Reklāma

Microsoft Edge pārlūks patērē mazāk enerģiju nekā Chrome un Firefox

Jaunākie raksti

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

AGON PRO e-sporta monitoru klāstu papildina divi jauni modeļi

AGON by AOC nesen laidis klajā jaunu produktu kategoriju visprasīgākajiem un konkurētspējīgākajiem spēlētājiem un esportistiem: AGON PRO. Tagad klāstu papildina divi...

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Vai esat saviem datoriem uzstādījuši šonedēļ izlaisto Windows 10 Creator’s Update atjauninājumu? To būtu vērts izdarīt kaut vai tāpēc, ka būtiskus uzlabojumus ir piedzīvojis Microsoft veidotais Edge tīmekļa pārlūks.

Jā, jā, es jau dzirdu izsaucienus, ka normāli pipari pārlūko tīmekli ar normāliem pārlūkiem (pasvītro pareizo: Chrome, Firefox, Opera, Lynx), tomēr aicinu uzmest aci arī Edge. Kaut vai tāpēc, ka tas tagad patērē jūtami mazāk enerģijas nekā tiešie konkurenti Google Chrome un Mozilla Firefox. Tā vismaz ir izpētījuši Microsoft inženieri.

Viņi ir ņēmuši četrus Surface Book portatīvos datorus un uzstādījuši uz tiem Windows 10 Pro ar Creator’s Update (build 15063). Visiem četriem testa datoriem iestatīti vienādi displeja, Bluetooth, skaļuma, kešu u.c. iestatījumi un uzstādīti Google Chrome 57.0.2987.133 (64-bit) un Firefox 52.0.1 (32-bit) tīmekļa pārlūku versijas. Vispār interesanti, kāpēc Firefox gadījumā nav izmantota pārlūka 64 bitu versija.

Pēc tam katram datoram vismaz 16 reizes automatizētā veidā likts izpildīt darbības, ko varētu veikt normāls datora lietotājs (te pilnais izmēģinājuma apraksts). Enerģijas patēriņš tika mērīts uz datoriem ar Windows Performance Recorder lasot informāciju no datoros iebūvētajiem Maxim 34407 Power Accumulator čipiem.

Apkopoti rezultāti izskatās šādi:

Kā redzam, visrijīgākais ir Firefox pārlūks, tad seko Chrome un visbeidzot taupīgākais šajā eksperimentā izrādījies Microsoft Edge tīmekļa pārlūks. Grafikā arī varam redzēt, ka lauvas tiesu enerģijas patēriņa izmanto datora centrālais procesors.

Pie reizes Microsoft veica atsevišķu eksperimentu, kurā automatizētā veidā simulēja tiešsaistes servisa Vimeo video skatīšanos pilnekrāna režīmā. Arī šajā eksperimentā atklājies, ka vislabāk veicies Microsoft Edge pārlūkam un vissliktāk – Firefox.

Vai tu esi pēdējā laikā mainījis savu galveno izmantoto tīmekļa pārlūku? Kāpēc? Un kāda ir bijusi maiņas pieredze? Es pats pagājušajā gadā uz Mac piespiedu sevi pāriet uz Safari un pa lielam viss bija OK un tagad uz Windows datora gan esmu atpakaļ pie Chrome, jo esmu pieradis pie šī pārlūka. Varbūt pamēģināt sevi ielauzīt lietot Edge?

