Uber ir paziņojis, ka iegādāsies 24 tūkstošus Volvo XC90 plug-in hibrīdus, lai tos izmantotu pašbraucošo auto flotes veidošanai. Salīdzinājumam, Ņujorkā satiksmē piedalās “tikai” 14 000 dzeltenie taksometri.

Volvo šīs mašīnas tehnoloģiju gigantam piegādās no 2019-2021. gadam un Uber pats automašīnām uzstādīs visus nepieciešamos sensorus un programmatūru, lai auto varētu pārvietoties bez cilvēka līdzdalības.

Jau tagad Uber Pitsburgā izmanto 100 Volvo XC90 džipu lielu floti, lai testētu pašbraucošo auto funkcijas. Šajā gadījumā gan auto joprojām atrodas cilvēks, kas pieskata sistēmas un vajadzības gadījumā var piekoriģēt auto kustību vai to apturēt.

Šis darījums liek aizdomāties arī par to vai aiz īstermiņa ieguvuma autoražotājiem neslēpjas riski ilgtermiņā. Proti, tagad pārdotie 24 tūkstoši auto izklausās daudz un noteikti ienesīs krietnu žūksni juaņu, tomēr pēc kāda laika tas nozīmēs, ka vismaz 24 tūkstošiem cilvēku šie auto nebūs jāpērk, jo ērtāk un lētāk būs izmantot Uber un tamlīdzīgu servisu pakalpojumus.

Reklāma

8
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
xKristaps SkutelisAndrisLapsinieksdigitalk Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
x
Viesis
x

tad jau pārbūvēs par pašbraucošām….amfībijām?

digitalk
Viesis
digitalk

ja būtu nosaukts par parku, tad pārbūvētu par pašbraucošiem kokiem?

anonymous
Viesis
anonymous

Nākotne izskatās skumja..

x
Viesis
x

otrādi….mazāk muļķīgu avāriju, zemākas izmaksas autoavāriju seku nokopšanai (tur iekšā arī invaliditātes).

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

nē, vnk savādāka. pats paliksi vecāks un domāsi savādāk (ne labāk vai sliktāk, bet savādāk). Nav bijis tāda posma civilizācijas attīstībā, kad nedomātu slikti vai skumji par nākotni. Vai kļūdaini. radio nomiršot – bet nemirst. grāmatas izmirstot, bet nemirst utt.

Andris
Viesis
Andris

Tie volvo pa kaut kādiem kanāliem peldēs?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Kā pareizi latviskot fleet? Autoparks?

x
Viesis
x

jā, pārvadātājiem ir autoparki