Mozilla atsāka tīmekļa pārlūku cīņu par ātrākā titulu līdz ar Firefox 57 Quantum izziņošanu. Jāatzīst, ka ikdienā visi modernie pārlūki ir gana veikli, ja tos izmanto kopā arī ar piecgadīgiem datoriem.

Līdz ar Opera pārlūka 51. versijas iznākšanu tiek solīts, ka Opera nu ir par veseliem 38% ātrāka par Firefox 58 Quantum, kad mērījumus veic ar Speedometer 2.0 rīku, izmantojot HP Spectre klēpjdatoru ar Windows 10 x64, i7-6500U procesoru un 8 GB RAM. Opera 51 pārlūka versija veidota uz Chromium 64 bāzes.

Opera 51. versija saņēmusi iebūvētu aizsardzību pret kripotvalūtas rakšanas rīkiem, ko tavā datorā cenšas ievilināt PirateBay un līdzvērtīgas tīmekļa vietnes. Jaunajā Opera pārlūkā arī atvieglota tīmekļa satura pārskatīšana klēpjdatoros – lēkāšanai no lapas augšdaļas uz leju (un otrādāk) pietiek tikai ar Tab nospiešanu, nevajadzēs sniegties pēc datorpeles.

Jaunā Opera 51 pārlūka versija pieejama Windows, macOS un Linux datoriem.

9 komentāri

  1. >lēkāšanai no lapas augšdaļas uz leju (un otrādāk) pietiek tikai ar Tab nospiešanu, nevajadzēs sniegties pēc datorpeles.

    pēc peles jāsniedzas tiem, kuri nezin izplatītākās taustiņu kombinācijas….piem. home/end, ctrl+pgdn/up
    grūti noticēt, bet acīmredzot tādi cilvēki ir sastopami.

    • savukārt pārdefinēt taustiņu sen pieņemto uzvedību nav nekas labs, tab ir ērts lai pārvietotos pa laukiem vai citiem lapas elementiem, nevis kā pērtiķim lēkt augšā-lejā.

    • aizdomīgs pēc vella. hroms jau arī. es izmantoju pārlūku sprīdītis 3.0 – izstrādāts tepat un testēšanas laikā nav cietuši mājlopi.

  2. “Tab” priekš pārlekšanas uz lapas augšu? Wtf, vai tas pārlūks ir taisīts priekš netradicionālas seksuālās orientācijas pusaudžiem, kas nekad nav izmantojuši neko ko citu kā tikai mūļagrāmatu? Idiotisms kaut kāds.

Ir ko teikt?