Reklāma

77 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
77 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Iesākumā vajadzētu saņemties no win 8 uz win 10 pāriet

Vajadzētu gan. Vispār kāpēc neesi vēl pārgājis? Ja jau esi apradis ar Windows 8, tad Windows 10 būs patīkamas izmaiņas. Tāds kā Windows 8, bet beidzot pabeigts.

jo mans windows ir piratizēts, bet kļūstot vecākam saprotu, ka tā vairs nav forši un gribas oficiālo versiju. Bet tērēt naudu, lai uz sava vecā kompja liktu operētājsistēmu, kura izmaksās vairāk kā pats kompis arī nav forši. tad nu gaidīšu dienu, kad saņemšos jaunam kompim un tātad arī oficiālam windows.

nezinu vai vēl ir iespējams, bet pirmajā gadā pat pirātiskie win 8.1 un 7 pārvērtās par legālu win 10 bezmaksas

bija tāda lieta, bet, ja nekļūdos, tad vairs nav

ne visi… man no pieciem kompjiem divus tā arī neizdevās uzlikt uz 10. vienam visu laiku meta errorus, otram teica, ka nepienākas. abiem pirms tam atjauninājumi tika taisīti regulāri

Jup ne visiem varēja, man pavecam Dell (tajā brīdi 4gadus vecam) laptopam meta errorus, jaunākiem nebija problēmu.

Paldies par godīgu komentāru. Respect un lai jauns kompis uzrodas ātrāk nekā gaidīts! :)

aprobežots tests rozetes nemīlētājiem.

a) nez – cik var elektrības ietaupīt gada aikā?
b) pamēģināšu, kad no hromes smuki varēs bukmarkus pāreksportēt, lai augāšā veidojas apm. šāda josliņacomment image

Speciāli pabakstījos un atklāju, ka var gan sataisīt tādas pašas ikoniņas kā esi izdarījis savā Chrome. comment image

tas ir jaunums. kad pēdējo reizi te diskutējām – nevarēja. bet ir lielāka bēda (ja nekas nav mainījies) šito visu nevar sasinhronizēt ar androīda ierīci…

mana pārlūku lietošanas vēstue varētu izskatīties apmēram šādi; pirmās, ko sāku lietot mājās bija IE un Netscape (nāca bieži līdzi žurnālos pieejamos cd), bet lai tiktu internetā tika lietots pārlūks, kurš bija uzlikts uz datora, kurš bija pieslēgts netam (skolā, bibliotēkā, vecākiem darbā). ap 2005+- gadu kad pašam mājās parādījās internets, sāku lietot operu un ik pa laikam pie viņas joprojām atgriežos. Kad parādījās chrome pārmigrēju uz to, jo pēc izjūtām tā bija ātrāka par citām. dažus gadus atpakaļ, sāka likties, ka chrome arī paliek ar vien lēnāks un gļukaināks tāpēc eksperementa nolūkā nolēmu pamēģināt maxthone, kurš iepatikās ar savu… Read more »

Man maxtonam patika iespēja ātri – ar vienu klikšķi – nomainīt pārlūkprogrammu, sākot ar jandexu un beidzot ar bing.
Bet nu ir palicis tāds bremze pretēji edge, kurš darbojas aizvien labāk.

Paprovē moderno VIVALDI – fantastisks pilnvērtīgs pārlūks ar daudz un dažādām pielāgošanas iespējām (līdzīgi kā vecajā Operā) vivaldi.com

tos, kurus es biju uzlicis uz vienu dienu es nepieminēju. Vivaldi bija to skaitā, neatceros, kāpēc nepiesaistīja uzmanību.

Uzliec vēlreiz un ietestē kārtīgi, varbūt biji to uzlicis pasen, vēl ne tik nostrādātu ;). Apskati, kas šo produkta izstrādi vada – Jón S. von Tetzchner tas pats, kas OPERU savos ziedu laikos, pirms tā tika sačakarēta (>12 versijai) un tagad pārdota ķiniešiem :(. Jau tagad tur ir kaudze lietu ar skatu nākotnē, bet neaizmirstot vecās labās lietas (atšķirībā no kokainā chrome).

zinu, kas viņu izstrādā, tāpēc viņu arī biju licis. Un tas bija pašā sākumā, kad viņa tikko parādījās (testa versija). būs jāpatestē, kas tur šobrīd darās, bet apšaubu, ka pārmigrēšu uz viņu (vismaz tuvākajā laikā), jo edge, pagaidām, mani apmierina.

> Uzliec Vivaldi vēlreiz un ietestē kārtīgi 12 versijai) un tagad pārdota ķiniešiem :(. Jau tagad
tur ir kaudze lietu ar skatu nākotnē, bet neaizmirstot vecās labās
lietas (atšķirībā no kokainā chrome), dzinulis Chromium abiem ir vienāds .

Bet cik Safari? :D

Es izmantoju Safari

Es tā skatos, ka Safari uz Windows īsti vairs netiek izstrādāts.

OK, pamēģināšu padzīvot ar Edge. Man te tāda savāda problēma uzradusies, ka vairākas reizes dienā dators jūtami iebremzē, pat sastingst, bet pēc kādām 10 sekundēm atkal viss atgriežas normālā darba kārtībā. Tā kā man visu laiku vaļā ir Chrome, tad pieņemu, ka tas varētu būt pie vainas. Pamēģināšu padzīvot bez Chrome un ja problēma paliks, meklēšu tās sakni citur.

Chrome. Viennozīmīgi. Pašam tādi “sastingumi” ir un tieši ar atvērtu Chrome novērots.

FF ir apveltīts ar vairākām noderīgām fīčām, uBlock un Video Downloader, no kurām negribētos atteikties.

maxthonam arī ir downloders (bilžu, mūzikas, video). reāli ar jebkuru pārlūku var to visu lejupielādēt bez paplašinājumiem, bet ir drusku jāpameklē (ctrl+u) tekstos vajadzīgā rindiņa.
ublock = adblock plus (pieejams visiem pārlūkiem)?

uBlock NAV adblock plus, jo adblock visādas atraktīvas lapeles pamanās atslēgt (disabled). Savukārt uBlock pagaidām turās kā vīrs.

uBlock ir arī Edge.

Agràk bija Ugunslapsa – sāka tīt RAM kā traka, pārgāja visi iz Chrome, tagad Hroms arī RAM ņamā labi un palicis lēns. :)

“The Microsoft Edge team measured” on four “Surface Books running the Windows 10 Creator’s Update”. “The results of the Maxim chips were read using the tool “Windows Performance Recorder”.”
Izpētīts maiēs!
Āzis par dārznieku un viss bumbās, klikbaits gatavs. New low..

Paga, tagad nopietni un plašāk izskaidro kur saskati problēmu.

Es uztaisīju pārlūku, uztaisīju tūļus, ar ko viņu testēt, uzliku uz sistēmas, ko esmu pats radījis, pats programmējis. Pēc testiem, ko veicu es pats, skaļi paziņoju, ka mans pārlūks ir labākais.
Really? Kaut gan ne pirmā ne pēdēja reize..

Es saprotu Tavu bažu, taču šoreiz tai īsti nav pamata, jo visi izmantotie rīki ir publiski un plaši pieejami. Tādējādi testu var atkārtot ikviens Kristaps un Pēteris. Nedomāju, ka te ir bijusi kāda žuļīšanās. Jebšu Tu domā, ka Microsoft speciāli radīja Surface Book, Windows 10 un monitoringa rīku tikai tāpēc, lai apšmauktu mūs Edge testos? :)

Ko sauc par žuļīšanos? Iekārtu cherry picking ir žuļīšanās? Es domāju, ka rezultāti uz citām ierīcēm varētu būt atšķirīgi. Ļoti rezervēti izturos pret tiem, kas paši sevi slavē, kur nu vēl sevis slavēšanu nosauc par pētījumu. P.S. Jā, jā energomērīšanas Maxima čips.. Nav atskaites punkta – cik tad būtu jāpatērē konkrētam browserim. Chromam varbūt arī vajag vairāk ar visu sync? Tas ir kā salīdzināt dažādas kubatūras motorus uz patēriņu – 1,4 ēd mazāk kā 2,5 tukšgaitā. Bet 1,4 arī ne p*s neiet! Godīgi? Žuļīšanās? “Firefox was named the ”speed king” in independent benchmark and performance tests against other browsers. Save… Read more »

Respektīvi, Tava galvenā piesiešanās ir par to, ka Microsoft izmanto visos testos vienādus viņiem visvienkāršāk pieejamus datorus?

Jā, var taisīt dažādus testus. Ātrdarbības, datu pateriņa, enerģijas patēriņa u.c. Šoreiz ir tāds. Kad Edge uzlabos citās jomās, noteikti redzēsi arī citus testus :)

Mana piesiešanās ir par pliko plātīšanos. Gaidam “Edge ir drošākais”!

Tur jau tā lieta, ka šoreiz tā nav plika plātīšanās. Normāla reklāma balstoties uz normāliem datiem, kas nav no zila gaisa izzīsts fuflis. Malači, būtu nepareizi tā nedarīt.

Tur jau tā lieta, ka tas ir no pirksta izzīsts fufelis – dati ir piedzīti (kur opera, piemēram?).
https://goo.gl/HIqatX
Taču pagājušajā gadā jau tika izmērīts, ka Edge vismazāk ēd baču:
https://goo.gl/mmdjx4
https://goo.gl/n7DqYN

Apvienotu visas trīs metodoloģijas vienā un tad varētu atzīt, ka EDGE ir vis energoefektīvākais browseris (like i give a F). Tie būtu NORMĀLI DATI, ar ko plātīties reklāmās. Tad varētu teikt – malači, tikmēr tādi puskoka lēcēji.
comment image

Nu nav piedzīti dati. Kādi sanāca, tādi sanāca. Ja būtu sanākuši par sliktu Edge, mēs to vispār neredzētu.

Man šķiet, ka Tu ne pārāk saproti kā tie pārlūki testēti Microsoft gadījumā. Tāpēc arī nespēj pieņemt, ka tur laukā var nākt objektīvi dati.

Man škiet, ka Tu ne pārāk esi veicis mērījumus/testus (es nedomāju apskatus), lai saprastu, ka TAS nekvalificējas kā tests – nav kontroles, nav nekā, kas apstiprinātu izmērīto. Tamdēļ es pieminēju pārējos (ja būtu apskatījies – saprastu), kas apstiprinātu (es pieņemu, jo gads starpā tomēr) MS edge komandas izmērīto. Es ļoti labi saprotu, kā mērīti MS gadījumā, bet kamēr nav nekas otrs, kas apstiprina (piem. kopējais surfacebook battery darbības laiks ar katru pārlūku, kur ar edge būtu jābūt visilgāk) edge mazo energopatērīņu, tikmēr tas ir neapstiprināts mērījums. Objektīvi dati ir parbaudīti un verificēti. To maximas čipu NEKAS nepārbauda – nolasa ar… Read more »

Kāreiz tagad strādājot uzņēmumā, kas nodarbojas ar programmatūras testēšanu, par šo procesu saprotu krietni vairāk nekā vienkārša benčmārka tūlīša palaišanu.

Kāpēc kaut kādi kopējie baterijas darbības laiki, ja datorā iebūvētais čips spēj nolasīt konkrētu komponenšu enerģijas patēriņu?

“Es uztaisīju pārlūku, uztaisīju tūļus, ar ko viņu testēt, uzliku uz sistēmas, ko esmu pats radījis, pats programmējis. Pēc testiem, ko veicu es pats, skaļi paziņoju, ka mans pārlūks ir labākais.
Really? ” Bet piestāv šodienas populismam!
Tapēc lai a p s t i p r i n ā t u, apstirprinātu, apliecinātu, ka mērījums ir pareizs, dotu pārliecību, ka tas ir patiess, pierādītu, ka čips nemelo.
Zeme ir plakana, jo Tu neredzi zemes liekumu – tātad patiesība, jo neredz taču. Punkts!

vieglāk pierādīt, ka zeme ir plakana, nekā ka apaļa. (not zet ai giv a šit)

Ļoti valīdas bažas. Pilnīgi droši vari neticēt rezultātiem un neko Tev nevarēs pārmest :)

Pasniegtās informācijas kvalitāte!

