Austrālijas Viktorijas štata policija ziņo, ka šajā mēnesī WannaCry vai līdzīgs izspiedējvīruss ir inficējis pamatīgu skaitu ar fotoradariem, neļaujot izsūtīt vēstules ar sodiem un pievienotām fotogrāfijām. Fotoradari nav pieslēgti internetam, tomēr apkalpojošais personāls esot ievazājis vīrusu gandrīz visā valsts fotoradaru tīklā.

Sākotnēji tika domāts, ka ar WannaCry tipa izspiedējvīrusu inficēti aptuveni 55 fotoradari, pēcāk atklājās, ka nedarbojas 280 fotoradari. WannaCry tipa izspiedējvīruss varētu būt pārnēsāts ar USB zibatmiņu, kas jau iepriekš tikusi inficēta.

Pagaidām netiks izsūtītas aptuveni 7500 līdz 8000 vēstules ar sodiem, tomēr tās varētu tikt pārbaudītas un izsūtītas vēlāk. Aptuveni 1700 nolasījumi no fotoradariem uzskatāmi par sabojātiem.

WannaCry izspiedējvīruss maija beigās radīja haosu vairāku valstu slimnīcu, dažādu iestāžu un pat valdības darbā, ietekmējot simtiem tūkstošus datoru. Visplašāk cieta Windows XP darbināti datori, bet tiek uzsvērts, ka Microsoft vairs neatbalsta un nelabo Windows XP kļūdas. Uzbrukumā izmantots tā saucamais izspiedējvīruss, kas šifrē upura datorā esošos dokumentus, kamēr netiek samaksāta pieprasītā summa no 300 līdz 600 ASV dolāru, tā pārskaitāma virtuālajā valūtā Bitcoin.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

:D

xxx2

Vismaz kāda laba ziņa!

KKTK

Viņu fotoradaros OS ir lodziņi? :D :D

Artis Ābols

Bankomātos tak arī redzēti Bila BSOD :D

Krotow

Ir, ir un pavisam nesen.

nabadanga

Tas, ka viņi nevar pat pateikt, kas par vīrusu viņus inficējis, paskaidro visu.

Usinss

Nu tādu darbinieku ar sūdainu mietu jādzen ārā. Nu kada velna pēc privātās fleškas jaukt ar darba. Man tās ir 2 dažādas pasaules…

digitalk

varbūt tās kā reizi bija darba fleškas ;)

Krotow

Nepiesardzīgi rīkojoties ar darba datoriem var ne tikai darba fleškas ar zarazu pietaisīt. Var teikt, ka viņi tur vēl viegli tikuši cauri. Ja padomā, varbūt mūsu selfiju kastēm arī var parādīt plakātu ar kādu specifisku QR kodu pēc kura šie aiziet downā, pa ceļam noformatējot pārkāpumu bāzi :P

Skābene

Kāpēc nav atspējota iespēja lietot fleškas!?

x

hm, post factum ms izlaida gan patču priekš xp, kad bija skaidri šaizes apjomi.
pārāk daudz kas vēl griežas uz xp, lai to varētu uzskatīt par mirušu tikai tāpēc, ka ir vairākas jaunākas logu versijas.

kā saka, fakti ir spītīgi.