Kamēr Apple dzēš palēnināto iPhone ugunsgrēku, Itālijā divi dulli brāļi ir uzvarējuši tiesas prāvā, kas turpmāk viņiem ļaus saviem produktiem izmantot Apple dibinātāja vārdu “Steve Jobs”. Kāda necieņa!

Vinčenzo un Džakomo Barbato stāsta, ka šo preču zīmi viņi reģistrējuši Eiropas Iekšējā tirgus saskaņošanas birojā un toreiz pamatīgi nobrīnījušies, ka par to nav iedomājies Apple. Pēc šāda izgājiena, protams, Apple juristi pamodās no ziemas miega un metās cīņā ar brāļiem un solīja sadot pa krāgu piedzenot 1 miljardu ASV dolāru par nodarītajiem zaudējumiem Apple zīmolam.

Apple īsti neko nevarēja iesākt ar Steve Jobs vārda izmantošanu, tāpēc piesējās pie itāļu kompānijas izveidotā logo, kura “J” burtā pat ar neapbruņotu aci saskatāmas ietekmes no Apple logotipa. Tomēr tiesa lēma par labu itāļiem, jo, redz, burts J nav ēdams, tāpēc tas nav salīdzināms ar Apple iekosto ābolu. Bams! Itāļi uzvar Apple ar 1 pret 0.

Skaidrs, ka visas brāļu runas par to, ka Stīvs kā liels vizionārs iedvesmojis viņus uz šādu inovatīvu soli, ir pilnīgs bleķis un gudrinieki uz cita vārda slavas mēģina tirgot visādus krāmus. Sākuši ar džinsām, bet jau šobrīd ir pārrunās ar ķīniešu elektronikas ražotājiem par Steve Jobs zīmola viedtālruņu ražošanu. Nu, kā tā var Stīva vārdu tik nelietīgi valkāt uz kaut kādiem lētiem Android draņķiem? Šī pasaule tiešām iet uz galu!

22
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
digitalkxmnxSkābeneKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Skābene
Guest
Skābene

Cepums par apķērību abiem brāļiem!

Aleksejs Mjaliks
Guest
Aleksejs Mjaliks

Ar džinsām viņiem tas triks, protams, izgāja. Ja mēģinās arī elektroniku tirgot, tad iespējams Apple atkal mēģinās tiesāties. Cerams, ka Kursors.lv turpinās sekot šī stāsta attīstībai. 🙃

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

bet nu nav gaumīgs tas logo.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Es nedomāju, ka šajā gadījumā tur kāds vispār ir iesprindzis par gaumi. Visa šī zīmola epopejai taču ir acīmredzams mērķis.

Monvids Preiss
Guest
Monvids Preiss

No kurienes info, ka tie būs lēti Android draņķi? Android draņķi iespējams, bet skatoties pēc zīmola drīzāk dārgi.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Šobrīd pasaulē ir maksimums 5 kompānijas, kas spēj radīt labus Android telefonus. Un šitie gudrinieki noteikti nav starp šīm kompānijām. Būs kaut kāds skumjš Džobsolatuss.

Monvids Preiss
Guest
Monvids Preiss

Kuras kompānijas, tavā uztverē. Spēj uzražot labus Android fonus…

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tādas, kas prot un spēj savus produktus arī pārdot: Samsung un Huawei.

Noris
Guest
Noris

Jā, būtu nedaudz ar gaumi un palikuši tikai pie apģērba, tiešām kāds noticētu. Zīgerists ar banāniem pierādīja, ka lētticībai nav robežu.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

noskaties replay raidījumu Deviņdesmitie par eliti. visa tā banānu štelle ir baigi izpūsta. par jaunu esi, lai to saprastu

Noris
Guest
Noris

Centīšos noskatīties. Bet par to vecumu – atļaušos apšaubīt. Pats tajā laikā biju balsstiesīgs.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks
x
Guest
x

dabūja pērienu no amatieriem….juristiem zs prēmiju neredzēt kā savas ausis.

Skābene
Guest
Skābene

Reiz jaunais jurists aizgāja pie sava tēva un lepni paziņoja, ka vinnējis lietu, ko tēvs 10 gadus nevarēja vinnēt! Tajā brīdī tēvs nevis paslavēja dēlu, bet sadeva pa ausi un nolamāja! Tu dunduks dēls esi, viņš teica, tā lieta mūsu ģimeni 10 gadus baroja un vēl 5 gadus vismaz būtu barojusi, bet tu ņem un vienā dienā visu sačakarē! Tā lūk ar to tiesāšanos, dažreiz vajag zaudēt, lai var atkal un atkal tiesāties un vilkt garumā, jo sevišķi tad, kad maksā par stundām!

bumbieris
Guest
bumbieris

Kārtīgs Mind Blow Steve Jobs biksēs! Kur var nopirkt?

mnx
Guest
mnx

IMHO Apple nopirks šo brāļu kompāniju ar visām viņu džinsām un patentiem, lai nepieļautu androidlatuss nonākšanu tirgū, kā arī nopatentēs visus savu atslēgas personu vārdus un izteicienus, lai nākamie brāļi neizdomā Tima Kuka revolucionāro pannu! :). Citu, bez Kozanostra ievērības cienīgām metodēm, veidu grūti iedomāties ;)

x
Guest
x

kāda vēl nostra….tagad jankiji baidās ne tā uz sievieti paskatīties, lai nesāktos tiesas un pārējā jezga, bet tu runā par vecajiem labajiem betona zābakiem – aizmirsti!

digitalk
Guest
digitalk

interesanti, kāpēc Apple nenofinansēja Džobsa radiniekus, lai tie makaroņņikus izsauc uz tiesu?

x
Guest
x

esi piemirsis prāvas, kur mēģina izsaukt uz tiesu cilvēkus ar vārdu un uzvārdu, kas nav unikāli? tādas ir gan tepat, gan tuvākos un tālākos kaimiņos bijušas.
iedomājies, kāds patentēs jāni bērziņu – un visiem pārējiem jāņiem bērziņiem būs jāmaksā atlīdzība par v.u. lietošanu.

digitalk
Guest
digitalk

nav runa par patentēšanu, bet gan par personvārda nepamatotu, ļaunprātīgu vai aizskarošu izmantošanu. kā piemērs no nic.lv
personas vārdu un uzvārdu kā domēna vārdu (vardsuzvards.lv,
vards-uzvards.lv, uzvardsvards.lv vai uzvards-vards.lv) var reģistrēt
tikai persona ar šādu vārdu un uzvārdu. Starp personām ar vienādiem
vārdiem un uzvārdiem priekšroka dodama tai, kura pirmā ir iesniegusi
domēna vārda reģistrācijas pieteikumu.

x
Guest
x

man neizdevās atrast (ok, dažu minūšu laikā) ka itāļi būtu reģistrējuši domēnu, runa taču par kompānijas nosaukumu. tad kāpēc tu piemini domēnu un nic.lv?

digitalk
Guest
digitalk

tāpēc, ka tas ir piemērs.