Es uzskatu, ka šajā konkrētajā gadījumā ar to viss ir kārtībā. Ja uzskatītu citādāk, te šāda raksta nemaz nebūtu.

P.S. Tas nav programmatūras tests, bet energopatēriņa tests.

Tas ir programmatūras tests, jo enerģijas patēriņš ir viens no parametriem, ko var programmatūrai pētīt. Mēs darbā šādi pētam mobilās aplikācijas.

Tiek mērīts real power consumption of the CPU, GPU and Wifi antenna while the automation is being executed – energopatēriņa tests. Netiek pārbaudīts pilnīgi nekas cits.

Un kas darbina CPU, GPU un WiFi moduli? Programmatūra. Ja uz vairākiem pārlūkiem vienādos apstākļos automatizēti dara vienu un to pašu, tad skaidrs, ka šo programmu darbība tiešā veidā ietekmē CPU, GPU un WiFi moduļa enerģijas patēriņu. Pareizi?

Rūķīši vai zinies!
Bet mēŗīts tiek eletroenerģijas patēriņš programmatūras automātiskās darbības laikā, nevis programmatūra. Programma netiek pārbaudīta – palaiž skriptu un pamēra ampus.

Doh, bet kā tad citādāk nomērīsi programmatūras ietekmi uz enerģijas patēriņu?

Kristap, tā tak vnk reklāma. Teik it or līv it. Kurš dod brūno? Kamēr viņi neuztaisīs pārlūku andrim un aiosam, viņiem nekas nespīd. cilvēki grib sinhronizāciju. aizvērt datoru un turpināt telefonā. vai otrādi. vairumam šodien gūgle ir kā core. e-pasts, autorizācija, servisi – jūtūbe, hroms – ic ōl about gūgle. Kāda nozīme dažām ietaupītām minūtēm vai vatiem?

Sāpīgi, ka Vadošais Tehnoloģiju Blogeris (bez sarkasma/ironijas) pavelkās uz fakenews..

da normāli – pieliktu nosaukumam priekā “MS apgalvo, ka…”

Varētu, bet uz tādu virsrakstu, manuprāt, būtu mazāk klikšķu. Bez tam, rakstā jau ir pateikts, ka testa autors ir Microsoft un izmantoti Microsoft rīki. Katrs pats var izdarīt secinājumus.

piedāvāju: “Jūs neticēsiet, kādu triku izdomājuši Redmondas gudrās galvas”

Pārāk šaurs virsraksts. Tikai gīki vai Microsoft darbinieki un partneri zinās, ka Redmonda ir MS pilsēta :)

te atslēgas vārds ir “jūs neticēsiet” – cilvēkiem ir dabiska vajadzība šādus apgalvojumus apgāzt. Tieši tāpēc tas ir viens no populārākajiem drazu portālu virsrakstiem.

Pirmā teikuma daļa bija prīmā, bet otro vēl ir jātjūnē :)

sanāk labs saīsinājums – VTB

Tas nav fake news. Tas ir eksperiments ar noteiktiem rezultātiem, kam var ticēt un var neticēt. Gluži tāpat kā praktiski visiem citiem benchmark un cita veida testiem. Neviens no tiem nerada savus dzelžus, savu operētājsistēmu un rīkus, lai iegūtie dati būtu maksimāli objektīvi. Vienmēr ir kaut kāda kļūda.

Nu bet sāls jau ir tajā, ka tas nekvalificējas kā eksperiments. Ja trīs dažādi benchmarki uzrāda vienu rezultātu (tendenci), tad kāreiz tie kļūst ticami. Tikmēr sanāk tikai viena tante teica.

Kāpēc tie testi, kuros ņem vērā vienu benchmark rīku skaitās normāli eksperimenti un šis konkrētais, kas analizē ļoti konkrētus datus, neskaitās? Šis pavisam noteikti nav sliktākais eksperiments par kuru esam rakstījuši.

Kuri?

Nu kaut vai Tevis paša pieminētais PCWorld raksts, kurā tiek izmantots BrowsingBench rīks. Es tam neticu vairāk kā Microsoft rīku komplektam. Tik tas, ka man patika tā ideja, ka web lapas var pieglabāt, lai būtu mazāks mainīgums.

Atsevišķi vienam tādam testiņam neticu/nepievēršu uzmanību, tamdēļ: “Apvienotu visas trīs metodoloģijas vienā un tad varētu atzīt, ka EDGE ir vis energoefektīvākais browseris”.
Pamērītu ar maximas čipu, pamērītu ar to ubuntu figņu, ko caur usb pieslēdz un parēķinātu bačas laikus (visi tie tika izmērīti, tikai neatkarīgi viens no otra) un ir veiksmīgs eksperiments, kur pierāda, ka tam draņķim ir viena pozitīva īpašība – nerij baču. Ko šeit nevar saprast? Mērījumu un testu veikšanas ābece.

Jep, izveic šādu testu. Labprāt publicēsim.

Bet pavisam noteikti vēlos pateikt lielu paldies par to, ka iesaisties šajā diskusijā un sniedz ļoti vērtīgus ieteikumus. Es to patiešām novērtēju. Tā turpināt! :)

Piekrītu par to daļu, ka Edge nav īsti konkurents Chrome un Firefox, kamēr tam nav svešu mobilo ierīču atbalsts, bet tā īsti nav šī raksta tēma.

Un enerģijas patēriņam ir gan nozīme, īpaši visiem laptopu ņindzām.

te sākās žurnālistikas lauks – papildināt rakstu ar vērtējumu vai viedokli: “lai cik tas labi neizklausītos pašu Redmondas gudro galvu ieskatā, kamēr tam nav svešo mobilo ………… ”
Kaut kad tak jāsāk izrauties no vienkāršas pārpublicēšanas, ne?

Man kaut kā šķiet velti rakstīt to, kas ir pašsaprotams. Rakstā vispār fokuss bija uz datoru pārlūkiem nevis tiem, kas izmantojami uz visām ierīcēm (tā ir atsevišķa tēma). Tāpēc labi, ka mums ir aktīva komentāru sadaļa, kurā nereti uzraksta labāk nekā mēs rakstā. Un tas ir normāli, mūs lasa forši, domājoši cilvēki.

Nekādi testi nenoteiks reālo situāciju.
Un realitāte ir tāda, ka darbinot Edge mans portatīvais neieslēdz ventilatorus un baterija izlādējas ievērojami lēnāk, nekā darbinot Chrome, kuru darbinot varu sildīt rokas ventilatoru gaisa plūsmā. Uz abiem pārlūkiem man ir tikai uBlock origin.

Man Yoga griež ventilatorus visu laiku, jau besī. Šķiet, ka MacBook šajā ziņā ir klusāks :|

Šis tests man atsauc atmiņā Microsoft akvārija testu, kur arī MS produkts bija vislabākais, tad vēl IE9 laikam, nav svarīgi, bet visi citi tur sū… kamēr IE spīdēja :D Es neapgalvoju, ka arī šis ir tāds pats, nebūt ne, vienkārši, tas tā, par testu metaloģiju…

Šie komentāri ar Edge Mobile pārlūku man izskatās milzīgi. It sevišķi apakškomentāri – jo dziļāk, jo trakāk.
Ar datorā atrodamo Edge kursors.lv izvēlnē latviešu zīmes ir citā fontā. Teksta drag-n-drop nedarbojas – forma uzskata, ka vēlos veikt augšupielādi un paziņo “Atvaino, mēs nesapratām. Mēģināsi vēlreiz?” – Tā gan laikam ir komentāru spraudņa problēma…

Nu Linusam nesanāca atkārtot šos rezultātus. https://youtu.be/q0112lYQBPE

Reklāma
Reklāma
Reklāma