Volkswagen prezentē jauno bestselleru — sestās paaudzes Polo

7

Ar vairāk nekā 14 miljoniem pārdotu automašīnu, Polo ir viens no pasaulē veiksmīgākajiem kompakto automašīnu modeļiem. Jaunais Polo ir sportiskāks, jaudīgāks, vīrišķīgāks un ar lielāku harismu. Tam ir pavisam jauns eksterjera un interjera dizains, tas ir ievērojami ietilpīgāks, ar jaunu digitāla mērinstrumentu paneļa izkārtojumu, efektīviem benzīna un dīzeļdegvielas dzinējiem, kā arī papildināts ar dažādām palīgsistēmām, kas agrāk bija pieejamas tikai Golf un Passat modeļos.

Volkswagen zīmola pārvaldības direktoru padomes priekšsēdētājs, doktors Herberts Diess (Dr.Herbert Diess) uzsver: “Šis Polo ir jauneklīga un nebijusi automašīna, kurā harisma ir apvienota ar spēcīgām tehnoloģijām. Neviena cita automašīna nepiedāvā tik daudz telpas salīdzinājumā ar tās lielumu, kas palīdz saglabāt Polo vadošās pozīcijas kā kompaktākajam automobilim.”

Jaunais Polo iepriekšpārdošanā būs pieejams jau 2017. gada vasarā, bet tā piegāde Latvijas tirgū ir plānota rudens vidū. Tirgū būs pieejamas Polo automašīnas jaudas diapazonā no 55 kW/75 ZS1/2 līdz 110 kW/150 ZS1/2. Polo modeļa cena Latvijā būs, sākot no 13 800 eiro par 55 kW/75 ZS1/2 versiju.

Sestās paaudzes Polo ir lielāks par saviem priekšgājējiem – tā salonā ir daudz vairāk vietas, kā arī tam ir ievērojami lielāka bagāžas nodalījuma ietilpība — līdz 351 litram. Neskatoties uz to, no ārpuses tā joprojām ir tā pati kompaktā automašīna. Jaunais Polo ir pielāgots cilvēkiem, kuru prasības ir augušas, taču arī tā telpa tiek izmantota daudz efektīvāk. Tā garums ir 4053 mm, kas padara to tikai nedaudz īsāku par ceturtās paaudzes Golf, taču tas pārspēj šo modeli ar riteņu garenbāzi (par 53 mm garāka) un telpu vadītājam, pasažieriem un bagāžai (par 21 litru vairāk).

Polo būs pieejams ar trīs, jau ierastajām apdares līnijām — Trendline, Comfortline un Highline. Modeļu klāsta virsotnē ir jaunais Polo GTI. Šis izskatīgais un sportiskais modelis tagad būs aprīkots ar 2,0 litru TSI ar 147 kW/200 ZS izvades jaudu (iepriekšējais modelis: 1,8 TSI ar 141 kW/192 ZS). Pat jaunā Polo bāzes versijas standartaprīkojumā ietilpst LED dienas braukšanas gaismas, ātruma ierobežotājs un apkārtnes uzraudzības sistēma Front Assist ar ārkārtas bremzēšanas sistēmu pilsētā un gājēju uzraudzību.

Papildaprīkojuma programmas jaunums ir tādas funkcijas kā intensīvā apgaismojuma LED priekšējie lukturi, LED dienas braukšanas gaismas, LED aizmugurējās gaismas, sistēma Air Care Climatronic ar gaisa kvalitātes sensoru un alergēnu filtru, bezvadu uzlāde viedtālruņiem un viens no vislielākajiem panorāmas jumtiem savā klasē. Lai izveidotu gandrīz unikālu automašīnu, jauno Polo var personalizēt, izvēloties dažādas apdares līnijas, krāsas, interjera dizainus, riteņus un papildu funkcijas.

Līdz ar jaunā Polo ražošanas uzsākšanu Volkswagen ir radījis vienu no pasaulē modernākajām kompaktajām automašīnām. To apliecina dažādās jaunās palīdzības un lietošanas ērtību uzlabošanas sistēmas, kas agrāk tika piedāvātas Golf vai pat tikai Passat klasē. Polo jaunās iespējas ir aklās zonas informācijas sistēma braukšanas joslu maiņai ar aizmugurējās satiksmes brīdinājuma sistēmu, pusautomātiskā parkošanās palīgsistēma izbraukšanai no stāvvietas un manevrēšanai, kas automātiski pasargā no nelieliem, bet bieži vien dārgiem, parkošanās laikā gūtiem bojājumiem.

Polo tiks izlaists kā pirmais Volkswagen zīmola un Volkswagen grupas modelis, kurā piedāvāts jaunākās paaudzes digitālais mērinstrumentu panelis. Digitālo mērinstrumentu funkcionalitāte ir sasniegusi savu virsotni – ne tikai grafikas, bet pilnīgi viss ir skaidrāks un vieglāk lietojams. Vienlaikus Polo būs aprīkots ar jaunākās paaudzes informācijas un izklaides sistēmu ar stikla displeju, kura diagonāle ir no 6,5 līdz 8,0 collām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Pastāsti citiem:
Uzņēmumu un iestāžu ar tehnoloģijām saistīto jaunumu preses relīzes.
 • x

  Herberts Dīss, ja jau tulkojam personvārdus?

  harisma, tehnoloģijas un sinerģija – tas ir jaunais polo. skan jauneklīgi, aizrautīgi un vienlaikus solīdi. bet ar jauno vienlaidus stikla izklaides displeju arī sasodīti izklaidējoši.

 • Skābne

  Tas GTI Polo izskatās durams kurmis! :)

  • x

   nu jau pat ar mazauto grib stāties sakaros, netiklais.

   • Skābene

    Varam jau arī par cērtamu eglīti vai karstu pīrādziņu saukt, ja Durams kurmis tevi pārlieku mulsina! :D

 • bcnc

  vw taisa pretīgākā paskata vāģus. Joprojām miskaste.

 • davfreim

  Polo ir zvērs, vecais polo nenokaujams ar 1.9 dīzeli un izmaksas gan uzturēt, gan uzpildīt bāku ļoti patīkamas :)

  200 zs mini auto pa Rīgu ideāli.

  • x

   jā, var daudz ātrāk nonākt no viena korķa beigām līdz nākamā sākumam ))