Web Analytics
More
  Reklāma

  Wi-Fi signālu varēs izmantot mājokļa pieskatīšanai un apsardzei

  Jaunākie raksti

  Indiegogo platformā uzsākta līdzekļu vākšana jaunuzņēmuma Gamgee idejas radīšanai, kas ļaus izmantot Wi-Fi signālu, lai mājoklī noteiktu cilvēku klāt esamību. Tiek pat solīts, ka Gamgee Wi-Fi Home Alarm sistēma spēs atpazīt mājiniekus no svešiem.

  Uzreiz tas viss nestrādās, vajadzēs aptuveni divas nedēļas, lai Gamgee izstrādātā sistēma sāktu atpazīt mājiniekus un pat mājdzīvniekus. Tiek pat solīts, ka Gamgee Wi-Fi sistēma spēs atpazīt, ja kāds mājinieks uzvedas neierasti, kas varētu ļaut attālināti pieskatīt vecākus cilvēkus.

  Reklāma

  Plānotās cenas ir no nepilniem 300 eiro līdz 345 eiro par 200 kvadrātmetru mājokļa noslēgšanu ar Wi-Fi un arī minēto drošības sistēmu. Piegādes tie solītas uz nākamā gada sākumu.

  Protams, vienmēr ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar šādiem solījumiem. Drošības sistēmas pamatā ir kāds viedāks algoritms, ko sarunas karstumā varētu mēģināt dēvēt par mākslīgo intelektu. Bet mēs jau zinām, ka pat tehnoloģiju gigantiem ar mākslīgo intelektu ne vienmēr veicas ideāli. Ja šāda drošības sistēma sāk halucinēt, iznākums droši vien nebūs cerētais.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  geksis
  09.07.2024 17:58

  “…spēs atpazīt, ja kāds mājinieks uzvedas neierasti, kas varētu ļaut attālināti pieskatīt vecākus cilvēkus.”
  Es tagad mēģinu saprast, vainu ir kāda saikne starp neparastu mājdzīvnieku uzvedību un vecāku cilvēku uzvedību, vai arī vecāki cilvēki tiek pielīdzināti mājdzīvniekiem?

  Biteme
  09.07.2024 18:12
  Reply to  geksis

  Pārvietojas haotiskāk un neprognozējamāk?

  Elektriķis
  09.07.2024 18:39

  Te ir jautājums: vai tiešām vāc naudu “Gamgee idejas radīšanai”, vai jau gatavas idejas realizācijai?
  Tas, ka telpā, kurā ir radioviļņi, var konstatēt lauka līmeņa izmaiņas, kādam kustoties, ir zināma lieta (pasīvā radiolokācija). Bet lai atšķirtu “nenormālu” situāciju un svešinieku no savējā, laikam vajag milzu datu bāzi.

  Māris
  10.07.2024 14:56

  Sveiki, izlabojiet raksta virsrakstā 4.vārdu

  Kursors.lv
  10.07.2024 16:22
  Reply to  Māris

  Oi, tiešām. Paldies! :)

  Reklāma