Reklāma

LMT testa režīmā mobilajā tīklā sasniedz 930 Mbps ātrumu

Jaunākie raksti

Kā pasargāt sevi finanšu satricinājumu gadījumā? (video)

Brīžos, kad notiek finanšu tirgus satricinājumi, ir svarīgi padomāt par savu finansiālo drošību, lai gadījumā, ja ģimeni piemeklē nelaime...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #481 (06.10.2022)

6. oktobra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu...

Logitech G502 X Plus peles un G PowerPlay peles paliktņa apskats

Logitech G502 X Plus pele ir viena no trim nesen izziņotām G502 X sērijas spēlēm paredzētām pelītēm. Sērijā ietilpst G502...

“Instagram” parādīsies vairāk reklāmas

Jūlijā jau ziņojām par "Meta" sliktajiem otrā ceturkšņa finanšu rezultātiem, kad pirmo reizi uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē tā ieņēmumi bija...

Xiaomi piedāvā budžeta klases Redmi Pad planšetdatoru

Xiaomi izziņojis budžeta klases planšetdatoru Redmi Pad, kas ir aprīkots ar 90 Hz ekrānu un maksās ap 279 eiro....

Klātienē demonstrējot jauno Nokia bāzes staciju ar veiktspējīgāko ātrgaitas interneta programmatūru, šodien LMT (Latvijas Mobilais Telefons) tīklā sasniegts 930 Mbps mobilā interneta ātrums. Pateicoties jaunajām interneta tehnoloģijām šis notikums ļāvis Latviju ierindot starp pasaules līdervalstīm mobilā tīkla sasniegumos ceļā uz 5G.

Latvija ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kam telekomunikāciju gigants Nokia sniedzis iespēju izmēģināt un pārliecināties par jaunās ātrgaitas interneta programmatūras pārsteidzošo veiktspēju. Šādu jaunās paaudzes bāzes staciju sniegtās iespējas nākotnē nodrošinās ne tikai pieaugošajam mobilā interneta patēriņam atbilstošu tīkla kapacitāti, bet arī būs būtisks priekšnosacījums daudzu tehnoloģisko inovāciju ienākšanai dažādās dzīves jomās. Mākslīgā intelekta iespējas brīvu autostāvvietu atrašanai, attālināti veiktas medicīniskās operācijas un viedie risinājumi sociālajā aprūpē ir tikai daži no pakalpojumiem, ko tuvā nākotnē nodrošinās 5G internets.

„Ātrums ir tikai viens no vairākiem tīkla kvalitātes parametriem, taču tas simboliski iezīmē Latvijas iespējas būt starp mobilo sakaru līderiem pasaulē. Tehnoloģijas un gudri cilvēki ir mūsdienu nafta un zelts. Lai izmantotu šīs priekšrocības, LMT strādā pie jaunās paaudzes 5G tīkla attīstības, nodrošinot modernākās iespējas uzņēmējiem un iedzīvotājiem inovatīvu produktu izstrādē. Latvijai ir jākļūst par Viedvalsti,” uzskata LMT prezidents Juris Binde.

LMT attīstības stratēģija nav tikai darbs pie mobilo sakaru kapacitātes palielināšanas. Sadarbībā ar dažādu nozaru partneriem un universitātēm strādājam pie inovatīvu viedo produktu izstrādes un ieviešanas. Ar tādiem projektiem kā bezpilota auto, droni, datorredzes risinājumi, viedās pilsētvides attīstība un pat kosmosa izpēte tiek stiprinātas Latvijas kā inovāciju centra un LMT iespējas eksporta tirgos.

Šajā frontē nesnauž arī Bite, kas pavisam nesen atklāja savu 4.5G tīklu un tā prezentācijas pasākumā pērn rādīja ātrumus, kas pārsniedz gigabitu.

Tele2 tikmēr priecājas par savu 4G tīklu un Igaunijā dižojas ar 4.5 Gbps ātru lejuplādes ātrumu. Jācer, ka Latvijā ar 5G Tele2 nevilcināsies tā kā to darīja ar 4G ieviešanu.

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Wecan
29.06.2017 14:59

Mmm forši varēs darbināt p2p ar 5G uz bezlimitu

geksis
29.06.2017 15:07

Nepievērsīsim uzmanību faktam, ka ātruma mērīšanas brīdī viss trafiks tika izmantots vienai iekārtai. Par reālajiem ātrumiem varēs runāt tad, kad to sāks izmantot plašāks klientu klāsts uz vienu raidītāju, nevis tikai testa iekārtas.

Rūdolfs Putniņš
29.06.2017 15:09

Ja pareizi atceros, tad vairumam torņu pienāk gigabita optotruba.

Vilnis
29.06.2017 18:17

Tas optiskais kabelis kaut kā speciāli saskrāpēts un vairāk neizspiedīs?

Uldis M.
30.06.2017 14:16
Reply to  Vilnis

Nav viss tik vienkārši… optiskas kabelis ir ar konkrēta diametra šķiedru/ām kas pielāgotas konkrētiem gaismas viļņu garumiem. savukārt gaismas viļņa garums ierobežo maksimālo frekvenci. Kamēr netiek uztaisītas sūtīšanas/saņemšanas iekārtas kas tādā pašā frekvencē var iespiest lielāku datu blīvumu, tikmēr pastāv ierobežojums.

x
29.06.2017 15:20

reiz testa režīmā apēdu divus aknu stroganovus ar salātiem, desertu un vēl kefīru pa virsu.
nu neko, tests izdevās.

edzuslv
29.06.2017 17:08

Viss ir forši, bet tas ir 5G pats minimums un pie torņa pieslēgta tikai viena ierīce visticamāk. Gan jau sasniedza 1Gbit ienākošās trubas griestus un ar to prieki beidzās. :)
Ražotāji savus e-peņus samērīja jau divus gadus atpakaļ un sasniedza lielākus ātrumus https://5g.co.uk/guides/how-fast-is-5g/

oldschool zerolemon fan
29.06.2017 19:00

Aj, nezinu. Es nemaz nepriecājos par 5G. Vai kāds vispār ir izpētētījis kā palielinātais starojums ietekmēs cilvēkus? Visiem p0fig. Ka tik nauda.

x
29.06.2017 19:10

babi ješčo narožajut, tas arī viss pētījums.

Uldis M.
30.06.2017 14:36

Par ietekmi uz veselību:
mīnuss tāds ka frekvences būs daudz augstākas kā šobrīd, un raidītāju būs krietni vairāk. pluss ka paši raidītāji būšot ar mazākām jaudām un arī signāls vājināsies daudz ātrāk…

Mārtiņš Dmitrijevs
29.06.2017 23:25

Tikmēr man mājās LMT H+ internets nesasniedz pat 1mb/s.

Skābene
30.06.2017 13:12

Priecājies, ka vispār ir internets! :)

Reklāma