Reklāma

Videospēļu entuziasti nodrošina NVIDIA rekordienākumus

Jaunākie raksti

NVIDIA izziņojusi pēdējo trīs mēnešu ieņēmumus, uzstādot kārtējo rekordu. NVIDIA veiksmes pamatā ir videokaršu pārdošana un arī Volta datucentru servisa uzturēšana. Trīs mēnešu laikā NVIDIA ieņēmumi bijuši 2.636 miljardi dolāru, kas ir 32% kāpums pret iepriekšējo gadu.

Pēdējo trīs mēnešu laikā NVIDIA tīrā peļņa sasniegusi 838 miljonus dolāru, kas ir 55% kāpums pret pagājušā gada šo pašu periodu. Gandrīz divas trešdaļas no peļņas nodrošināja dārgās, spēlēm paredzētās videokartes.

Visai labi veicies arī NVIDIA Quadro videokartēm, kas paredzēts vizualizācijas jomas profesionāļiem. Turklāt lauvas tiesu no Quadro videokaršu peļņas atnesa tieši mobilajām darbstacijām veidotās Quadro videokartes.

Uzņēmums aktīvi iesaistījies autonomo automašīnu biznesā. NVIDIA ir izstrādājusi pirmo datoru NVIDIA Drive PX Pegasus, kas paredzēts pilnībā autonomiem SAE Level 5 transporta līdzekļiem. SAE Level 5 ir augstākā automašīnas autonomijas pakāpe, kas ļauj visu ceļu nobraukt bez vadītāja iejaukšanās. NVIDIA uzsver, ka jau šobrīd sadarbojas ar 25 partneriem pie pilnīgi autonomu taksometru izstrādes. NVIDIA Drive PX Pegasus datoram ir mākslīgā intelekta iezīmes, tas būs pieejams jau nākamajā gadā.

Reklāma

27 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
27 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Nevis spēļu cienītāji sapirka Videokartes, bet gan bitkoina vērtība nodrošināja VGA pārdošanu :)

Nu, precīzāk būtu teikt nevis tieši bitkoina, bet kriptovalūtu popularitāte. Neba tos bitkoinus tagad maino ar videokartēm.

tieši ar videokartēm arī maino ;)

Tieši bitkoinus ar videokartēm īsti vairs neatmaksājas mainot, tam ir paredzēti speciāli ASIC’i. Visādas citas kriptovalūtas gan vēl ar videokartēm var mēģināt mainot.

Nu jau vairs nē. Tagad to dara ar ASIC plašu klāsteriem.

Gaidīju, ka vismaz tiks pieminēta nesamērīgi augstā cena videokartēm, kura arī spēlē lielu lomu ienākumu/peļņas nodrošināšanā…

nepakonsultējās par cenas smērību? uz pusi lētāk – būtu samērīgi?

nav runa par uz pusi vai trīs reizēm lētāk. ja pirms diviem gadiem viens GPU maksāja ap 700 EUR, bet pirms pusgada 900, tad loģiski, ka būs lielāki ienākumi, jo pircējam vajadzīgs GPU. statistiku var pasniegt arī objektīvi

Ja nevari nopirkt lexusu, pēc dacia. Nesūksties, ka lexus ir baigi sadārdzunāts!

Nesapratu, ko tieši gribēji pateikt. Es nesūdzos par dārgumu. Vienkārši aizrādu par likumsakarībām, kuras vispār nav pieminētas rakstā. Ja lexus modeļi tagad maksās 2x dārgāk, droši vien viņu ienākumi palielināsies.

tieši to gribēju pateikt – ka Tev kreņķis, ka krutākās kartes ir tik dārgas. aifoni arī paliek aizvien dārgāki. Kad es nopirku pirmo mašīnu, 1l benzīns, 1 pudele kola maksāja 20 santīmus (+-/ 30 centus). šodien abi – ap 1 eiro. Tu tiešām gaidi, ka katra nākamā krutākā videokarte maksās drusku mazāk? Ap 96to gadu prasts portatīvais maksāja ap 1000 eiro. šodien – 10x žiperīgāku var nopirkt pa 250. Priecājies par to, nevis skumsti, ka top produkti Tev liekās par dārgu un kāds baigi nopelna uz tiem.

Es nespēju saprast- tu neizlasīji manu komentāru vai arī vienkārši mēģini troļļot… Kā jau minēju, man nav “kreņķis, ka krutākās videokartes ir tik dārgas”. Ikdienā pietiekoši daudz ar tām darbojos. Es šeit nerunāju par to, ka jaunāka videokarte būs dārgāka. Es runāju par faktu, ka, lai savāktu tādas pašas komplektācijas datoru, tagad ir jāmaksā vairāk nekā pirms diviem gadiem. (pameklē informāciju, ja nesaproti, par ko es runāju. ātra meklēšana deva piemēram rakstu http://www.tomshardware.com/news/ethereum-effect-graphics-card-prices,34928.html) ja mēģināsi teikt, ka raksta autors nav gana uzticams un tā ir konspirācijas teorija, tad veiksmīgu tev vakaru un ceru, ka alumīnija follija iepirkta.

