Reklāma

Apple apsola iPhone izejmateriālus vairs neiegūt, izrakņājot Zemes dzīles

Jaunākie raksti

“Google Phone” lietotāji varēs automātiski ierakstīt zvanus no svešiem numuriem

Janvāra sākumā baumu līmenī klajā nāca informācija par to, ka lietotnes "Google Phone" izmantotāji kaut kad tuvā nākotnē varētu...

Programmatūras kļūdas dēļ “Mustang Mach-E” elektriskais krosovers var kļūt neiedarbināms

"Ford" elektriskais krosovers "Mustang Mach-E" programmatūras kļūmes dēļ var palikt ar tukšu 12V akumulatoru, kas savukārt var novest pie...

Izziņots OnePlus Nord LE – nopirkt to nevar, var tikai laimēt

OnePlus atkal atgriezies ar it kā jauna, bet jau kaut kur redzēta OnePlus Nord LE viedtālruņa izziņošanu. OnePlus Nord...

64-bitu Google Chrome Android versijai vajadzēs 8 GB RAM

Apple ar iOS 11 jau 2017. gadā pārlēca uz 64-bitu lietotnēm, tur izstrādātājiem nebija nekādas teikšanas - vai nu...

Pērtiķis ar implantētu “Neuralink” čipu tikai ar prātu spēj dzenāt bumbiņu (video)

Īlona Maska vadītais uzņēmums "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu izstrādi, kuras spēj savienot smadzenes ar datoriem, nācis klajā ar...

Apple vismaz vārdos ir viens no visagresīvākajiem dabu aizstāvošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Apple ir plašs materiālu atkārtotas izmatošanas programmu klāsts, bet vēl arvien iPhone, iPad un MacBook tapšanai nākas iegūt derīgos izrakteņus.

Tehnoloģiju gigants ir paziņojis negaidītu plānu – pilnībā pārtraukt derīgo izrakteņu ieguvi, kas saistāma ar Apple ierīču izgatavošanu. Apple 2017. gada Environment Responsibility Report norāda, ka viedierīču un datoru uzbūvē tiks izmantoti tikai atkārtoti pārstrādāti materiāli – alumīnijs, varš, alva un volframs.

Ir tikai viena maza, niecīga niansīte – Apple šobrīd nav plāna, kā to paveikt. Uzņēmuma pārstāvji apgalvo, ka Apple pieturēsies pie izziņotā plāna izveides un izpildes tuvāko gadu laikā. Protams, ir daži materiāli, kas nav atkārtojami izmantojami. Vislielākās raizes sagādās litija akumulatori – tos nu nekād nevar iegūt, neizrakņājot planētas dzīles.

Iepriekš Apple apgalvoja, ka tiekot stādīts mežs, kur tiks iegūti materiāli ierīču iepakojuma izveidei, tāpat pārstrādei nodotos iPhone izjauc speciāls robots.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lapsinieks

“… tiek stādīts mežš…” Kaut kad burinieku laikos dāņi Bornholmā iestādīja mežu, lai būtu no taisīt kuģus. Tagad vismaz ir smuks mežš :D Jo tad, kad koki izauga, kuģus no koka vairs netaisīja.

x

>atkārtotas izmatošanas

izmatot un pasūtīt )

x

ja negrib rakņāt no zemes litiju, var uztaisīt eplus lietošanai tikai ar vadu.
domāju, ka daudzi pavilktos. sēdi kafūzī ulmaņbiksēs ar molekulāro smūtiju uz galda, airs iesprausts rozetē, ir sajūta ka esi ticis prom no lohiem visapkārt…..

Krotow

… un apkārt tikai tādi lohi kā pats :D

digitalk

… tikai aizletes personāls staigā ar kautrīgi nodurtām acīm un brīvos brīžos paslepus pablenž andrītī… :))

cūkmens

No kā taisīts tavs Iphone!? No atkritumiem! Eu, vot tas ir kruta!

x

atkritumi bija un ir viens no mafijas biznesiem, un apsaimniekojot smakojošus atkritumus šie cilvēki ir tikuši pie lielas naudas – kas, kā zināms, neož!

tāpēc, lai par cik netīru ražotni mēs runātu, visu izšķir atbilde uz jautājumu “cik ar to var nopelnīt?”

Alex

par atkritumiem tu maksā, dažās valstīt tev vēl tie ir obligāti jāšķiro. Pēc tam atkritumu apsaimniekotāji tikai pārdod jau sasķirotu produkciju nepatēŗējot necik cilvēkresursus. Plus vēl jau visādas valsts dotācijas utt.

Lapsinieks

ne tikai par atkritumiem. mums vēl ir arī iepakojuma nodoklis cenā. tāpēc (lai onkuļi, andris tai skaitā) arī šķiro un pārstrādā. esmu pilnīgi pret šķirošanu pie šāda uzstādījuma.

Archall

Pašlaik jau izskatās, ka tas viss zaļums no Apple ir vairāk mārketinga BS nevis kas praktisks. Šobrīd viņi pārstrādā ļoti nelielu daudzumu no visām saražotajām iekārtām. Ar tām iekārtām, ko viņi paši ne pārstrādā apjoma dēļ Apple slēdz līgumus ar citiem pārstrādātājiem ar nosacījumu, ka visas tās ierīces tiks samaltas resursu iegūšanai. Un tur cilvēki samaļ pat vairākus simtus dārgas iekārtas, kas salabotas maksātu pie 1000$. Saprotu, ka 10 gadus vecs telefons maz vairs kam ir vajadzīgs un tas nedrīkst nonākt kādā grāvī vai miskastē. Bet viņi iznīcina arī 5 gadi vecus datorus, kas ir jaudīgāki par jauniem lētajiem datoriem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: