web analytics

Daži Android ražotāji melo par ikmēneša drošības ielāpu uzstādīšanu

Jaunākie raksti

TP-Link Tapo C310 āra kameras konkurss

Viedās drošības kameras nav nekāds jaunums, esam tās apskatījuši jau vairākas reizes, bet iepriekš neesam pārāk bieži saskārušies ar...

“Google” draud Austrālijai ar meklētāja atslēgšanu, ja valsts spiedīs maksāt ziņu izdevējiem

Iespējams, kompānijai "Google" būs jāsāk maksāt Austrālijas ziņu izdevējiem, ja valdība pieņems jaunus tiesību aktus. "Google", protams, ar šādu...

Apsardzes uzņēmuma darbinieks pieslēdzies novērošanas kamerām, lai vērotu kailas sievietes

Kāds nu jau bijušais apsardzes firmas ADT darbinieks pieķerts pārkāpumos, kad izmantojot uzņēmuma resursus un iespējas, viņš ir pieslēdzies...

Microsoft Edge pārlūks informēs lietotājus par noplūdušām parolēm

Microsoft interneta pārlūkprogramma Edge, kas ir ieguvusi savu otro elpu un popularitātes pieaugumu pēdējā laikā, tagad saviem lietotājiem sniegs...

ASUS iepazīstina ar ProArt Display PA278CV monitoru

ASUS izziņojis ProArt Display PA278CV monitoru, kas spēj attēlot 100% no sRGB un arī Rec 709 krāstelpas, šis 27...Vairāki Android viedtālruņu ražotāji ir apņēmušies izlaist operētājsistēmas ikmēneša drošības ielāpus, kas gan nav gluži laicīgi lielie Android atjauninājumi, tomēr drošības sakārtošana ir ne mazāk būtiska. Diemžēl atklājies, ka vairāki viedierīču ražotāji šmugulējas arī ar Android ielāpu solījumiem.

Security Research Labs ziņo, ka vairāki Android ražotāji vienkārši nomaina informāciju par Android drošības ielāpa versiju, bet pašus ielāpus nemaz nesūta uz viedtālruni. Tika pārbaudīti 1200 viedtālruņu modeļi no vairāk nekā 12 ražotājiem (Google, Samsung, Motorola, LG, HTC, Xiaomi, OnePlus, Nokia, TCL, ZTE u.c.) un rezultāti nebūt nav iepriecinoši.

Pētījums atklāj, ka pilnībā uzticēties var tikai Google Pixel modeļiem, kā arī Samsung un Sony – šie ražotāji nemelo par viedtālruņos esošajām ikmēneša ielāpu versijām. Xiaomi, OnePlus un Nokia vidēji samelojušies (informācijā datums stāv, bet faktiski kļūdas nav labotas) par 1 līdz 3 ikmēneša labojumiem.

Visai kritiska situācija ir ar HTC, Huawei, LG un Motorola – katrs no minētajiem ražotājiem samelojies par 3 līdz 4 viedtālruņu modeļiem! TCL (BlackBerry) un ZTE vidēji melo par četriem un vairāk viedtālruņu modeļiem, kas ir prātam gandrīz neaptverami. Te tev nu bija BlackBerry+ Android+ drošība. Ja nemaldos, BlackBerry vispār ir tikai 4 modeļi – PRIV, DTEK60, DTEK50 un KEYone.

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
geksis

Raksta autors arī jau virsrakstā nedaudz melo. :)
“Daži Android ražotāji melo”
Cik zinu Android ražo tikai google. Tālruņus ar Android OS jau ražo vairāk uzņēmumu.

Artis Ābols

Mums ir zināmi garuma ierobežojumi virsrakstiem, negribi taču pats skatīties uz virsrakstu, kas apraujas ar trīspunkti.

geksis

Bet tekstā arī šī paša kļūda pielaista (tulkojot neprecīzu info vai pašu nolaidības dēļ)

Lapsinieks

tu esi reāls “pēdējā vārda” keksis. ptu – geksis.

Artanis

Šodien, desmit gadus kopš Android aizsākumiem, es joprojām esmu absolūtā neizpratnē, kā Google tikai tagad beidzot ir iedomājušies, ka OS apdeitus varētu pušot neatkarīgi no ražotāju launcheriem/tīkla operatoriem/citiem sūdiem.

Windows/Linux/Joomla/Drupal un bez maz vai jebkurš cits populārs customizējams programmatūras risinājums šādi apdeitojas kopš aizsākumiem – core atjauninās, kamēr āda pa virsu paliek ražotāja ziņā, un nekādu problēmu…

Usinss

Draiveri kernelī. Specifiskas iekārtas, specifiski valstu ierobežojumi. Cik reizes biji nokia izmantojis rācijas funkciju? Daudz kas ir jāsaskaņo, daudz kas ir jātestē. Ne velti ik pa laikam Windows datori te nograuj kompjus ar konkrētām mātesplatēm, cpu, vga, hdd, ssd utt. Pilns ar tādiem gadījumiem. Jo nevar garantēt, kas ir uzlikts uz tava tālruņa specifisks no ražotāja. Apple, tas ir daudz vieglāk, viņīem ir savi pāris aktuālie modeļi,kuri taisīti pēc viena principa utt. Bet tad atkal ir rezultāts cenā, lētākais produkts viņīem ir kā mazs flagmanis Android pusē.

Artanis

Nu, redzi, atšķirība ir tajā faktā, ka mans kantoris arī taisa tažādu programmatūru, kuru pēc tam klienti modificē pēc saviem ieskatiem, savukārt mēs turpinam izlaist kritiskos atjauninājumus un papildinājumus, viens otram netraucējot. To sauc par programmatūras abstrakciju, un, ja tā ir pareizi ieplānota un uzrakstīta, tad nav pilnīgi nekādu problēmu atjaunot to vai citu softa vai OS daļu, nesačakarējot pārējās.

digitalk

kad tev būs softs ar tādu klientu bāzi kā Android, Windows vai Linux, tad arī varēsi salīdzināt plānošanu un abstrakcijas.

Lapsinieks

joprojām brīnos, ka Tu brīnies… nopietni. bet skatos, ka ūsiņš +/- uzrakstīja

Olegs Falevics

Vēl ir Blackberry Motion.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: