Lai arī Fitbit ir viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas nopietni pievērsās fitnesa aproču izstrādei un daļa no tām ir tīri sakarīgi produkti, tomēr nevarētu teikt, ka uzņēmuma tēls ir šķīsts kā tikko piedzimuša jēriņa asara. Noteiktās (nūģu) aprindās Fitbit tiek nolādēts, jo gada sākumā nopirka Pebble un to nogalināja.

Vispār ja paraugāmies uz valkājamās elektronikas tirgu kopumā, šobrīd pēc pārdotot ierīču skaita 2017. gada pirmajā ceturksnī pirmajā vietā izvirzījies Apple ar savu Apple Watch un Xiaomi, kas apkalpo tirgus maksāt negribošo daļu. Fitbit ir tikai trešajā vietā, gada laikā piedzīvojot iespaidīgu pārdoto ierīču skaita kritumu no 4.5 miljoniem 2016. gadā uz 2.9 miljoniem šī gada sākumā.

Cerībā mainīt nelāgo tendenci, Fitbit ir nolēmis no “parastu” fitnesa trekeru piedāvāšanas pārkvalificēties arī uz viedpulksteņu jomu. Tieši tāpēc izlaists jauns Ionic viedpulkstenis. Interesanti, ka to darbina pašu veidota Ionic operētājsistēma un nevis kaut kāds tur Android Wear vai Tizen.

Fitbit sola, ka pulkstenis ar vienu uzlādi darbosies vismaz četras dienas. Ar ieslēgtu GPS (vai GLONASS) ierīces darbības ilgums būs ap 10 stundām. Pulkstenis spēj atšķirt dažādus aktivitāšu tipus un to var izmantot arī peldoties. Tam ir iebūvēts optiskais pulsometrs, kas ļauj sekot līdzi mūsu pulsam gan miera, gan sporta režīmā. Fitbit sola nākamgad pulkstenim piedāvāt arī balss trenera funkciju.

Ionic OS ļaus uz pulksteņa parādīt paziņojumus no sociālo tīklu servisiem un pulkstenim savas aplikācijas gatavo Strava, Pandora, AccuWeather un citi populāri servisi. Ierīcei lietotājam ir pieejami 2.5 GB vietas, kam būtu jāpietiek aptuveni 300 dziesmām, ko caur Bluetooth var atskaņot uz austiņām. Tāpat pulkstenī ir iestrādātas Visa, Mastercard un American Express maksājumu sistēmas.

Fitbit Ionic pārdošanā nonāks jau oktobrī un maksās nepilnus 300 ASV dolārus.

10
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kristaps Skutelisdigitalkaigisvimartkhh Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Garaisezis
Guest
Garaisezis

man gan patik dizains

oldschool zerolemon fan
Guest
oldschool zerolemon fan

Pasauciet mani, kad viedie pulksteņi spēs darboties 40 dienas :) 4 – paldies nē.. liels čakars. Izmantoju kabatā nēsājamu old school tipa elektronisku casio rokas pulksteni, kuram noņemta siksniņa. Nēsāt rokas pulksteni ikdienā ap roku – vispār nevaru iedomāties kam tas mūsdienās vajadzīgs (izņēmumu pieļauju ceļojumos, kur ir cita laika zona, tur varbūt ir pielietojums).

khh
Guest
khh

siiks pugjelis noteikti esi, ja nenesa pulksteni ap roku, bet kabatā.

aigi
Guest
aigi

Kur loģika nesāk kabatā ne ap roku apliktu pulksteni?

digitalk
Guest
digitalk

rezerves variants, ja telefons nosēžas?

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Nenosēžas. Ar tām 100 000 mAh ZeroLemon baterijām telefons nenosēžas nekad :)

svimart
Guest
svimart

Šis ir normāls uzbrauciens….Xiaomi, kas apkalpo tirgus maksāt negribošo daļu……

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tā nu viš’ i’.

digitalk
Guest
digitalk

bija jābūt ‘pārmaksāt negribošo daļu’.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Komentāros var droši sevi mierināt arī ar šādiem tekstiem :)