Iepriekš jau rakstījām, ka Amazon grasās ASV atvērt 2000 pašapkalpošanās pārtikas veikalus, kuros kasierus ir nomainījušas kameras, sensori un mākslīgais intelekts. Pirmais šāds veikals Amazon mājas pilsētā Sietlā veselu gadu darbojās testa režīmā un no šīs nedēļas sākuma tas ir pieejams plašākam cilvēku lokam.

Tā darbība ir apbrīnojami vienkārša. Mums ir nepieciešama telefonā uzstādīt Amazon Go mobilā lietotne. To noskenējam ieejot veikalā un pēc tam atliek paņemt vajadzīgos produktus. Kad esam visu vajadzīgu paņēmuši, varam doties prom no veikala – sistēma pati apkopos informāciju par mūsu pirkumiem un telefona lietotnē redzēsim čeku. Ērti!

Lai arī veikala sistēmu testēšanas laikā Amazon iemācījās atpazīt pat Pikaču kostīmā tērptu pircēju, tomēr līdz galam nostrādāta šī sistēma vēl nav. Nereti tā nespēj atšķirt līdzīgas miesasbūves cilvēkus un tāpat grūtības sagādā bērni, kas mēdz produktus paņemt no viena plaukta, bet nolikt citā. Amazon arī uzsver, ka šāda sistēma līdz šim nav bijusi pieejama un uzņēmumam to ir nācies radīt no nulles.

Atgādināšu, ka pagājušajā gadā Amazon par 13.7 miljardiem ASV dolāru iegādājās ekoloģiskās pārtikas veikalu ķēdi Whole Foods. Praktiski tas nozīmē, ka šādi ekomercijas gigants nopirka sev vietu arī “parasto” veikalu biznesā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
GGrs

nu kursors.lv, jūs gan esat lēni, šito latvijas radio 1 jau pirmdien stāstīja

Kristaps Skutelis

Auch! Tad sanāk, ka LR1 tagad varēsim izmantot kā galveno tehnoloģiju ziņu saņemšanas avotu latviešu valodā. Varam klapēt šo bodīti ciet! :)

GGrs

Klapē gan, ja jau LR šitā iekabina.

Lapsinieks

vispār jau Kristapam ir ieskaitīts attaisnots kavējums – pirmdien viņš objektīvu iemeslu dēļ nevarēja šo LR1 programmu noklausīties.

Lapsinieks

nu vispār jau tas viss tiek darīts ne jau ērtību dēļ. Lasīju interesantu pētījumu: vismazāk nevajadzīgu lietu cilvēks nopērk tad, kad norēķinās ar skaidru naudu, trklāt – ejot uz veikalu ņem līdzi naudas daudzumu tikai ieplānotu izdevumu apmērā.

Less is more.

Mārtiņš Prīmanis

Vēl ekonomija uz kasieriem, kases aparātu un lenšu apkalpošanu,skaidras naudas apkalpošanu, gan jā vēl rinda ar lietām ko neiedomājos

KKTK

pārtikas veikalā vistaupīgāk sanāk kad esi atnācis tur jau paēdis ;)

KKTK

Viņiem nopietni jāpiedomā pie iepakojumiem. Lai divi iepakojumi gadījumā neizskatītos kā viens. UN tas tālāk novedīs pie milzīgiem plastmasas iepakojumu atkritumiem. 3 banāni noteikti būs iepakoti fakin šķīvītī ar plēvi :/