Reklāma

Prestigio Roadrunner 585 videoreģistratora apskats

Jaunākie raksti

Piedalies konkursā un laimē QNAP TS-130 NAS

Tikko noslēdzām iepriekšējo konkursu un jau klāt nākamais! Šoreiz balvā mājas lietotājiem piemērotais QNAP TS-130 NAS. Tā ir klusa...

Baumo, ka Apple joprojām ir plāni bezvadu uzlādes risinājumiem

Apple par savu bezvadu lādētāju runas sāka jau 2017. gadā, tomēr paredzētā realizācija 2019. gadā tika atcelta. Kas bija...

Toyota sadarbosies ar BYD, lai radītu plašākām masām pieejamu elektroauto

Japāņu autoražotājs Toyota uzsācis sadarbību ar ķīniešu uzņēmumu BYD, lai radītu plašākām masām pieejamu elektroauto. Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters,...

74% Latvijas autovadītāju sociālo mediju lietošanu pie stūres uztver kā vislielāko risku

Latvijā vairums jeb 74% autovadītāju ir pārliecināti, ka riskantākā rīcība, vadot automašīnu, ir sociālo mediju patēriņš. Savukārt gandrīz puse...

Huawei nākamgad sola Eiropā piedāvāt HarmonyOS ar Mate un Mate X viedtālruņiem

Huawei paziņojis, ka jau 2022. gadā pie klientiem Eiropā nonāks Mate un Mate X viedtālruņi ar uzstādītu HarmonyOS. Mate...

Videoreģistratoru oficiāla izmantošana pēdējos pāris gados ir drusku sašķobījusies. Galvenais mērķis videoreģistratora uzstādīšanai mašīnā ir, lai tiktu atvieglota pierādījumu iesniegšana ceļu satiksmes negadījumos. Tomēr to, vai ieraksts ir uzskatāms par pierādījumu vai nē, vērtējams tiesas un konkrētās Valsts policijas amatpersonas ieskatā, kura izskata un pieņem lēmumu konkrētajā lietā.

Eiropas Savienības tiesa 2014. gada 11. decembra spriedumā lietā C-212/13, norāda, ka tādas kameras sistēmas izmantošana, ar kuru tiek veikts personu vizuālais ieraksts, kas tiek uzglabāts cirkulējošā ieraksta iekārtā, proti, cietajā diskā, un kuru fiziska persona ir uzstādījusi pie savas ģimenes mājas ar mērķi aizsargāt mājas īpašnieku īpašumu, veselību un dzīvību, bet ar šo sistēmu tiek uzraudzīta arī publiskā telpa, šīs tiesību normas izpratnē nav datu apstrāde tikai un vienīgi personiskām vai sadzīviskām vajadzībām. Pēc analoģijas šo tiesas spriedumu var attiecināt arī uz videoreģistratoru izmantošanu privātajās automašīnās.

Ja automašīna ir aprīkota ar videoreģistratoru, kura darbības rezultātā tiek iegūti un apstrādāti arī personas dati, t.i., ja videoreģistratora kvalitātes uzstādījumi ļauj ar nofilmētā materiāla palīdzību identificēt fiziskas personas, tad ir jāveic personas datu apstrādes reģistrācija saskaņā ar likumu, jo tiek izpildīts Fizisko personu datu aizsardzības likuma 21. panta 5. punktā noteiktais – tiek veikta videonovērošana un iegūtais materiāls tiek saglabāts veidā, kas ļauj tam pilnībā vai atsevišķos fragmentos piekļūt.

Valsts nodevas likme par personas datu apstrādes reģistrāciju Datu valsts inspekcijā ir 56.91 euro, savukārt, ja pārzinis ir fiziska persona vai sīkais uzņēmums (t.i. nodarbina mazāk kā 10 darbiniekus un gada apgrozījums nepārsniedz 2 milj. eiro), valsts nodevas likme ir 28.46 euro, un tas ir vienreizējs maksājums. Pamatojoties uz personu datu aizsardzību, videoreģistratoru izmantošana ir ļoti ierobežota Šveicē un Luksemburgā, videoreģistratorus pilnībā aizliegts izmantot Austrijā. Vācijā ir aizliegts ierakstīto materiālu publicēt tīmeklī, un to ļoti reti izmanto par pierādījumu tiesās. Par auto standarta aprīkojuma sastāvdaļu (kopā ar lāpstu, velkamo striķi un lāču atbaidītāju) videoreģistratoru var uzskatīt Krievijā.

