Šonedēļ “Tele2” veic pirmos mobilā sakaru tīkla un interneta  ātruma testus, izmantojot operatora tīklā jau uzstādīto 5G Ready Nokia AirScale aparatūru un decembrī izlaisto oficiālo “Nokia” programmatūru. Vadošajam mobilo sakaru operatoram “Tele2” izdodas ar tirgū pieejamajām iekārtām uzrādīt tīklā vēl nebijušu ātrumu – 575 megabitus sekundē (Mbps).

“Tagad “Tele2” infrastruktūrā ir viss praktiski nepieciešamais, lai uzsāktu 5G mobilo sakaru tehnoloģiju darbu. Mūsu rīcībā ir sākotnēji nepieciešamā radiofrekvenču spektra josla. Oktobrī sākām aprīkot bāzes stacijas ar 5G Ready aparatūru un tagad ieguvām arī pēdējo svarīgo komponenti – īpašo “Nokia” programmatūru, kas palīdzēs 5G Ready aparatūrai parādīt uz ko tā spējīga. Jau pirmie testi uzrāda iepriekš neredzētus ātrumus, taču mēs turpināsim slīpēt tehnoloģijas, lai sasniegtu 1 gigabitu sekundē (Gbps),” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Nokia” Ziemeļu reģiona klientu apkalpošanas vadītājs Piters Vennerstroms (Peter Wennerström) piebilst: “Mēs esam izstrādājuši un piedāvājam saviem partneriem visaptverošu tehnoloģiju un pakalpojumu klāstu, kas operatoriem ļauj pakāpeniski pāriet uz 5G. Esam priecīgi atbalstīt “Tele2” ceļojumā 5G pasaulē un ar lielu interesi vērosim, kā viņu klienti apgūs jaunas iespējas”.

“Nokia” piedāvātā programmatūra ļaus ne vien sasniegt mobilā sakaru tīkla un interneta ātrumu līdz pat 1 Gbps, bet arī būtiski palielinās bāzes staciju kapacitāti, staciju caurlaides spējai sasniedzot līdz pat 28 Gbps. Ar 5G Ready  aparatūru jau ir aprīkotas “Tele2” bāzes stacijas Rīgas mikrorajonā Ziepniekkalnā un Talsos, kā arī jau šogad plānota aparatūras uzstādīšana bāzes stacijā Valmierā.

“Būtiski gan ir atcerēties, ka 5G tīkla priekšrocības varēs izbaudīt vien tie lietotāji, kuru ierīces atbalstīs 5G tehnoloģiju. Lietotāja iekārtai ir jāspēj uztvert 5G frekvences un tās apstrādāt. Šādas tehnoloģijas vēl tikai sāk savu ceļu uz tirgu un prognozējam, ka paies divi trīs gadi, līdz vairumam lietotāju būs brīvi pieejamas šādas viedierīces,” piebilst Valdis Vancovičs.

“Tele2” turpinās aktīvi testēt “Nokia” piedāvātās tehnoloģijas, lai operatora klienti būtu starp pirmajiem pasaulē, kas novērtē 5G paaudzes tehnoloģiju priekšrocības.

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
SkābeneKristaps SkutelisKrotowxbanana Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Noris
Viesis
Noris

Vai tas ko uzlabos arī vietās, kur viedtelefona lietotāju pārbiedē jau sen aizmirstais 3G?

x
Viesis
x

jā. 3g vairs nebūs vispār)

banana
Viesis
banana

Ja pareizi atminos tad 4G hype skrējienā visi operatori lepni uzrādīja ātrumus pie 400Mbits… Un kādi reālie ātrumi daudzus gadus pēc tā? Labi ja 80Mbits var sasniegt….

Ar 5G būs idenstiski… Būs moš kadi 150Mbit maksimums reālajā dzīvē… t.i. pie ideāla apstākļu sakritības nosacījuma.
Visus šos pirmos varonīgos testus tukšā, nenoslogotā tīklā kur divus torņus tu ar aci vari saskatīt var iebāzt sev dziļi dziļi p.kaļā!

Skābene
Viesis
Skābene

Ir vietas, kur Tele2 4g pat nesasniedz 2Mbps.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

In a report, the ITU outlined 13 specs that networks will need to meet to call themselves 5G, including: 20Gbps peak download rate 10Gbps peak upload rate 30bps/Hz peak spectral efficiency downlink 15bps/Hz peak spectral efficiency uplink 100Mbps user experienced download rate 50Mbps user experienced upload rate Un šādi Huawei definē 5G: 1. Number of connections. Although a 4G network provides thousands of connections for each cell, a 4G network cannot meet the connection needs of Everything on Mobile. A 5G network provides up to a million connections per square kilometer. This will bring an exponential increase in the number… Read more »

Krotow
Viesis
Krotow

Reālajā dzīvē tas tāpat pārvērtīsies par labi ja 1 Mbit/s. Vēl jo vairāk, kad kakeri atklās kā visus tīklam pieslēgtos ledusskapjus un atejas podus saslēgt botnetā. Tele2 gadījumā būs kā parasti – 1 Gbit/s pirmās 5 sekundes un pēc tam 16 Kbit/s visu laiku.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Ātrums 5G tīklam nav galvenais un svarīgākais aspekts.

Krotow
Viesis
Krotow

Nu labi – būs zero latency botnets no ledusskapjiem un apkures kontrolieriem.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Tu piemirsi par tosteriem :)