “tas taču geimeriem, tāpēc dārgāks” ideju.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Kartupelis3
22.10.2018 15:15

Kur tad ir tās “labu labās” BT ausis ar (labu) mikrofonu?
Man liekas dīvaina vēlme pēc gaismiņām tieši austiņās. Citur ok, bet ausis ir tieši pretī ekrānam, attiecīgi atspīd ekrānā, kas it sevišķi nedaudz aptumšotā telpā, tak būtu reāli kaitinoši.
Pozitīvi, ka apskatītas beidzot arī kādas wireless austiņas. Atkārtošos, ka priecātos par ērtu magnētisko doku to lādēšanai, nevis meklēt katreiz vadu. Piem šīs: https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/austinas_datoru_skalruni/datoru_austinas/turtle_beach_elite_800_wireless_gaming_headphones_for_ps4_mobile

Tā skaņa tiešām tik viduvēja – neatšķirsies no 50 eur austiņām ar vadu?

digitalk
23.10.2018 08:32

ausis:
+ nav aķi rijošo gaismiņu
+ 50 mm skaļruņi
– tačpads, kurš strādā nevienmērīgi
– nav atslēdzams mikrofons?! (rakstā par to nekas nav teikts)

raksts:
+ autors uzskata, ka skaņa neattaisno cenu (subjektīvi, bet labi zināt)
– ne vārda, cik ērtas ilgi spēlējot (par spiedienu) uz ausīm
– sūdzība, ka skaņa iet arī uz izslēgtām ausīm
USB spraudnī ir iebūvēta skaņas karte un 2.4 GHz raidītājs. lai skaņu novirzītu uz citu skaņas avotu nepieciešams izmantot windozes “volume control options”. stāsti par “datu vai audio noraidīšanu pa kabeli” ir nenopietni, jo skaņas karte ir spraudnī
~+ raidītāja uztveršanas novērtējums
priecātos, ja tiešām vilks caur divām sienām…
– skaņa esot sliktāka nekā XXX, tai pat laikā neesot piemērots Bongiovi Acoustics 7.1 virtuālis
k’mon, virtualizācija parasti nāk kopā ar ekvalaizeri. autors pārbaudīja uzstādījumus tām XXX ?
+ atzīmēti tačpada gļuki, paldies!
~- citēts interneta viedoklis par skaļruņu novietojumu pārāk tālu no ausīm un tāpēc slikto skaņas pozicionēšanu
nu jau, nu. ja jau ausīm ražotājs nepiedāvā savu virtuālo surroundu, tad ar ko salīdzināja interneta eksperti?

ps. ja nevarat atļauties dzelzisku “pro” risinājumu kā, piemēram, Sennheiser GSX1200 pastiprinātāju ar virtualizāciju ($250+ausis pēc izvēles), tad šobrīd labāko softisko rezultātu ir panācis Razer Surround.