Tehniskā specifikācija

 • Sensors: CMOS, 4 megapikseļi, 1/3”
 • Objektīvs: 160° skata leņķis
 • Ekrāns: 2.0” 960 x 240
 • Izšķirtspēja: 2304 x 1296 (Super HD), 1920 x 1080p ar 30 kadriem sekundē vai 1280×720 ar 60 kadriem sekundē
 • Video formāts: H.264, HDR uzņemšanas iespējas
 • Atmiņa: microSD līdz 64 GB, Class 10 vai ātrāka, komplektā atmiņas karte nav iekļauta
 • Savienojumi: USB 2.0, HDMI
 • Procesors: Ambarella A7LA50
 • GPS: nav
 • Akumulators: Li-Po 180 mAh
 • Papildus: akselerometrs, iebūvēts skaļrunis un mikrofons
 • Darba temperatūra: no 0°C līdz +45°C
 • Izmēri un svars: 56 x 65 x 30 mm, 60 g
 • Cena: ap 85 eiro

Izskats un uzbūve

Roadrunner 585 uzbūve nerada nekādus pārsteigumus, ierīce ir maza, tai ir visai spilgts ekrāniņš, dažas loģiski izvietotas pogas, iespēja pievienot microSD karti un uzlādes vadu. Diemžēl Roadrunner 585 komplektā neatradīsim microSD karti – bez tās videoreģistrators atsakās strādāt, kaut ražotājs norādījis tehniskajā specifikācijā 128 MB atmiņu, kurā varētu ierakstīt aptuveni vienu minūti garu video 1080p izšķirtspējā.

Roadrunner 585 komplektā iekļauts stikla stiprinājums un trīs metrus garš USB uzlādes vads. Var teikt, ka Roadrunner 585 bez uzlādes vada gandrīz nespēs darboties, jo akumulators ir tikai ar 180 mAh ietilpību. Parasti videoreģistratoros atradīsim aptuveni trīs līdz četras reizes ietilpīgākus akumulatorus.

Atzīšos, ka ikdienā pats neesmu dižs videoreģistratoru fans, jo šī mazā ierīce ir jāņem nost no stikla, kad pamet mašīnu stāvēšanai. Neviens domājošs cilvēks, visticamāk, nebūs gatavs riskēt ar stikla izsišanu, jo tomēr videoreģistrators kaut ko maksā, tas mašīnā ir pilnā komplektācijā un attiecīgi gana pievilcīgs nieciņš zaglim. Jā, esmu gana slinks, lai vismaz pagaidām atļautos ignorēt videoreģistratoru bumu, kas atnācis arī pie mums.

Prestigio Roadrunner 585 ir visai interesants videoreģistratora modelis pat tādiem sliņķiem kā man – to var ātri noņemt un piepaslēpt kādā automašīnas nodalījumā. Roadrunner 585 noāķēšana ir ātra, atpakaļ uzlikšanai drusku jāpiešaujas, bet ar to arī var tikt galā pietiekami ātri.

Videoreģistratora ekrāniņš ir gana spilgts un kontrastains, lai ierīci varētu notēmēt pareizajā virzienā. Iestatījumos var uzlikt, lai ekrāns pats izslēdzas pēc noteikta laika, vai arī paliek ieslēgts visu laiku. Te gan jāpiezīmē, ka pie mašīnas stikla stiprināmā kāja ir nedaudz nepārdomāta, ar to ir ļoti sarežģīti notrāpīt horizontālu Roadrunner 585 novietojumu. Stiprinājuma kāja ir gana īsa, lai Roadrunner 585 varētu ērti paslēpt aiz automašīnas spoguļa. Kāja nodrošina ērtu Roadrunner 585 grozīšanu pa labi un pa kreisi. Citu dimensiju pieregulēšanai vajadzēs ar pirkstiem atbrīvot plastmasas skrūvi.

Roadrunner 585 vadību nodrošina ieslēgšanas poga kopā ar vēl četrām vadības pogām, kuru nozīme tiek parādīta ekrānā. Tātad būtu derīgi visus iestatījumus salikt mājās, lai pa ceļam nebūtu jākrāmējas gar tiem. Te uzreiz atvainošos par video paraugos redzamo datumu – ierīci atiestatīju un piemirsu atlikt atpakaļ datumus.

Kopumā par Roadrunner 585 uzbūvi var teikt tikai labu – tas ir ērts, kompakts un viegli izmantojams ikdienā. Būtu jāuzmanās ar objektīvu – tas ir samērā liels, turklāt tas ir daļēji izvirzīts no korpusa, un pastāv iespēja stiklu ātri vien saskrambāt.

Iestatījumi

Roadrunner 585 saņēmis pāris visai interesantas iespējas, kas šo videoreģistratoru izceļ citu starpā. Protams, Roadrunner 585 var mainīt attēla izšķirtspēju, video ieraksta garumu, tāpat pastāv iespējas veikt krāsu un ekspozīcijas korekcijas, kas gan jau sākotnēji ir visai pieņemamas. Neiztikt bez iespējas veikt arī laika un datuma ierakstu pār video.

Paplidfunkciju klāstā var minēt atgādinājumu par automašīnas gaismu ieslēgšanu, tāpat Roadrunner 585 var informēt par iespējamu sadursmi, ja pārāk ātri tuvojies priekšā stāvošam objektam. Bet man vislabāk patika iespēja, ka sastrēgumā Roadrunner 585 nočirkstēja, kad pakustās priekšā stāvoša mašīna. Šī funkcija ļoti labi darbojas dienā, bet naktī diemžēl to nesanāca izmēģināt. Varēja vēlēties, lai paziņojums par priekšā stāvošās mašīnas kustību būtu nedaudz skaļāks.

Video ieraksts

Roadrunner 585 darbina Ambarella A7LA50 procesors kopā ar 4 megapikseļu 1/3” matricu. Maksimālā piedāvātā video izšķirtspēja ir Super HD (2304 x 1296) ar 30 kadriem sekundē. Tiek piedāvāts arī Super Wide (2560 x 1080) režīms, kas noderēs vieglajās automašīnās, jo pretējā gadījumā tiek filmēts arī visai paprāvs gabals no salona. 1080p izšķirtspēja tiek piedāvāta ar 30 vai 45 kadriem sekundē.

Izreklamētā HDR video uzņemšana tiek piedāvāta tikai un vienīgi kopā ar 1080p video, ko arī es pārsvarā izmantoju. 60 kadri sekundē tiek piedāvāti tikai 720p izšķirtspējai, bet šāds kadru maiņas ātrums nav īsti nepieciešams.

Interesanti, ka Roadrunner 585 video visvairāk cieš tieši mākoņainā laikā. Tad HDR režīms sajūk prātā, rādot izteikti pelēkas debesis un neglītas, baltas ēnas ap kokiem. Šķiet, ka pamatīgi krīt arī ieraksta kvalitāte, jo video tiek pārlieku agresīvi apstrādāts.

Manuprāt, Roadrunner 585 cieš arī no pārāk platā skata leņķa. Daudzas kameras izmanto ap 130 grādu leņķi, kamēr Roadrunner 585 pieturas pie daudz plašāka 160 grādu skata leņķa, kas, protams, spēj aptvert visu priekšējā stikla laukumu, bet vienlaikus samazina iespēju skaidri saskatīt automašīnas numura zīmes vai ceļa zīmes.

Naktī uzņemtie video izskatās visai pieņemami, bet automašīnu numura zīmes būs redzamas tikai stāvošām automašīnām. Kustībā pazūd detaļas, Roadrunner 585 nespēj uzņemt tik augstu kontrastu starp melniem burtiem un spīdīga, gaismu izgaismota numura zīmes fona. Tomēr jāatzīst, ka Prestigio Roadrunner 585 visai veiksmīgi tiek galā ar nakts ainām. Atzīmēšu, ka YouTube dažkārt visai jūtami samazina video attēla kvalitāti, pieļauju, ka atsevišķos video arī šoreiz Google lolojums ir nedaudz samazinājis video kvalitāti.

Nevajadzētu piemirst, ka videoreģistratori paļaujas uz ļoti tīriem mašīnas stikliem. Saskrāpēti un netīri stikli būtiski samazina ieraksta kvalitātes iespējas, palielinās atspīdumi.

Nobeigumā

Prestigio Roadrunner 585 ir gana saprātīgas cenas videoreģistrators ar ļoti patīkamu uzbūvi, nelielu, bet spilgtu ekrānu un kvalitatīviem, līdzi dotiem aksesuāriem. Tiesa, konkurenti ik pa laikam piesviež klāt saviem produktiem arī ap 16 GB microSD karti, kas padara videoreģistratoru uzreiz lietojamu. Bet pietiekami ātras 16 GB microSD kartes ir lētas.

Manuprāt, Roadrunner 585 varēja uzstādīt nedaudz mazāka leņķa objektīvu, jo 160 grādi ir par daudz – viss kadrā redzamais ir pārāk sīks, detalizācija var nebūt pietiekama, lai saskatītu burtus vai kādu citu nozīmīgu informāciju. Tāpat ne vienmēr ideāli strādā HDR video uzņemšanas režīms.

Roadrunner 585 var uzskatīt par budžeta klases videoreģistratoru, šajā klasē augstākas izšķirtspējas video vēl arvien ir retums. 4 megapikseļu matrica veic 5 minūšu ierakstu aptuveni ar 550 MB izmēru. Katrs pats var izvēlēties, cik garos fragmentos video būtu dalāmi.

180 mAh akumulators faktiski nespēj nodrošināt Roadrunner 585 darbību. Ar to pietiks knapi vienai minūtei. Komplektā ir iekļauts 3 metrus garš USB strāvas adapters.

Teorētiski fotogrāfijas var uzņemt ar 16 megapikseļiem, bet faktiski tās ir 4 megapikseļu apskeilotas bildes. Neko ļoti glītu no Roadrunner 585 fotomākslā nesagaidīsi.

Nedaudz aizdomāties liek ražotāja sniegtā informācija par Prestigio Roadrunner 585 darba temperatūrām no nulles līdz 45 grādiem pēc Celsija. Parasti šādām ierīcēm tiek norādīts, ka tās spēj darboties arī pie mīnus 10 normālā Latvijas ziemā līdz plus 60 grādiem sakarsušā mašīnas salonā.

Patika

+ kvalitatīva uzbūve

+ ērti piekabināt pie turētāja

+ laba video kvalitāte par prasīto cenu

Nepatika

– 160 grādu skata leņķis ir pārāk plašs

– akumulators netur necik

– konkurenti iekļauj papildus aksesuārus

Detalizēts novērtējums

Dizains & korpuss
7
Kamera
6
Akumulators
4
Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Guntars K
17.07.2017 12:29

Pirmo reizi redzu, ka kāds par Prestigio kvalitāti izsakās pozitīvi. Viņiem vienmēr visas preces savā kvalitātē ir bijušas uz pusi zemāk par Acme. Spēlē tikai uz dizainu.

18.07.2017 10:09
Reply to  Guntars K

Šoreiz pats biju pārsteigts par materiāliem, risinājumiem un kvalitāti. Aplam plats skata leņķis, bet pārējais viss ir nostrādāts godam.

Guntars K
18.07.2017 10:57
Reply to  Artis Ābols

Manuprāt par to summu ir kvalitatīvākas izvēles no čainas.

18.07.2017 11:51
Reply to  Guntars K

Neturi sveci zem pūra! Dod kādu linku!

Lauris Špats
20.07.2017 11:14
Reply to  Artis Ābols

P.S. Paldies par likumisko skaidrojumu raksta sākumā. It sevišķi – “savukārt, ja pārzinis ir fiziska persona vai sīkais uzņēmums”, jo šis mani iedrošināja beidzot saņemties un savus 2 reģistratorus piereģistrēt. :)

x
17.07.2017 12:53

par reģistrāciju runājot….protams, tas ir nodoklis ir par gaisa elpošanu.
bet kaut kādai reģistratora sasaistei ar auto būtu jābūt – man uzrāda video, kurā es taranēju kādu auto, citu liecību nav, bet uz uzrādu savu video, kurā es tajā laikā braucu pa citas valsts ceļu vai vispār auto stāv garāžā un filmē durvju spraugu. kurš muld?

Skābene
17.07.2017 13:05

Var kāds no praktiskās pieredzes ieteikt kādu ļoti diskrētu un praktiski logā nepamanāmu reģistratoru!? Tādu, kas pats sāk automātisku ierakstu, tiklīdz tiek piedarbināts auto, vai ar kustību sensoru. Negribu katru dienu montēt un demontēt to aparātu.
Var būt bez sava ekrāna, līdzīgi kā bullet cam, bet ar labu izķirtspēju un teicamu nakts video.

17.07.2017 13:53
Reply to  Skābene

Es lietoju NANOQ 0903 parasto versiju. Mazs izmērs, montējas pie stikla augšpusē blakus atpakaļskata spogulim aiz ēnotā spoguļa stiprinājuma. No ārpuses praktiski nav redzams, ja neieskatās.

Visi viņi sāk darboties, kad iedarbina auto un beidz, kad auto kādu brīdi izslēgts (ja vien barošana ir tā izveidota). Ieteiktu ņemt modeli ar kondensatoru, nevis akumulatoru. Nedarbosies, ja auto būs izslēgts, bet nebūs akumulatoriem raksturīgo problēmu.

Pumba
19.07.2017 00:32
Reply to  Skābene

Lietoju SJCAM SJ4000. It kā skaitās “action cam”, bet ir reģistratora funkcijas (cikliskais ieraksts, auto on/off un kustības sensors). Video ļoti labs sanāk.

Lauris Špats
20.07.2017 11:12
Reply to  Skābene

Es savukārt nenožēloju naudiņas un ieliku Blackvue DR650GW https://www.xnet.lv/lv/elektronika/piedzivojumu-kameras-un-auto-videoregistratori/video-registratori/blackvue-dr650gw-1ch-hd-1080p-video-registrators_d09d2857/ Bildes kvalitāte ideāla, ekrāna nav – bildi var redzēt viedtālrunī ar appu..

RRE
03.01.2019 10:23

Lietoju pus gadu. Bieži pats no sevis restartējas, reizēm uzkaras. Nakts režīmā pārslēdzas kaut kā nesaprotami. Auto nr saulainā laikā redz švaki.
Ja vajag vispārēju video kvalitāti, tad ir ok.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: