Klātienē demonstrējot jauno Nokia bāzes staciju ar veiktspējīgāko ātrgaitas interneta programmatūru, šodien LMT (Latvijas Mobilais Telefons) tīklā sasniegts 930 Mbps mobilā interneta ātrums. Pateicoties jaunajām interneta tehnoloģijām šis notikums ļāvis Latviju ierindot starp pasaules līdervalstīm mobilā tīkla sasniegumos ceļā uz 5G.

Latvija ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kam telekomunikāciju gigants Nokia sniedzis iespēju izmēģināt un pārliecināties par jaunās ātrgaitas interneta programmatūras pārsteidzošo veiktspēju. Šādu jaunās paaudzes bāzes staciju sniegtās iespējas nākotnē nodrošinās ne tikai pieaugošajam mobilā interneta patēriņam atbilstošu tīkla kapacitāti, bet arī būs būtisks priekšnosacījums daudzu tehnoloģisko inovāciju ienākšanai dažādās dzīves jomās. Mākslīgā intelekta iespējas brīvu autostāvvietu atrašanai, attālināti veiktas medicīniskās operācijas un viedie risinājumi sociālajā aprūpē ir tikai daži no pakalpojumiem, ko tuvā nākotnē nodrošinās 5G internets.

„Ātrums ir tikai viens no vairākiem tīkla kvalitātes parametriem, taču tas simboliski iezīmē Latvijas iespējas būt starp mobilo sakaru līderiem pasaulē. Tehnoloģijas un gudri cilvēki ir mūsdienu nafta un zelts. Lai izmantotu šīs priekšrocības, LMT strādā pie jaunās paaudzes 5G tīkla attīstības, nodrošinot modernākās iespējas uzņēmējiem un iedzīvotājiem inovatīvu produktu izstrādē. Latvijai ir jākļūst par Viedvalsti,” uzskata LMT prezidents Juris Binde.

LMT attīstības stratēģija nav tikai darbs pie mobilo sakaru kapacitātes palielināšanas. Sadarbībā ar dažādu nozaru partneriem un universitātēm strādājam pie inovatīvu viedo produktu izstrādes un ieviešanas. Ar tādiem projektiem kā bezpilota auto, droni, datorredzes risinājumi, viedās pilsētvides attīstība un pat kosmosa izpēte tiek stiprinātas Latvijas kā inovāciju centra un LMT iespējas eksporta tirgos.

Šajā frontē nesnauž arī Bite, kas pavisam nesen atklāja savu 4.5G tīklu un tā prezentācijas pasākumā pērn rādīja ātrumus, kas pārsniedz gigabitu.

Tele2 tikmēr priecājas par savu 4G tīklu un Igaunijā dižojas ar 4.5 Gbps ātru lejuplādes ātrumu. Jācer, ka Latvijā ar 5G Tele2 nevilcināsies tā kā to darīja ar 4G ieviešanu.

12
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Uldis M.SkābeneMārtiņš Dmitrijevsxoldschool zerolemon fan Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Wecan
Guest
Wecan

Mmm forši varēs darbināt p2p ar 5G uz bezlimitu

geksis
Guest
geksis

Nepievērsīsim uzmanību faktam, ka ātruma mērīšanas brīdī viss trafiks tika izmantots vienai iekārtai. Par reālajiem ātrumiem varēs runāt tad, kad to sāks izmantot plašāks klientu klāsts uz vienu raidītāju, nevis tikai testa iekārtas.

Rūdolfs Putniņš
Guest
Rūdolfs Putniņš

Ja pareizi atceros, tad vairumam torņu pienāk gigabita optotruba.

Vilnis
Guest
Vilnis

Tas optiskais kabelis kaut kā speciāli saskrāpēts un vairāk neizspiedīs?

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Nav viss tik vienkārši… optiskas kabelis ir ar konkrēta diametra šķiedru/ām kas pielāgotas konkrētiem gaismas viļņu garumiem. savukārt gaismas viļņa garums ierobežo maksimālo frekvenci. Kamēr netiek uztaisītas sūtīšanas/saņemšanas iekārtas kas tādā pašā frekvencē var iespiest lielāku datu blīvumu, tikmēr pastāv ierobežojums.

x
Guest
x

reiz testa režīmā apēdu divus aknu stroganovus ar salātiem, desertu un vēl kefīru pa virsu.
nu neko, tests izdevās.

edzuslv
Guest
edzuslv

Viss ir forši, bet tas ir 5G pats minimums un pie torņa pieslēgta tikai viena ierīce visticamāk. Gan jau sasniedza 1Gbit ienākošās trubas griestus un ar to prieki beidzās. :)
Ražotāji savus e-peņus samērīja jau divus gadus atpakaļ un sasniedza lielākus ātrumus https://5g.co.uk/guides/how-fast-is-5g/

oldschool zerolemon fan
Guest
oldschool zerolemon fan

Aj, nezinu. Es nemaz nepriecājos par 5G. Vai kāds vispār ir izpētētījis kā palielinātais starojums ietekmēs cilvēkus? Visiem p0fig. Ka tik nauda.

x
Guest
x

babi ješčo narožajut, tas arī viss pētījums.

Uldis M.
Guest
Uldis M.

Par ietekmi uz veselību:
mīnuss tāds ka frekvences būs daudz augstākas kā šobrīd, un raidītāju būs krietni vairāk. pluss ka paši raidītāji būšot ar mazākām jaudām un arī signāls vājināsies daudz ātrāk…

Mārtiņš Dmitrijevs
Guest
Mārtiņš Dmitrijevs

Tikmēr man mājās LMT H+ internets nesasniedz pat 1mb/s.

Skābene
Guest
Skābene

Priecājies, ka vispār ir internets! :)