Videospēļu darbināšana mūsdienās vairs nav vienīgais videokaršu pielietojuma veids un tās tiek izmantotas arī kriptovalūtu radīšanā un mākslīgā intelekta uzdevumu veikšanā. Tas ir ļāvis Nvidia nopelnīt vairāk naudas. Tomēr pie sasniegtā šis dzelžu ražotājs neplāno apstāties un tikko ir izziņojis savu jaunāko grafisko karšu produktu Titan V, ko dēvē par pasaulē jaudīgāko GPU.

Šī gandrīz 3000 ASV dolārus vērtā videokarte tika prezentēta Neural Information Processing Systems konferencē un veidota speciāli mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās pētnieku vajadzībām. Kartei ir 12 GB otrās paaudzes (HBM2) atmiņa, kas spēj nodrošināt 652.8 GB/sec datu pārraides ātrumu un tas ir par 20% vairāk nekā priekšgājējam Titan Xp (salīdzinājumam, GeForce GTX 1080 Ti izmanto DDR5 atmiņu, kas spēj nodrošināt 484 GB/sec). Titan V izmanto 5120 CUDA skaitļošanas kodolus (Titan Xp – 3840 kodoli). Nvidia lepojas, ka jaunajā produktā ir iestrādāts 21 miljons tranzistoru un tā spēj sasniegt līdz 110 teraflopu veiktspēju.

Titan V veidota uz jaunās Nvidia Volta arhitektūras un ražotājs norāda, ka tā ļauj veidot divas reizes energoefektīvākas kartes salīdzinot ar Pascal paaudzes kartēm. Tā kā Titan V paredzēta mākslīgā intelekta darbībām, Nvidia tajā iestrādājusi Tensor kodolus, kas atbalsta Google veidoto Tensorflow mašīnmācīšanās platformu un tāpat Nvidia kartes pircējiem piedāvā iespēju bez maksas piekļūt Nvidia GPU Cloud pieejamajiem mašīnmācīšanās un augstas veiktspējas skaitļošanas programmproduktiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Esvēlneroku

Kā ar kriptovalūtu rakšanu?

x

individuāli maz ir jēga? tāpat kā walmart izstūma mazās bodītes, tāpat fermas neizbēgami izstums mazos ar viņu videokarti. ja nav jau izstūmuši. īpaši tās, kuras darbojas ar lētāku elektrību.

Kristaps Skutelis

Jā, nekāda nopietnā mainošana ar GPU šobrīd vairs nesanāks.

Kartupelis3

Tā jaunā Volta arhitektūra… vai tas nozīmē, ka drīzumā sagaidāma nākamā video karšu paaudze? tipa 11xx?

Krotow

Neuzmanīgus geimerus pieslēgs voltiem :)