Windows 10 sabremzēs programmas, lai ietaupītu enerģiju

9

Iepriekš jau rakstījām par Microsoft veiktu pētījumu, kurā tika atklāts, ka viņu Edge tīmekļa pārlūks salīdzinot ar Chrome un Firefox patērē vismazāk elektroenerģijas. Lai arī ne visi Kursora lasītāji bija mierā ar Microsoft izvēlēto metodoloģiju šī eksperimenta veikšanai, tas parāda uz Microsoft vēlmi optimizēt savus produktus, lai tie patērētu arvien mazāk enerģiju. Īpaši svarīgi tas ir mobilajām ierīcēm un mobilās ierīces, kā mēs visi labi zinām, ir šobrīd galvenais tehnoloģiju virzītājspēks.

Tāpēc interesanta man šķiet arī ziņa par to, ka Microsoft savā Windows 10 operētājsistēmā plāno pilnveidot enerģijas taupīšanas rīkus un šoreiz tas tiek darīts visnotaļ interesantā veidā. Proti, lai samazinātu enerģijas patēriņu, Windows 10 varēs sabremzēt tās programmas, kas darbojas fonā vai dotajā brīdī netiek izmantotas.

Microsoft diemžēl neuzspēja šo funkciju iestrādāt pirms nedēļas izlaistajā Creator’s Update un šobrīd to testē jaunākajā Insider Preview būvējumā ar kārtas numuru 16176. Lai šī funkcija darbotos, datoram ir jābūt aprīkotam ar vismaz sestās paaudzes Intel Core procesoriem (Skylake un Kaby Lake), kuros ir iestrādāta Speed Shift tehnoloģija. Microsoft ir Windows 10 iebūvējis spēju atpazīt kuras programmas lietotājs izmanto (piemēram, priekšplānā palaistās programmas, mūzikas vai video atskaņotājus un programmas, kas nodrošina datus) un neizmantotās (tipiski fonā darbojošās) programmas ļauj sabremzēt/iemidzināt.

Funkcija tiek atslēgta tad, kad dators pieslēgts pie barošanas un lietotājs pats var mainīt enerģijas izmantošanas režīmu. Piemēram, funkcija tiks atslēgta, ja lietotājs izvēlēsies “Best Performance” režīmu. Savā datorā šo funkciju oficiālā kārtā saņemsim ar nākamo lielo programmatūras atjauninājumu, ko Microsoft sola izplatīt tuvāk šī gada beigām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

 • NeApple

  macOS šī funkcija jau bija sākot no Maverics 10.9, kas bija 3 versijas atpakaļ. :|

  • dff

   Tas tachu windows – mesls no aizveestures.

   • Kristaps Skutelis

    Fui, un ar šādu netīru muti Tu ēd maizīti?

  • GGrs

   No windows jau no 7 var izvēlēties power saver, balanced vai performance režīmu un pats knibināties ar lietiņām. Šitas tāds uzlabojums drīzāk.

   • Kristaps Skutelis

    Te ir kas vairāk par vienkāršiem režīmiem. Šoreiz, izmantojot Intel Core procesoru fīčas, Windows cenšas selektīvi midzināt atsevišķas programmas vai to daļas. Tas jau ir next level sh*t.

   • Lapsinieks

    Es precizētu virsrakstu: “sabremzēs fonā darbojošās”. Lai gan atkal sanāk – nodomāju watafak un spiedu lasīt. smalka lieta to kliku ģenerēšana :D

 • KKTK

  Jēeee – Turbo poga ir atgriezusies. :D Nez vai vispār kāds ir redējis kompi ar turbo pogu?

  • Kristaps Skutelis

   Ir, ir :)

  • kengurs

   redzēta ir, bet saprašanas par to gan nav bijusi ;(