Nu, paga. Ja kādam produktam būtiski palielinās pieprasījums, tad parasti ražotāji dara divas lietas – ceļ cenas un ražošanas apjomus. Paaugstinātā cena daļai potenciālo pircēju ir par augstu un tādējādi pieprasījums pieaug lēnāk vai pat samazinās un pārējie gribētāji tiek pie produkta. Rezultātā tirgū atkal iestājas līdzsvars starp piedāvājumu un pieprasījumu.

Pēc ideālā tirgus modeļa- jā.
Videokaršu gadījumā ražošanas apjomus viņi neriskē pārlieku celt, jo nav zināms vai pieprasījums turpinās augt un vai tirgus netiks pārpludināts ar vecākām lietotām kartēm.
Nekur rakstā nav nekas minēts par to, kādi tad ir ražošanas apjomi un vai tie tika celti, vai arī cenas tika celtas.
Vai tu tiešām uzskati, ka nosaukums “Videospēļu entuziasti nodrošina NVIDIA rekordienākumus” ir situāciju raksturojošs?

Es personīgi domāju, ka pie vainas ir sasodītie maineri :)

Nu jā, piekrītu par maineriem- un tie rakstā tā arī nav pieminēti. Var jau būt, ka maineri ir vienlaikus arī videospēļu entuziasti, bet nu 100% pārliecības nav. :)

tā jau amīšu filmās rāda – sēž kautkāds maniaks ar 10 ekrāniem – uz viena dragā videospēles, uz cita kaut ko hako, bumbas aktivizē, vēl citur gudri cipariņi skraida pa ekrānu… gan jau ka rok :D

karoče, atkal raksts gavno :( nevienam nevar pa prātam uzrakstīt, ne?

nu paga. kas ir “tāda pati komplektācija”? ja karte paliek niknāka, tad tā vairs nevar tāda pati komplektācija – tā ir niknāka komplektācija un var maksāt niknāk. bet pie pamatīgas segmentācijas var dabūt jaunāku, mazāk niknu un lētāku, ja dārgo nevar atļauties. tāpēc jau mans jautājums bija – vai Tu uzskati, ka visam ir jāpaliek lētākam? Paskaties uz to no otras puses – telefonu flagmaņi paliek arvien dārgāki – kas nevar atļauties pērk xiaomi. Pilnīgi precīzi tā pat situācija. Cilvēki tāpat cepās par apple peļņu.

Tāda pati komplektācija nozīmē- tāda pati komplektācija- tāds pats case, tāds pats SSD, tāda pati videokarte, tāds pats ventilators, tāds pats HDD, es ceru, ka saprati domu.
ieskatam: https://pcpartpicker.com/trends/price/video-card/

un kurš te ir trollis? listē neredzu nevienu karti, kas tirgū būtu divus gadus. dažas palikušas drusku dārgākas, citas – lētākas. piemēram:comment image

Labi, tad jau tev būs taisnība, viss paliek tikai lētāks, es kaut ko sajaucu un videospēles iegūst negaidīti lielu popularitāti, kas ir arī vienīgais iemesls, kāpēc NVIDIA ir tik lieli ienākumi.

necepies. kaut kas paliek dārgāks – kaut kas lētāks… es nezinu kā ir, bet es neredzu “nesamērīgi lielas cenas” – tas ir tas, ar ko Tu iesāki šo diskusiju. Un pats piedāvāji iedziļināties situācijas nopietnībā, saliki linkus utt…
Un vispābā – es neko no videokartēm nesaprotu (izņemot, ka amd ir sūds) – kad man vajag, aizeju pie vitaļika, pasaku, kam man vajag un viņš saliek kasti.

Nebija laika toreiz tev meklēt piemērus, vari tagad palasīt tepat Kursorā tabuliņu ar sākuma sākuma cenām un tagadējajām cenām tām pašām GPU.

starp citu – tas viss ļoti labi sakrita ar bitkoina cenu lēcienu. bet par to šajā tēmā vispār nebija runa.

Jā, brīdī, kad GPU sāka zaudēt ASIC-iem mainošanā, tirgū nejauši parādījās labas un lētas lietotas videokartes. Pats tā tiku pie mājas datora videokartes. Joprojām dzīva, nevaru sūdzēties.

žēl, ka videokartēm, līdzīgi kā spoguleņu šateriem nav iešūts uzrādīt, cik tad konkrētā karte ir izrakusi… :D

Reklāma
Reklāma