Google ir publiskojusi informāciju, par Android ražotājiem, kuri aktīvi atjaunina savas viedierīces ar ikmēneša drošības ielāpiem. Google uzsāka izlaist ikmēneša drošības labojumus Android operētājsistēmai 2015. gada nogalē, turklāt vairāki lielie ražotāji pieslējās Google idejai par ielāpu izlaišanu un regulāru esošo viedtālruņu atjaunināšanu.

Ļoti skaļi par ikmēneša drošības labojumu izlaišanu iestājās LG, Samsung un, protams, Google ar saviem Nexus/Pixel viedtālruņiem. Pēcāk pievienojās BlackBerry, HTC, Coolpad, bet Motorola nodēvēja ikmēneša atjauninājumus par nereāliem. Kā tad iet mūsu brašuļiem?

Google apgalvo, ka 100 viedtālruņu modeļi ir saņēmuši absolūtu minimumu – tie atjaunināti ar drošības ielāpiem pēdējo 90 dienu laikā. Tikai 42 Android modeļi ir saņēmuši ielāpus pēdējo 60 dienu laikā. Pat Samsung savus dažās valstīs izlaistos Galaxy S8 nav spējis pilnībā apgādāt ar jaunākajiem Android drošības ielāpiem.

Zemāk redzamais saraksts ar Android modeļiem ir vienkārši nožēlojams. Mūsu “platuma grādos” tikt pie salāpīta Android vari gandrīz tikai kopā ar Samsung flagmaņiem.

Pēdējo 60 dienu laikā atjaunināti:

 • BlackBerry Priv
 • Fujitsu F-O1J
 • General Mobile GM5 Plus d, GM5 Plus, 4G Dual, Mobile 4G
 • Gionee A1
 • Google Pixel XL, Pixel, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 9
 • LG G6, V20, Stylo 2 V, GPad 7.0 LTE
 • Motorola Moto Z, Moto Z Droid
 • Oppo CPH1613, CPH1605
 • Samsung Galaxy S8+, Galaxy S8, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7 Active, Galaxy S6 Active, Galaxy S5 Dual SIM, Galaxy C9 Pro, Galaxy C7, Galaxy J7, Galaxy On7 Pro, Galaxy J2, Galaxy A8, Galaxy Tab S2 9.7
 • Sharp Android One S1, 507SH
 • Sony Xperia XA1, Xperia X
 • Vivo 1609, 1601, Y55

34
Leave a Reply

avatar
10 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Kristaps SkutelisKKTKxLapsinieksRomaxsoft Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Jānis S
Guest
Jānis S

Varu pievienot vēl vienu. Samsung Note4. Šajā gadā faktiski katru mēnesi saņemu drošības atjauninājumu. Arī maijā saņēmu maija atjauninājumu. Tā kā 3 gadus veci flagmaņi nav aizmirsti.

REALAIS
Guest
REALAIS

Man tas pats. 2017. gada 1.maijs
Note4

KKTK
Guest
KKTK

Parādi bildi, kuri ir tie Android drošības caurumi, kas tiek laboti?

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis
Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

ļoti virspusīgi. sīču huaweja p8 lite maijā bija aš divi atjauninājumi

Artis Ābols
Guest
Artis Ābols

Tā nav mana, bet Google statistika.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

nu bet katru sūdu bez iedziļināšanās arī nevajag pārpublicēt. Parakātos 5 minūtes netā un saprastu, ka figņa pilnīga.

Jānis K.
Guest
Jānis K.

Samsung S6 Edge arī saņēmu atjauninajumus 2x

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

viena lieta ir atjauninājums – cita drošības ielāps. lai būtu korekti – ieej “par tālruni” un tur pie drošības ielāpa info ir datums

x
Guest
x

atjauninājumi dažādi mēdz būt…..viena lieta ir kritiskie – OSam lāpa ciet caurumus kā nesen ar šifrējošo sifonu, cita lieta ka kāds novērš sīkus bet kaitinošus gļukus jo tak vajadzēja izmest produktu tirgū nedēļu pirms konkurenta un vēl cita lieta, kad ievieš uzlabojumus un jaunu funkcionalitāti.

manā sapratnē, kad sāka iekārtu ražotāji kastomizēt androidu un tās kļuva atkarīgas no to ražotāju labās gribas, tas bija kārtējais rūsas pleķis uz zaļā feisa.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

atkārtošos: viena lieta ir ražotāja atjauninājums – cita – googles drošības ielāps. lai būtu korekti – ieej “par tālruni” un tur pie drošības ielāpa info ir datums

Kaspars Bebris
Guest
Kaspars Bebris

sievai samsung a5 (2016) regulāri atjaunojas, huawei gan grēko..

marsinsh
Guest
marsinsh

Tieši tas pats modelis ir manai sievai. Apdeiti ir kļuvuši par ikdienas apgrūtinošu darbību. Mēğināju nafig visu izrubīt, bet īsti līdz galam neļaujas…

marsinsh
Guest
marsinsh

Ir S5. Apdeitus esmu atslēdzis naakui. Jautâsiet kāpēc? V00t ir dzirdēti stāsti, ka mobžu ražotāji vēlas stimulēt pâreju uz jaunākiem modeļiem, un kārtējais apdeits zolīdi sabremzē sistēmu… Mãjiens ar mietu kā sacīt jāsaka …

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Follija cepurīti arī nēsā? :)

x
Guest
x

kas ir follijs?

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Hmm, follijas?

marsinsh
Guest
marsinsh

Nea ;) A vajag?

LOOK
Guest
LOOK

Sony Z3 tiek regulāri (pagaidām) atjaunots, pēdējais drošības ielāps ir no 1. maija.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

Kristap, ja Tu gribi, lai cilvēki no šāda raksta gūst kaut ko vērtīgu (kā tikai selektīvu balto sarakstu, turklāt tendenciozu, zinot googles=āmurika attieksmi pret ķīnas izstrādājumiem – no kā arī pēdējā rindiņā ir tendenciozs apgalvojums, par ko Samsung LV birojā noteikti aiz prieka ieberzēja sasvīdušās plaukstiņas), tad vajadzētu papildināt šādu rakstu ar rindu, ka katrs pats var izvērtēt šādu apgalvojumu patiesumu un paņemt savu tālruni un iestatījumos apskatīties pēdējā drošības ielāpa datumu. Un padalīties ar to komentāros. “Mūsu “platuma grādos” tikt pie salāpīta Android vari gandrīz tikai kopā ar Samsung flagmaņiem.” – par šo frāzi saņēmi no Samsunga savu jauno… Read more »

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Nē. Normāls raksts ar normālu sarakstu. Pilnībā saprotama Google vēlme būt uzmanīgiem ar Ķīnas brīnumiem. Latvijas gadījumā problēma vēl ir tāda, ka pie mums šobrīd ir ļoti švaki ar Android ierīču ražotāju pārstāvniecībām. Telefonu gadījumā tiešām izvēle ir praktiski tikai starp Samsung, Huawei un Sony. Drūmi!

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

htc, asus, coolpad, just5 pie operātoriem. ja pērk pie operātora, neviens nedomā par mistiskām pārstāvniecībām. bez tam: vot nokijai kādreiz bija pārstāvniecība. dažu populārāko brendu pārstāvniecības šodien drīzāk ir parodija pēc formas, satura un dažiem arī pēc atrašanās vietas :D

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tu domu saprati, bet tātad izrunāsies? :)

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

nesapratu. un nepiekrītu.
izslīdēji no atbildes.

x
Guest
x

lapsis lietu saka – kam 2017jā vajadzīga ražotāja lokālā pārstāvniecība?
ja truba pirkta pie operatora, tad apdeitiem būtu jānāk no ražotāja pa tiešo vai OTA no operatora. tāpēc jau es maksāju pa virsu, lai operators to visu darītu pats, savādāk – kāda man vajadzība no operatora? ievest pāris kastes ar trubām kam saderīgas frekvences no Eiropām un tirgot var kurš katrs daudzmaz uzņēmīgs cilvēks un tas būs lētāk.

ja ir objektīvi iemesli lokālo pārstāvniecību pastāvēšanai mazās valstīs – sarakstu studijā!

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Nav viss tik vienkārši. Ja paraugāmies, tad vairumam Latvijā tirgojamo telefonu zīmolu ir lokālas pārstāvniecības, kas pamatā (sadarbībā ar operatoriem) nodarbojas ar vairākām būtiskām lietām: palīdz savus produktus reklamēt (tu nevari nopirkt to, ko nepazīsti), atbalstu (rūpējas, lai tiek atbalstīti gan operatori savās specifiskajās vajadzībās, gan lietotāji remontu gadījumos) un vēl citām funkcijām, piemēram, tirgošanu un apmācībām. Tas viss beigās salasās par nozīmīgiem darbiem.

Es īsti nezinu daudz zīmolus, kas bez tā spēj būt kaut cik veiksmīgi pie mums. Varbūt vienīgi Apple, bet nu aifons tomēr ir un paliek aifons.

x
Guest
x

uzreiz atzīstos, ka nezinu kā tas notiek mūsdienās, bet nesaprotu, kāpēc tas viss nevar strādāt bez lokālā biroja – reklāma pamatā ir globāla, nu nav mums tik specifisks tirgus lai reklāmas būtu tam īpaši jāpielāgo un vienīgās pseidoreklāmas, ko es ieraugu, ir operatoru saitos. ja cilvēks grib aifonu vai huaveju vai samsungu, tad viņš par tiem jau zin – ko tur daudz var ietekmēt? ja cilvēkam ir lieki 600 ēriki trubai, tad reklāma visai maz ietekmē izvēli – cilvēks nopērk vai nu viņaprāt smukāko, vai to, kuru iesaka pārdevējs, bet pārējo nosaka cena. remonti? mūsdienās vai tad garantijas laikā nav… Read more »

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tas nav tik vienkārši. Globāla reklāma īsti neies cauri, jo gribēsies tomēr lokalizēt gan pašas reklāmas, gan rīkot lokālas aktivitātes. Šādā ziņā mazās valstiņas (kā Latvija) ir ļoti nejēdzīgas, jo auditorijas mazas, bet tāpat viss saturs un aktivitātes jāpielāgo. Nevaram pat izmantot tos materiālus un reklāmas tēlus, kas ir blakus mazajās valstiņās. Tu baigi labi zini viņējās slavenības? Un viņi mūsējās? Protams, to var organizēt attālināt caur visādām aģentūrām, bet tas ir sarežģītāk. Un kā Tev šķiet, kāpēc Tu zini par Samsung, Huawei vai iPhone? Es pateikšu priekšā… jo reklāmas to pasaka. Pat ja esi pietiekami liels gīks un pats… Read more »

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

oi bļin… labi, slinkums stāstīt. sen vairs nekas netiek lokalizēts. Uzraksta saukli latviski un āmen. Vienam no populārākā brenda LV mārketingam interesē TIKAI un vienīgi atskaitīties šķībacainajiem par laiku daudzumu feisbukā. tādas megakampaņas un megabudžetus un lokalizētas kampaņas ar vietējo saturu kā bija pirms 10 gadiem mums vairs neredzēt kā savas ausis.

x
Guest
x

ja godīgi, es pat īsti neatceros nevienu telefona reklāmu.
tāpēc es par tām nemaz nesūkstos.

Skolnieciņš
Guest
Skolnieciņš

Nauda nosaka visu… Un visi tie flagmaņi ir dārgi. Tie nav domāti latvietim, jo šeit ir Austrumeiropas dzīves līmenis, bet ne Ziemeļeiropas augstie dzīves standarti. Nu ar vidējo algu 630€ neto, nav gudri pirt telefonu, kas maksā nieka mēnesi dzīves. Pasaulē taču ir citas labākas lietas, kas dod daudz vairāk gandarijuma un baudas nekā viedtelefons. Tāpēc var arī neuztraukties…

x
Guest
x

neskaitīsim citu naudu….ir taču cilvēki (esot! tā runā!), kuri ēd roltonus un atvaļinājumu pavada uz Rīgas bruģa, lai varētu (varbūt pat uz krīta) lietot dārgu trubu.

ja viņi nezog un nelaupa – neredzu problēmu.

satraukties vajag ne par cenu, bet par to, ka vidējais latvietis nevar nopirkt flagmani bez roba ģimenes budžetā. 25 gadi pie stūres un joprojām rēgojas pastalas.

Romaxsoft
Guest
Romaxsoft

Piekrītu, Note4 saņem atjauninājumus regulāri. Interesanti, kāda būs Note līnijas nākotne? Vai Note8 ir reāli sagaidāms?

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tā runā. Jāgaida rudens.