ASV Tieslietu departaments uzsācis izmeklēšanu pret Huawei par sadarbību ar Irānu. Līdzvērtīga izmeklēšana noveda ZTE pie lieguma sadarboties ar ASV bāzētiem uzņēmumiem veselus septiņus gadus. ZTE nācies atvadīties no Android operētājsistēmas izmantošanas.

ZTE vairākas reizes ignorēja ASV prasību nesadarboties ar sankciju skarto Irānu, kas arī noveda pie lieguma no ASV uzņēmumiem iegūt programmatūru un arī iegādāties komponentes. Pagaidām tiek pieļauts, ka Huawei nāksies maksāt pamatīgas soda naudas. ZTE tika piespriests soda naudās samaksāt 892 miljonus dolāru.

Pagaidām plašāka informācija par Huawei sadarbību ar Irānu un sagaidāmajiem sodiem nav zināma. ASV šādu sadarbību ar sankciju skartajām valstīm uzskata par drošības apdraudējumu, tāpēc soda mēri ir ļoti skarbi.

11
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Kristaps SkutelisdfKrotowNorismadarasaule Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Noris
Guest
Noris

Autoriem – tildes vārdnīcā izdzēsiet ZET, lai turpmāk “sit pa nagiem”. Pretējā gadījumā, ja es pirmo reizi lasu Kursoru, ar mērķi iepazīties ar tehnoloģijām, tad tagad nesaprotu – kurš tad īsti ir vainīgs – ZET vai ZTE. Un vispār – kāpēc komentāriem gļukojošā un lēnā disqus platforma? Studentam uztaisīt komentārus Delfi stilā prasīja dienu izmaksas – 10 eur.

Mārtiņš Ungurs
Guest
Mārtiņš Ungurs

disqus izmaksas 0

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Nu, mierīgi, mierīgi! Kļūdas sanāk pieļaut arī pašiem labākajiem :) Jūs par tām informējat un mēs labojam.

Kas attiecas uz komentāru sistēmu, tad diemžēl neesmu redzējis neko labāku un mūsu vajadzībām atbilstošāku par Disqus un pie šīs sistēmas pieturēsimies tuvākajā pārskatāmajā nākotnē.

Noris
Guest
Noris

Kuri ir paši labākie? Vakarā būs brīvāks, iešu salīdzināt… Man šķita, ka… “Tehnoloģiju blogs Kursors.lv dibināts 2014. gada sākumā un jau no pašiem pirmsākumiem veidots kā vadošais tehnoloģiju resurss Latvijas interneta vidē. Blogs informē par tehnoloģiju aktualitātēm pasaulē un Latvijā, īpašu uzmanību veltot mobilo tehnoloģiju attīstībai un oriģinālsaturam.”.

Krotow
Guest
Krotow

Te drīzāk darbojas princips “neaiztiec, kamēr vēl labi darbojas”.

Noris
Guest
Noris

Ceru, ka tas bija sarkasms… ;p

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Ir opcijas: paša WordPress komentāru sistēma, Facebook komentāri, LiveFyre u.c.

Disqus man patīk vislabāk, jo:
1) Lieliski cīnās ar spamu, kas principā ir noteicošais komentāru sistēmas izvēlē;
2) Ļauj ērti moderēt komentārus un to autorus;
3) Ļauj komentēt anonīmi, ar soc. tīklu kontiem vai ar Disqus kontiem;
4) Ir pielāgojams;
5) Izskatās un darbojas labi gan no desktopa, gan mobilajā vidē.

Disqus gan nesen ir nomainījies īpašnieks un tā vien izskatās, ka kaut kādā ne pārāk attālā brīdī būs par šo servisu jāsāk maksāt.

madarasaule
Guest
madarasaule

Es domāju, ka amerikāņi visādos veidos vēršās pret Ķīnas kompānijām – ir pamats vai nav.

Krotow
Guest
Krotow

Tramps īsteno savu taupības politiku. Un stratēģiski nedomājošie uz visu apvainojušies izpildītāji dara. Tai pašā laikā vienkāršie mirstīgie ASV cenšas sapirkt lēto Ķīnas širpotrebu, kamēr tas vēl iespējams :) No otras puses Ķīnas klonētāji klonē uz nebēdu, ka tikai ir kas viņu ražoto pērk un klapē ar ausīm. Āzijā atdarināšana augstā līmenī notiek jau sen. Vēl pirms 40-50 gadiem arī Japānā darīja tieši to pašu. Un pie reizes mācījās. Tagad viņi ir pasaules līderi tehnoloģijās. Ķīnā stūrē uz to pašu, tikai apjomi ir daudz lielāki.

df
Guest
df

Rižais latgalis tā var vieglāk banot tos, kas runā pretī viņa gatera loģikai.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Jā, tu esi uzskatāms piemērs tiem dzīves nogurdinātajiem frīkiem, kurus ar Disqus var ļoti ērti un efektīvi nobanot :) Vismaz ikdienā nesmird te.