Pirms nedēļas Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā aizvadīts otrais Preiļu robotikas čempionāts (PRČ). Sacensību mērķis ir popularizēt robotiku Latgalē un eksakto zinātņu nozīmīgumu!

Šogad sacensībām bija pieteikti 332 roboti, savukārt uz sacensībām atbrauca un cīnījās par goda pjedestāliem 297 roboti/komandas no 45 iestādēm/organizācijām/klubiem, kas PRČ padara par vienu no līdz šim apmeklētākajām robotikas sacensībām! Sacensībās piedalījās dalībnieki no dažādām Latvijas vietām – Aizkraukles, Rēzeknes, Daugavpils, Galēniem, Iecavas, Ilūkstes, Jaunstrūžāniem, Preiļiem, Jēkabpils, Kaunatas, Krāslavas, Limbažiem, Ludzas, Maltas, Mārupes, Nautrēniem, Ogres, Rīgas, Siguldas, Vaiņodes, Valmieras, Ventspils, Viļāniem, kā arī līdzīgi kā pagājušajā gadā 1/5 daļa no dalībnieku robotiem bija no Lietuvas!

Šogad sacensības notika Mini sumo, Lego sumo, iRobot sumo, Lego līnijsekošanas, brīvās konstrukcijas līnijsekošanas, Lego Folkrace, brīvās konstrukcijas Folkrace, Freestyle un VEX disciplīnās. VEX disciplīnā dalībnieki varēja ierasties bez saviem robotiem un bez iepriekšējas sagatavotības – robotus nodrošināja organizatori. Dažās disciplīnās dalībnieki tika dalīti vecuma grupās – skolēni vai amatieri.

 

Ar sacensību rezultātiem var iepazīties šeit.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
digitalkIvars Indāns Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ivars Indāns
Guest
Ivars Indāns

Oho!
Malači, jaunieši! :)

digitalk
Guest
digitalk

Kristap, tev pie stoka mūzikas jāpiestrādā. uz beigām besī ārā, zin ;)