web analytics

Latvijā bezkontakta maksājumu kartes norēķinu ierobežojumu cels līdz 25 EUR

Jaunākie raksti

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Pirmoreiz 45 gadu laikā pilnībā tiks pārbūvēta “Lada Ņiva”

Krievu autobūves klasiskais bezceļnieks "Lada Ņiva" pirmoreiz 45 gadu laikā tiks pilnībā pārbūvēts, iegūstot jaunu vizuālo noformējumu un arī...

Tiek izmēģināta funkcija iepirkties tieši no “Youtube” videoklipiem

Iespējams, kāds drīzākā, kāds ne tik tuvā nākotnē kārotās preces iegādāsies pa taisno no "Youtube" videoklipiem. "Youtube" pašreiz meklē...

Sony iepazīstina ar jaunām RA5000 un RA3000 skandām

Sony nāk klajā ar divām jaunām bezvadu skandām – SRS-RA5000 un SRS-RA3000. Abi modeļi ir aprīkoti ar unikālām Sony...

Janvāra beigās tiešsaistē norisināsies Global Game Jam

Global Game Jam (GGJ) ir 48 stundu tiešsaistes pasākums, kas notiek vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. GGJ laikā tiek izstrādātas...Lai iepirkšanos padarītu ērtāku un paātrinātu klientu apkalpošanu, 2018. gada aprīļa vidū no pašreizējiem 10 eiro līdz 25 eiro palielinās maksājumu limitu – summu, līdz kuram netiks prasīta PIN koda ievade bezkontakta norēķiniem ar maksājuma karti.

“Banku nozares dati liecina, ka cilvēki aizvien vairāk izmanto bezkontakta norēķinu kartes. Šogad vidējā bezkontakta norēķinu summa pieaugusi jau divas reizes, salīdzinot ar šo pašu laiku pērn. Vienlaikus redzam, ka vidējā karšu norēķinu summa Latvijā ir virs 10 eiro. Paaugstinot summas limitu līdz 25 eiro, klienti varēs biežāk izmantot bezkontakta norēķinu priekšrocības un ātrāk veikt savu ikdienas pirkumu apmaksu,” uzskata LKA valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

Asociācijas vadītāja papildina, ka 10 eiro patlaban ir zemākais limits Eiropā. Citās Eiropas valstīs tas ir vidēji 25 eiro, tāpēc Latvijas Komercbanku asociācijas Maksājumu karšu apakškomiteja pieņēma lēmumu palielināt limitu arī Latvijā. Igaunijā un Lietuvā jau pieņemts līdzīgs lēmums limitu paaugstināt vidējā Eiropas līmenī.

“Lai veicinātu bezskaidras darījumu attīstību, tādējādi arī sekmējot ēnu ekonomikas samazināšanos, jebkuras iniciatīvas, kas ļauj patērētājiem norēķināties ātri un ērti, ir ļoti nepieciešamas un apsveicamas. Palielinot limitu bezkontakta karšu lietotājiem no 10 līdz 25 eiro, domājams, ka pieaugs darījumu skaits veikalos un citās iestādēs tieši nelielo pirkumu jomā, tādēļ mēs kā uzņēmēju organizācija šos centienus labprāt atbalstām un aicinām ikvienu strādāt tādā virzienā, kas cilvēku ikdienu padara vienkāršāku,” atzīst Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.

Maksājumu kartes ar bezkontakta norēķinu iespējām no tradicionālajām kartēm atšķir iespēja ātri un ērti norēķināties, neievietojot karti terminālā un par nelieliem pirkumiem neievadot arī PIN kodu. Maksājumu kartēs ar bezkontakta norēķinu iespējām, tāpat kā visās parējās, piemēroti augstākās drošības standarti, kam pamatā ir EMV mikroshēmu tehnoloģija.

35 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
35 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

tad jau būtu jādomā arī par karšu apkalpošanas izmaksām, lai mazie tirgotāji neliktu cedeli “ar karti maksāt var sākot no 2(3/5) eur” – acīmredzot, ir robeža, pie kuras komisija par apkalpošanu pārsniedz ieguvumu no darījuma.

Lapsinieks

tiešām? 0,85 santīmi par darījumu ir maigi daudz? tipa mazais tirgotājs, kas dienā pārdod 20 špičku kastes un baigi cieš…

oldschool zerolemon fan

No kurienes šāds cipars? Vai nav tā, ka maksa par darījumu tiek noteikta katram tirgotājam sava un to nosaka banka izejot no sev vien zināmiem faktoriem?

Lapsinieks

vajag informēties. (c) pulksteņa zagle

jēziņ… tak ieej populārāko banku mājas lapā/juridiski pakalpojumi/pos termināl un apskaties. vieglāk dīkt par bačām un glonasiem?

x

don’t ask me.
es par cedeli. nav bieži, bet šur tur gadās. man vienalga, un parasti man līdzi ir mazliet skaidrās – lai centu/eiro dēļ nav jālec gaisā.

Lapsinieks

starp citu – bija man nesen diskusija vienā zabegālovkā (kur apgrozās bārdaini vīrieši rūtainās biksēs un bezdarbnieces – modes blogeres) tipa: kāpēc nav pos? a dārgi. sadusmojos, velku ārā aparātu, rādu – taisa lielas acis ka toč bija nepareizi informēc. padomāšot. Pēc tam runāju ar čomu, kas tur draudzējās: naļiks arī āfrikā ir naļiks. it sevišķi, ja iet garām kasei. vot. pateicu nah un tai vietai eju ar ļeikumu.

lala

savu metamo ārā izvilki ???

Lapsinieks

kainda

Kaspars Bebris

Izmantoju aktīvi.. kur nu iespējams.. ērti un ātri.

Wecan

cik ietaupi 1.8 s nekas tur ātrs nav

Kaspars Bebris

laiku nemēru, bet ērtāk karti pielikt kā ielikt un vēl pin vadīt, un tad vēl izņemt..

Jānis A

Nevajag pārspīlēt, 1.8s gluži nav, drīzāk ir 5-10s atkarībā no termināļa.
Un ne tikai laiks, bet arī drošība, jo tavu pin var mierīgi ieraudzīt no malas, ja tu baigi neaizsedz termināli ar roku.

Wecan

1. Virs X summas tāpat jāvada pin kods, tavs arguments .. arī kāds redzēs pin.. ?
2. Kā ir ar drošību, ja karte pazūd, tad katrs var norēķināties ar tavu karti, ja nenobloķē to tuvākajās min – zvanot uz banku
3. man rimi pin ievadīšana un norēķināšanas aizņem 4 sek, nezinu, kas tie par mistiskiem termināliem ar šādu reakcijas laiku?.

Šo visu rakstu, jo man ir bezkontaktu karte kuru izmantoju un tādēļ varu apgalvot, ka tās 2 sek ātrāk netiksi uz priekšu

banana

Atkarīgs ir no sistēmu interneta ātruma. Ir bijis, ka pielieku un pēc 1sek jau kasierei drukā čeku, bet ir gadījies ka pielieku, noskenē un rādās ‘lūdzu uzgaidiet’ kadas 5 vai 6 sekundes.. kamēr sakomunicē ar bankas serveri u.t.t. Vairāk gribētu skaidrību kur var un kur nevar ar bezkontaktu pielikt virs ‘limita’ Esmu iepircies šmotku bodē virs 10€ lieku klāt a tur termināls tik bļauj ka ‘summa pārsniedz, lūdzu ievietojiet karti.’ Un tad kasiere bļauj virsū ar uzbraucienu, ka summa pārsniedz 10€ lai izmantotu šo funkciju! Attiecīgi zaudēju savas sekundes + izskatās no malas ka esmu kkāds plānpratiņš. Citā šmotku bodē… Read more »

oldschool zerolemon fan

Izmantoju bezkontaktu iespēju, bet limita celšanu neatbalstu. Šāda rīcība ir izdevīga tikai bankām – būs vairāk impulsīvu pirkumu + lielāka iespējamība “uzvārīties” uz tiem, kas būs aizmirsuši PIN kodu, jo ikdienā varēs bez tā iztikt.

x

būtu taisījuši, ka cilvēks pats inetbankā var nomainīt limitu (uz mazāku, max jau nosaka centralizēti visiem).
negrib izmantot bezkontaktu maksājumus – nogriež pavisam.
jā, maksājot notiek vēršanās pie bankas pirms faktiskā maksājuma, bet mums jau IT valsts un inets ātrs. kā mums te stāsta zinātāji, aizture vienalga ir uz pinkoda ievadi, un tās šeit nebūtu – tātad, ātrs maksājums.

