web analytics

Nākamajā gadā gaidāma Apple iOS un macOS lietotņu saplūšana

Jaunākie raksti

“Telegram” – nozīmīgs spēlētājs saziņas servisu tirgū. Ko tas piedāvā un kādi riski?

"WhatsApp" nesenais paziņojums par to, ka lietotājiem savi dati jānodod "Facebook" vai arī par šo saziņas servisu var aizmirst,...

Pirmoreiz gūts ieskats, kā izskatās “Tesla” jaunā bateriju pakas struktūra

Medijam Electrek izdevies iegūt pirmo ieskatu jaunajā "Tesla" bateriju pakas dizainā, kas darbinās uzņēmuma nākotnes mašīnas. Pagājušā gada rudenī "Tesla" prezentēja...

Netflix testē telpisko skaņas atbalstu Apple AirPods Pro un AirPods Max

Beidzot gaidāma kāda jēga no Apple AirPods Pro un AirPods Max dārgo austiņu telpisko skaņas (spatial audio) atbalsta -...

“Porsche” publicē attēlus, kas liecina par papildinājumu “Taycan” modeļu saimē

Vācu autoražotājs "Porsche" publicējis tumšu attēlu, tādā veidā liekot noprast, ka tas gatavojas jauna "Taycan" modeļa prezentācijai. Šobrīd gan...

Android 12 varētu ieviest Hibernation iespēju reti izmantoto lietotņu “saspiešanai”

Android Open Source Project komanda strādājot pie jaunas Hibernation iespējas, kas ļaus samazināt lietotņu aizņemto vietu viedierīces atmiņā. Pagaidām...Apple varētu būt noskatījis no Microsoft Universal Apps ideju, jo baumas norāda, ka Apple grasās padarīt Apple iOS un macOS lietotnes izmantojamas abās operētājsistēmās bez papildus darbībām. Varētu pat apvienoties iOS un macOS lietotņu veikali.

iOS un macOS izstrādātājiem tas varētu nozīmēt pamatīgus pielāgošanas darbus, toties pēc tam viena lietotne būs izmantojama gan iPhone un iPad, gan arī Mac datoros. Lietotnes pašas pielāgosies ekrānu izšķirtspējām, skārienekrāniem vai skārienpaliktņiem u.tml.

Microsoft jau vairākus gadus vēlas panākt to pašu ar Universal Windows Platform, lai viena lietotne spētu sadarboties ar Windows galddatoriem, dažādiem Windows divi-vienā datoriem ar skārienekrāniem, Windows viedtālruņiem, Xbox, Microsoft HoloLens un Surface Hub. Pat Google ļauj Chrome OS datoros izmantot Android lietotnes.

Jūnijā gaidāma Apple Worldwide Developers Conference, tad arī varētu tikt ieviesta skaidrība par Apple iOS un macOS lietotņu nākotni.

22 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
22 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

bet arhitektūras ta pinīgi atšķirīgas…

x

un ne tikai arhitektūras.
arī veids, kā to paveic uz laptopa ar precīzajiem pointeriem un daudz ekrāna vietas vai telā kur ekrāns samērā mazs un jābaksta ar pirkstu – citi dizaina principi – attēlot ļoti kodolīgi un nodrošināt datu ievadi/manipulācijas bez uzasināta cīsiņa meklēšanas.

Lapsinieks

tā ir tikai lirika. arhitektūra ir keypoints

x

emulators sagremos ko vajag un vairums lietotāju nezinās, ka lieto ne-dzimto progzu, bet ja uz pc attēlosi mobzas ui vai otrādi – dzirdēsi daudz labu vārdu.

bet ok, protams, ka ui pielāgojas atkarībā no iekārtas veida. un ko mēs ieguvām? universālu un lielāku koda blāķi, kam vajag vairāk vietas un atmiņas? nepietiek? nopērciet jauno ipadu, jauno aifonu.

Krotow

Mhm, jaunie vaifoni būs ar 8 GB RAM, pamatīgu radiatoru un līdz nesamu auto akumulatoru.

x

ir šablonisks teiciens “kas der visam, neder nekam” ….protams, ir kārdinājums samazināt uzturēšanas izmaksas, bet lai nesačakarē to, kas jau darbojas. var uztaisīt smagāku elektroveļļuku un vieglāku elektromoci, lai abi izskatītos un vadītos vienādi – bet vai vajag….uzdevumi un ekspluatācijas vide, režīmi taču arī atšķiras.

KKTK

Negribu. Truba paliek truba, tai pēc definīcijas jābūt apdalītai iespējās, toties to ko tur var izdarīt ir jāvar ātri un intuitīvi.

deni2s

“tai pēc definīcijas jābūt apdalītai iespējās” – kādā sakarā?
“toties to ko tur var izdarīt ir jāvar ātri un intuitīvi” – un uz datora jāvar lēni un neintuitīvi tavuprāt?

iPhone un iPad sen jau sapludināja, OS X arī sen gāja tajā virzienā, tā ka vienīgais jautājums bija nevis “vai”, bet “kad”.

Skābene

Viss virzās uz to, ka iespraudīsi savu telefonu dokstacijā un tas pārvērtīsies par pilnvērtīgu kompīti!
Vispār jau es MS vietā sūdzētu tiesā Apple par idejas plaģiātu! :D

**

Microsoft jau nebija pirmais ,kas to iedomājas..

Kristaps Skutelis

Pagaidām nekas neliecina, ka cilvēkiem vispār vajag telefonus spraust kaut kādās dokstacijās un lietot kā datorus. Un to arī pierāda visu šādu risinājumu izgāšanās.

Andrejs

Dokstacija ir kas pilnīgi lieks telefonam, datora veiktspēju un noturību telefons nesasniegs!

Kristaps Skutelis

Sasniegs un jau tagad ir sasniedzis. Pavei, tagad pat Windows ierīces atkal darbosies ar ARM procesoriem. Ne jau jaudā ir problēma, bet pielietojumā, kas nav skaidrs un saprotams.

Andrejs

Kamēr mēs lietojam ofisa utt programmas piekrītu, bet arm procesors ar vēl vienu arm priekš gpu vēl ilgi nespēs sakarīgā ātrumā renderēt un eksportēt 3D objektus un ‘smagus’ video. Tam vajag labu videokarti, kas to procesu padara jūtami ātrāku…

x

vai tad vairums cilvēku katru dienu kautko renderē? mājās man smagākā progza ir weba pārlūks un man nekāds superkompis nav vajadzīgs – bet vajag, lai nav liels, nav rijīgs un baigi ērti būtu tieši telefons ar doku.

digitalk

izgāšanās pierāda platformu nesavietojamību un telefonu jaudas trūkumu.

Raimonds Talcis

Ka tik pēc šāda veida realizācijas Apple sāks pārdot datorus ar skārienjūtīgajiem ekrāniem. Un tād sāksies cik tas ir labi un cik ļoti visi to grib.

Krotow

Vispār laptopi ar skārienjūtīgo ekrānu jau ir.

Raimonds Talcis

Es biju domājis visu ekrāni nevis to tochBar (vai kā viņš tur)

Andrejs

Tad tik vēl jāpanāk, ka tie nespeķojas kā šobrīd :D

x

komlektā nagu lakas noņēmējs un drāniņa. ne jau ekrānam – slaucīt pirkstus pirms lietošanas.

Skābene

Domāju, ka noderēs iGlove cimdiņi! :)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: