Ar skaļiem izteikumiem atkal izcēlies viens no, manuprāt, pēdējos gados neveiksmīgākajiem ASV prezidentiem, Donalds Tramps. Viņš jau vairākas dienas pēc kārtas publiski pauž viedokli, ka Google, Facebook un Twitter apbižo viņu un viņa vēlētāju. Proti, tehnoloģiju giganti vairāk sliecoties atbalstīt liberālos viedokļus un nereti cenzē konservatīvi noskaņoto cilvēku teikto.

Konkrēti pārmetums Twitter sociālajam tīklam ir vairāk par to, ka Trampam samazinājies sekotāju skaits šajā tīklā. Protams, valsts galva pat neizskata variantu, ka Twitter vienkārši cīnās pret spameriem un regulāri dzēš laukā lietotājus, kas neizskatās īstu cilvēku veidoti. Savukārt, Google gadījumā prezidents pārmet algoritmu pielāgošanu, kas rezultātā meklēšanas rezultātos krietni palielina tāda satura apjomu, kurā viņš tiek kritizēts. Google, protams, pārmetumus noraida sakot, ka nenodarbojas ar sabiedriskās domas ietekmēšanu un visi saņem vienādu, godīgu attieksmi. Līdzīgs pārmetums no dažiem kongresmeņiem tiek raidīts arī Facebook virzienā, jo, redz, konservatīvi noskaņotie izdevēji pēkšņi šajā tīklā saņem mazāku apmeklējumu.

Reklāma

Prezidents Tramps saka, ka vēlas, lai tehnoloģiju uzņēmumi uzvedas godīgi, tomēr norāda, ka visu trīs tehnoloģiju gigantu pārstāvjiem nākamnedēļ būs jāstājas ASV Kongresa priekšā un jāskaidro kā tie plāno būt politiski neitrāli arī turpmāk.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments