ASV turpina ierobežot ķīniešu tehnoloģiju produktu un pakalpojumu izmantošanu un par to liecina šonedēļ ASV prezidenta Donalda Trampa parakstītais likums (Defense Authorization Act). Tas stāsies spēkā tuvāko divu gadu laikā un nosaka, ka no dažādām informācijas un infrastruktūras sistēmām ir jāizņem komponentes, kuras nodrošina 2012. gadā par nacionālās drošības risku atzītas kompānijas, piemēram, Huawei un ZTE.

Konkrētāk – ASV valdības iestādēm un to kontraktoriem nu ir liegts izmantot sistēmas, kurās tiek izmantotas tādas Huawei un ZTE komponentes, kas var piekļūt vai novirzīt datus. Svaigi pieņemtais likums arī paredz finansiālu atbalstu aparatūras un programmatūras nomaiņai.

Lai arī Donalds Tramps pats centās atcelt ZTE uzliktās tirdzniecības sankcijas, tomēr paša parakstītais aizsardzības likums iet pret paša darbībām.

Huawei, protams, nav apmierināts ar jauno likumu un norāda, ka tas var paaugstināt uzņēmuma produktu un pakalpojumu cenas. Tāpat uzņēmums sacījis, ka līdz šim neviens nav norādījis uz reāliem tā produktu radītiem apdraudējumiem.

Huawei un ZTE nav vienīgās ķīniešu kompānijas, kuras skar jaunais likums. Tas būtiski ietekmē arī citus telekomunikāciju un videonovērošanas ierīču ražotājus, piemēram, Hytera Communications, Hangzhou Hikvision Digital Technology Company un Dahua Technology Company.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Labi, ka man nav Huawei akciju! :D

Kristaps Skutelis

Loģiski, jo neesi Huawei darbinieks. Atcerējos un tagad arī Wikipēdijā pārliecinājos, ka Huawei ir privāts uzņēmums, kurā daļas pieder pašu darbiniekiem. ZTE gan laikam ir publiska kompānija.

digitalk

beidzot ASV ir prezidents, kurš aizdomājies par valsts drošību, nevis tikai par pilno sili, heh…

Puika

Jomajo! Ja tu šito nopietni, tad baigi labais komentārs!:)

Susļiks

Aizsardzība pret vadāmajām raķetēm nav bevcienam telefonam, tās atrod visus telefonus.
Kas attiecās uz spiegošanu, tad arī āboliem NDA jau sen tiek klāt!
Tev tikai tiek radīta izlūzija par drošību!
Citiem vārdiem sakot, godīgam pilsonim nevajadzētu satraukties par telefona drošību!

Ilmārs

Cik droši mums šeit Latvijā ir lietot ķīniešu viedtelefonus?

wils

Tik pat, cik pārējos (neskaitot lētos podziņtelefonus). Gūglis un ābols, pastarpināti arī Ķīna un citu valstu dienesti – zina visu, kas notiek tavā telefonā.

digitalk

ķīnieši ir pārāk plašs jēdziens. par lielajiem kantoriem var neuztraukties, ja tu lieto arī gūgli, FB un citus info ievācošus servisus. par lēto ķīniešu drazu gan nevari būt pārliecināts.

m0E TV

Kāda vēl drošība? Domāju, ka tik pat droši vai pat vēl drošāk kā lietot ASV ražotu dzelzi vai programmatūru.

Kristaps Skutelis

Ja esi privātpersona bez noslēpumiem no Ķīnas, tad domāju, ka droši.

Ģirts

ĀM arī nevar Huawei izmantot darbam

Kristaps Skutelis

Ja? Šis kaut kur publiski pieejamā vietā ir aprakstīts? :)