2017. gada 1. pusgadā turpinājās Latvijas Mobilā Telefona (LMT) izaugsme, ko virza mobilā interneta popularitāte, viedtelevīzija un inovatīvi lietu interneta risinājumi. Klientu pieslēgumu skaits sasniedzis 1,24 miljonus. Apgrozījums šī gada pirmajos sešos mēnešos ir 97 miljoni eiro – par 9 % vairāk nekā pērn šajā periodā.

LMT prezidents Juris Binde: “Šogad esam pieteikuši sevi pilnīgi jaunos pakalpojumu segmentos kā bezpilota auto, datorredzes un viedās pilsētvides risinājumi, droni un pat kosmosa tehnoloģijas. Viena no mūsu šī gada attīstības prioritātēm ir sagatavoties 5G tehnoloģijas ieviešanai. Tas jau tuvākajā laikā Latvijai pavērs principiāli jaunas attīstības un līderības iespējas mobilā lietu interneta, mākslīgā intelekta un robottehnoloģiju jomā, turpinot virzību uz viedvalsti un digitālu sabiedrību.”

2017. gada sākumā LMT sadarbībā ar Nokia un Rīgas Tehnisko universitāti uzsāka darbu pie 5G tehnoloģijas testēšanas, tostarp, pirmā jaunās paaudzes mobilā lietu interneta tīkla izveides visā Latvijā. LMT šogad ieviesis pirmās 5G pielāgotās bāzes stacijas, savukārt mobilā interneta veiktspējas testos reālā LMT tīklā sasniegts 930 Mbps ātrums.

Straujākā izaugsme 2017. gada pirmajā pusgadā LMT bijusi mobilo datu pakalpojumu jomā – par 47% pieaudzis datu pārraides apjoms LMT tīklā salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Savukārt LMT Mājas viedtelevīzija ir jau 10% no LMT Internets mājai pieslēgumu lietotājiem.

2017. gada 1. pusgadā par 6 % augusi LMT rentabilitāte jeb EBITDA, tā šajā periodā sasniedz 30,6  miljonus eiro.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

smieklīgi. divas jūsmīgas relīzes blakus un nekādu iespēju salikt līdzīgus ciparus ekseļa tabulā. par klientu/pieslēgumu skaitu – vispār klusums. teik it or līv it.

Skābene

Gribi tabulu, paņem LMT un Tele2 gada pārskatus lursoftā! Preses relīze jau tik tādu acu aizmālēšana!

Lapsinieks

tur tak ar nav klientu/pieslēgumu skaita

Skābene

Mani gan interesē klientu migrācija pēc tarifu celšanas epopejas, bet nu to jau laikam varēs izlobīt tikai no 2017.gada pārskatiem! Kaut gan Tele2 jau lielās, ka migrācija esot šiem nākusi par labu!

Žans

To pieaugušo par 47% datu pateriņu var rēali just – vakaros vienkārši 4G tikls sabrūk – signāls švaks, bet interneta ātrums vispār krīt zem 2Mbit/s. 🤦🏻‍♂️ Un LMT neko nedara jau vairākus mēnešus lietas labā – problēma viņiem ir zināma. Neticās, ka viņi sēdēs un gaidīs 5G, lai palielinātu interneta ātrumu…

Skābene

LMT pa lielam ir pofig! :) Ja paņem un paskatās LMT 4G pārklājuma karti, tad Jūrmalā, Mellužos vispār nav 4G tīkla, nemaz nerunājot par ātrumu kā tādu! Tur vietām nav arī balss sakaru un lai kādam piezvanītu ir jāiet ārā no mājas un jākāpj kokā! :) Un tādi sakari ir vienā no lielākajām Latvijās pilsētām! Galvenais tarifus pacelt, jo ir taču lohi, kas maksā un tic, ka LMT ir vislabākā zona un labākie sakari! :(

Žans

Es zinu arī parīs vietas ap Rīgu, kur gadiem nav zonas. Bet es drīzāk sūkstējos par to, ka kur bija labi, tagad paliek ar katru nedēļu aiz vien sliktāk. Agrāk jā bija vajadzība pēc mobilā interneta mājās vienmēr ieteicu LMT – jo bija patiešām vienīgajam bezlimits un stabils signāls visu cauri dienakti. Tagad signāls ir ļoti nestabils un arī PING ir pieaudzis jūtami. Maigi sakot – jā 2013.gadā man mājās bija 20-30 Mbit/s, tad tagad vakaros ir ~2 Mbit/s. Un pa dienu varbūt līdz 15 Mbit/s paceļas ātrums. Reāli bēdīgi ar LMT 4G tīklu.

Skābene

Kā jau preses relīzē rakstīts, LMT tagad skatās ar cerību nākotnē uz 5G un 4G atstāts novārtā! Var jau pamēģināt paņemt tele2 testa režīmā uz nedēļu un salīdzināt kā šiem ar interneta ātrumu! Jebkurā gadījumā, pieaugot 4G TV pakalpojuma lietotāju skaitam, palielināsies noslodze un kritīs ātrumi!

Žans

Biju izmēģinājis gan bite, gan tele2. Bite bezlimita beidzās ātri vien. Tele2 bija kaut kāda mistiskā problēma, ka ap 21 mēneša datumu līdz mēneša beigām bezlimitam ātrums krītas līdz 4Mbit/s, bet pārējā laikā vienmēr bija 25Mbit/s(un ne vairāk). It kā ir ok, bet kad sistemātiski katru mēnesi ap 21 datumu krīt līdz 4 Mbit/s un tie saka kā nav limitu ātrumam, bet ieliekot sim ar limitētu internetu uzreiz ātrums ir +30 Mbit/s, tad sanāk kā reāli Tele2 melo. Ar LMT nav tādu maldināšanu, cik dod tik dod. Tā jau arī izskatās kā LMT gaidīs 5G, bet tas jau neko neatrisinās… Read more »

geksis

kā tele2 klients neesmu saskāries ar problēmu, ka tīkla ātrums kristos. tikko notestējucomment image
;sis ir uz londonu
comment image

šis uz rīgu (LMT)

kr://2ps

Tad tāds lohs joprojām esmu es, kurš jau 14 gadu ar LMT sēž :) Anyone else?

Žans

Es tā neteiktu – tomēr starp Biti un Tele2, es tomēr dodu priekšroku LMT. Viņi vismaz nemelo par to kas saistīts ar tīklu. Un jā ir iespēja, tad to risina. Cits stāsts ir par viņu papildus pakalpojumiem – cenām elektrotehnikai, bet tur arī ir savi plusi un mīnusi, bet tā globāli skatoties – kur iegādāties telefonu/datoru/utt ir milzums alternatīvu variantu.

aigi

Mēnesi kā lietoju pastavīgi LMT viedtv un loģiski arī viņu 4G internetu. Neesmu novērojis interneta zušanu. TV ne vienā dienas daļā nav zaudējis signālu. Internets krietni ātrāks par Bite. Esmu 15km no Rīgas centra, ieplakā. Tehniķis teica, ka vajadzēs āra antenu, tā arī neesmu sapratis vai jēga pirkt.

Žans

Rīgā un lielās apdzīvotās vietās nevar just problēmu īpaši. Bet kad ciems pa desmit gadiem paplašinās reizes divas, bet kabeļu internetu neviens nevelk, tad rodas problēma ar mobilo internetu.

Artis

Uz 3 dienām iebraucu Liepājā… Man te ar LMT nav pat 3G…comment image