Samsung ir pārtraucis Intel 25 gadus ilgo dominanci procesoru tirgū un nu tiek uzskatīts par pasaules lielāko procesoru ražotāju. Pagājušajā gadā Samsung procesoru divīzijas ieņēmumi bija 69 miljardi ASV dolāru, kamēr Intel – 62.8 miljardi dolāru.

Var uzskatīt, ka Intel pilnībā nogulēja mobilo ierīču jomu, taču te der atcerēties neseno ziņu, ka Qualcomm pret uzņēmumu spēlēja netīru spēli. Samsung, savukārt, tieši koncentrējas uz mobilo ierīču procesoru un atmiņas čipu ražošanu, ko nodrošina daudziem mobilo telefonu ražotājiem, piemēram, Apple.

Tāpat Samsung cenšas nelaist garām kriptovalūtu trakumu un ir atzinis, ka izstrādā kriptovalūtu “rakšanas” procesorus (ASIC). Tiesa, plašāku skaidrojumu Samsung par šo produktu kategoriju pagaidām nesniedz.

Runājot par šo gadu, Samsung plāno koncentrēt savu inženieru spēkus uz mākoņservisu, mākslīgā intelekta un auto tehnoloģiju attīstību. Telefonu jomā Samsung jau šogad plāno parādīt lokāmos displejus, kā arī attīstīt savu Bixby balss asistentu un 5G tehnoloģijas.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of