Artis Ābols

Paņem Revolut un būs tur 90% tavas vēlmes.

Artis Ābols

comment image

x

thenks. jāpalūkojas, iesp. ir jēga no rvlt.

Artis Ābols

Ja ir kādi jautājumi, varam pačatot iekš foruma, kur iznāks lielāka vērtība informācijai. Noteikti Kristaps arī savu 5-kopeiku iemetīs par Revolut.

KKTK

Rekā, N26 applikācijā izņemšana sasieta vienā slēdzītī ar NFC.

geksis

Swedbank dod iespēju atslēgt bezkontakta norēķinus. Pieļauju varbūtību, ka ar laiku, kad limiti augs arī parādīsies iespējas regulēt pašam tos. Bet pagaidām iespēja ir izvēlēties starp 0 un 10.

Wecan

Tad kāda jēga maksāt atsevišķu summu par to bezkontaktu norēķinus, ja viņa ir atslēgta ?

geksis

neviens jau neliek tev viņu ņemt, ja nevēlies izmantot šādu iespēju.

Wecan

Es izmantoju !

guncharez

Kaut kas tajā infografikā īsti neštimmē:
– ja jau ikdienā bezkontaktu karti izmanto 230,000 pircēju
– (kur) mēnesī ir vidēji 30 dienas
– tad pēc parastas matemātikas – bezkontaktu norēķiniem mēnesī jābūt ~6,900,000

– bet pēc uber-slavinošās infografikas cipariem sanāk – nevis ikdienā izmanto, bet reizi mēnesī.
nez pēc kādas formulas šie cipari radās?

un kā ar tām norēķinu iespēju vietām? tik maziņa valsts kā LV, bet 15K! Tad Eiropā, Amerika, Āzija (Ķīna+Japāna vien!), Āfrika – tur ar tā katrā valstī vidēji 15K tirgotāju?

lala

ikdiena nav konkrēti ik diena ar konkrētu skaitu … ;)

geksis

Es bezkontaktu karti izmantoju katru dienu, bet iespēja neievadīt pin ir tika labi, ja katrā 10 reizē. Pārējās reizēs vainu ir summa lielāka par 10 eur vai arī terminālis nepieņem bezkontaktu.

x

tomēr. karte ir jāņem ārā no maka, vienalga ir piepūle un laika patēriņš. arī telefons jāizņem no somas vai kabatas.
tāpēc domāju, ka šie varianti nākotnē tiks aizstāti ar gredzenu, aproci, pulksteni – jebko, kas ir viegli pietuvināms lasītājam bez papildus darbībām. iespējams, pašu nesēju ražos vēl kāds cits no malas un maksājumu operatori tikai identificēs īpašnieku, tā kontus un nodrošinās maksājumus.

Lapsinieks

baidies no vārda “čips”?

x

dēļ maksāšanas vien nav vērts

Lapsinieks

baidīties vai čipot? maksāšana, naudas saņemšana, ID… kā dēļ būtu vērc?

x

būtu vērts, ja čips kalpotu kā id, pase, maks. rīks, av apliecība, skolēna/studenta apliecība, saturētu visu info par izglītību un veselību utt., kalpotu kā braukšanas biļete tramvaja vai hiperlūpā.
karoče – vienreiz iešauj un turpmāk viss ir līdzi.

Lapsinieks

pacieties drusku.

Aigars

žēl, ka bankas pagaidām nepiedāvā kopā ar karti paņemt arī slāpētājmakus. ņemot vērā, kā daudz kur redzēts (ne latvijā) kā ar nolasītājiem staigā pa metro vai sab transportu, tad jābūt uzmanīgiem, lai neņem pa minimālajām summām nost. pagaidām LV laikam limits ir 3x, pie 4-tās jau prasa PIN atkal. es gan domāju, ka nākotnē (tālā) gan jau kartēs būs arī iestrādāts pirkstu nospiedumu lasītājs, un tikai liekot virsū pirkstu(uz kartes) tiks apstiprināts maksājums.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: