Reklāma

Apple apsola iPhone izejmateriālus vairs neiegūt, izrakņājot Zemes dzīles

Jaunākie raksti

Latviešu 3D fotonikas un optisko risinājumu uzņēmums “Lightspace Technologies” piesaistījis 800 000 eiro

Latviešu uzņēmumi jau daudzkārt pierādījuši, ka, ja ir vēlme, pacietība un labvēlīgi apstākļi, iespējams izlolot patiesi veiksmīgus uzņēmumus, arī...

Apple iPhone 13 apskats – nekas īsti jau nav mainījies, bet tomēr…

Vēl viens gads riņķī, un Apple atkal ir izlaidis atjauninātu un uzlabotu uzņēmuma galveno produktu - iPhone viedtālruni. Apple...

“Tele2” pieslēgumu skaits pārsniedzis 1 miljonu

Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījums šī gada deviņos mēnešos palielinājies par 8,7%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu,...

Kopējais Tet grupas apgrozījums šogad audzis par 7%, eksports – par 37%

Šī gada deviņos mēnešos Tet grupas kopējais apgrozījums sasniedzis 174,6 miljonus eiro, augot par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu...

Luminor uzņēmumiem turpmāk atvērs norēķinu kontus attālināti

Turpinot bankas pakalpojumu digitalizāciju un pielāgošanos ārkārtējās situācijas apstākļiem, sākot ar šī gada oktobri uzņēmēji varēs atvērt Luminor jaunu...

Apple vismaz vārdos ir viens no visagresīvākajiem dabu aizstāvošajiem tehnoloģiju uzņēmumiem. Apple ir plašs materiālu atkārtotas izmatošanas programmu klāsts, bet vēl arvien iPhone, iPad un MacBook tapšanai nākas iegūt derīgos izrakteņus.

Tehnoloģiju gigants ir paziņojis negaidītu plānu – pilnībā pārtraukt derīgo izrakteņu ieguvi, kas saistāma ar Apple ierīču izgatavošanu. Apple 2017. gada Environment Responsibility Report norāda, ka viedierīču un datoru uzbūvē tiks izmantoti tikai atkārtoti pārstrādāti materiāli – alumīnijs, varš, alva un volframs.

Ir tikai viena maza, niecīga niansīte – Apple šobrīd nav plāna, kā to paveikt. Uzņēmuma pārstāvji apgalvo, ka Apple pieturēsies pie izziņotā plāna izveides un izpildes tuvāko gadu laikā. Protams, ir daži materiāli, kas nav atkārtojami izmantojami. Vislielākās raizes sagādās litija akumulatori – tos nu nekād nevar iegūt, neizrakņājot planētas dzīles.

Iepriekš Apple apgalvoja, ka tiekot stādīts mežs, kur tiks iegūti materiāli ierīču iepakojuma izveidei, tāpat pārstrādei nodotos iPhone izjauc speciāls robots.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

“… tiek stādīts mežš…” Kaut kad burinieku laikos dāņi Bornholmā iestādīja mežu, lai būtu no taisīt kuģus. Tagad vismaz ir smuks mežš :D Jo tad, kad koki izauga, kuģus no koka vairs netaisīja.

>atkārtotas izmatošanas

izmatot un pasūtīt )

ja negrib rakņāt no zemes litiju, var uztaisīt eplus lietošanai tikai ar vadu.
domāju, ka daudzi pavilktos. sēdi kafūzī ulmaņbiksēs ar molekulāro smūtiju uz galda, airs iesprausts rozetē, ir sajūta ka esi ticis prom no lohiem visapkārt…..

… un apkārt tikai tādi lohi kā pats :D

… tikai aizletes personāls staigā ar kautrīgi nodurtām acīm un brīvos brīžos paslepus pablenž andrītī… :))

No kā taisīts tavs Iphone!? No atkritumiem! Eu, vot tas ir kruta!

atkritumi bija un ir viens no mafijas biznesiem, un apsaimniekojot smakojošus atkritumus šie cilvēki ir tikuši pie lielas naudas – kas, kā zināms, neož!

tāpēc, lai par cik netīru ražotni mēs runātu, visu izšķir atbilde uz jautājumu “cik ar to var nopelnīt?”

par atkritumiem tu maksā, dažās valstīt tev vēl tie ir obligāti jāšķiro. Pēc tam atkritumu apsaimniekotāji tikai pārdod jau sasķirotu produkciju nepatēŗējot necik cilvēkresursus. Plus vēl jau visādas valsts dotācijas utt.

ne tikai par atkritumiem. mums vēl ir arī iepakojuma nodoklis cenā. tāpēc (lai onkuļi, andris tai skaitā) arī šķiro un pārstrādā. esmu pilnīgi pret šķirošanu pie šāda uzstādījuma.

Pašlaik jau izskatās, ka tas viss zaļums no Apple ir vairāk mārketinga BS nevis kas praktisks. Šobrīd viņi pārstrādā ļoti nelielu daudzumu no visām saražotajām iekārtām. Ar tām iekārtām, ko viņi paši ne pārstrādā apjoma dēļ Apple slēdz līgumus ar citiem pārstrādātājiem ar nosacījumu, ka visas tās ierīces tiks samaltas resursu iegūšanai. Un tur cilvēki samaļ pat vairākus simtus dārgas iekārtas, kas salabotas maksātu pie 1000$. Saprotu, ka 10 gadus vecs telefons maz vairs kam ir vajadzīgs un tas nedrīkst nonākt kādā grāvī vai miskastē. Bet viņi iznīcina arī 5 gadi vecus datorus, kas ir jaudīgāki par jauniem lētajiem datoriem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma